Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024

Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba Luffy teklo z nosu a očiček, Dolly už úplně neudrží moč a tak dočasná teta pravidelně uklízí loužičky… A skoro všem tečou sliny, jakmile zmerčí něco dobrého k jídlu! Pojďme ale nechat suchý únor stranou a podívat se na novinky v životech našich chlupáčů.

Dolly se opět zhoršilo srdíčko

Babička Dolly má už dlouho nemocné srdce. Bere léky, pravidelně chodí na kontroly a musí se šetřit. Jinak je ale naštěstí pořád veselá, hodná a šťastná… Bohužel v posledních týdnech prodělala dva záchvaty, při kterých jí nebylo vůbec dobře. Srdíčko je ale naštěstí ustálo a Dolly se zase vrátila k veselému vrtění ocáskem.

Děláme pro Dolly všechno, co se dá, aby byla šťastná a spokojená. Bohužel už od začátku víme, že její nemoc nejde vyléčit, ale jen zpomalit – a čas je bohužel ta jedna věc, kterou nelze zastavit. Dolly ale každý den ukazuje svým pečovatelům i veterinářům, že má spoustu kuráže a jen tak něco ji nepoloží. A už teď zvládla mnoooohem víc, než kolik jsme si na začátku vůbec dovolili doufat. Držte jí prosím palečky, aby tu s námi byla šťastná ještě co možná nejdéle.

Luffy potrápila nemoc

Luffy měla začátkem února domluvené očkování, jenže chuděrka místo toho onemocněla. Měla rýmu, byla zahleněná a při dýchání nepěkně sípala… Místo očkování proto dostala léky a doporučení, aby hodně odpočívala.

Luffy je extrémně živé koťátko a klid je pro ni cizí slovo, ale tentokrát se opravdu šetřila, což dokazovalo, že jí opravdu není moc dobře. Během dvou týdnů se s nemocí naštěstí podařilo zatočit a teď se Luffy opět těší plnému zdraví. A i na to očkování už došlo!

Nari má kožní problémy

Doufali jsme, že na Nariho už žádné špatné zprávy nečekají. Osud tomu ale bohužel chtěl jinak… Zrzeček si začal vykousávat srst, na bříšku mu dokonce začala sama od sebe vypadávat. Upravili jsme mu krmení, takže je teď čistě na hovězím mase (pro případ, že by za tím byla alergie na kuřecí, která je u zvířat celkem běžná), ale problémy stejně neustoupily.

Podle paní doktorky za tím může být víc věcí. Teď se poslala krev do laboratoře kvůli podezření na problémy se štítnou žlázou, na výsledky ještě čekáme. Kromě toho drobek dostal léky, které by měly pomoct, aby se pořád nedrbal… Snad se všechno brzy podaří vyřešit!

Ekko byla na kastraci

Malá Ekko, která se léčila s dwarfismem, je už jen pár krůčků daleko od svého „šťastně až navěky“! Před pár dny podstoupila kastraci a kontrolní krevní testy, které dopadly vesměs dobře. Má sice stále trochu zhoršené jaterní hodnoty, to nicméně není nic nového a už se to bohužel nejspíš nijak výrazně nezlepší. Růstové hormony játra hodně zatěžovaly, proto na ně Ekko bere už od začátku léčby léky.

Ekko teď každopádně čeká krátká rekonvalescence a mezitím už se pomalu začíná rozhlížet po svém vlastním domově.

Nových domovů se dočkaly kočičky Sarah, Wanda a Vision

Kočičku Sarah si nakonec po dlouhém rozmýšlení adoptovala její dočasná tetička. Pro Sarah jsme hledali domov docela dlouho, pár zájemců i bylo, ale nakonec to nikdy nedopadlo. No a čím déle byla u své dočasné tetičky, tím víc se ty dvě sbližovaly… Až nakonec tetička usoudila, že by si přeci jen mohla pořídit ještě jednu vlastní kočičku!

Pro sourozence Wandu a Visiona se podařilo najít společný domov, z čehož měli drobkové ohromnou radost. Zpočátku byli ze stěhování trochu nesví a hodně se schovávali, ale nový páníček byl připravený a dal jim čas, aby si zvykli. Během pár dnů se prckové začali osmělovat a teď už jsou se svým novopečeným tátou nerozluční.

Potřebujeme nový mrazák. Pomůžete nám, prosím?

Základ péče o zvířátka? Kvalitní strava. A u zvířátek, která se uzdravují po operaci nebo jsou nemocná, to platí dvojnásob. Z toho důvodu většinu pejsků a kočiček krmíme masem, protože je to pro ně ta nejlepší možnost.

Skladování masa je ale bohužel trochu složitější než skladování granulí… Abychom zbytečně neutráceli, vyplatí se ho navíc nakupovat ve velkém s množstevní slevou a právě proto teď potřebujeme zakoupit nový mrazák, abychom pak maso měli taky kde uskladnit. Prosím, pomůžete pro zvířátka mrazák zakoupit? Přispět na sbírku můžete na portálu Psí přání:

Články

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Jak dopadla sedlčanská vánoční sbírka?

12. 01. 2024 - V prosinci jsme v Sedlčanech a blízkém okolí společně s organizací Pomoc pro kočky z.s....

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha