Sarah – kočička narozena z incestu

Kočička Sarah během vyšetření uší na veterině
Sarah se narodila sourozencům, je od mala nemocná, hubená a chybí jí zuby.

Každý si představuje záchranu koček jinak. Někdy se to zvrtne a bohužel jsou lidé, kteří to myslí dobře, ale nechápou, že záchrana kočiček je také o tom je vykastrovat, když už je mají doma.

A tak se jedné paní, která myslela, že pomáhá a zachraňuje kočičky z ulice, přemnožilo spoustu koček doma. Jednou z těchto koček je také Sarah. Potomek sourozenců, od malička nemocná, vyhublá, je malinkatá, moc nejí, i když je dospělá, chybí jí hromada zubů. Ostatní kočičky jsou již v řešení, většina již našla domov.

Sarah strávila týden a půl na veterině, aby se dala alespoň trochu dohromady. Do toho se u ní také objevil svrab v oušku a příšerný zánět, se kterým se musela nějakou dobu léčit. Zlepšení pak bohužel nevydrželo dlouho a přišly další problémy. Tentokrát se jí udělalo zle, měla horečku a zase nechtěla jíst, což byl velký problém, protože už takhle vážila strašně málo…

Nemoc nakonec odezněla, Saruška je ale přesto kočička dost netypická. Některé dny si dá s chutí tři jídla denně, jindy nad vším ofrňuje nos a papat se jí nechce. A když už chuť má, má taky tendenci se přejíst a pak zvrací (ale hned potom by šla stejně zase jíst), takže jí teta musí hlídat a dávkovat jí menší porce víckrát denně.

No není to s kočandou vůbec snadné. Musíme jí ale nechat, že se pak dočasné tetě odvděčuje za její péči tím, že se k ní neustále lísá a dává jí najevo, jak moc ji má ráda.

Oční vyšetření

Dočasná teta si všimla, že Saruška neustále přivírá očička a vůbec se jí to nelíbilo. Pro jistotu jsme ji proto vzali na vyšetření ke specialistovi na oči. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a brzy má přijít na kontrolu.

Rodiče na dálku

Ilona SýkorováJarmila PeňázováTomáš Mařík
Dominika LiškováJana K.Alena Kubová
Kateřina ZieglerováJana MauerováBobeš, Marie a Petr Ratajovi
Darina Adámková Michal HorvathKristýna Vakešová

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Elegantní kráska i roztomilé trdýlko, Fiskars zvládá oboje.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha