Sarah – kočička narozena z incestu

Kočička Sarah během vyšetření uší na veterině
Sarah se narodila sourozencům, je od mala nemocná, hubená a chybí jí zuby.

Každý si představuje záchranu koček jinak. Někdy se to zvrtne a bohužel jsou lidé, kteří to myslí dobře, ale nechápou, že záchrana kočiček je také o tom je vykastrovat, když už je mají doma.

A tak se jedné paní, která myslela, že pomáhá a zachraňuje kočičky z ulice, přemnožilo spoustu koček doma. Jednou z těchto koček je také Sarah. Potomek sourozenců, od malička nemocná, vyhublá, je malinkatá, moc nejí, i když je dospělá, chybí jí hromada zubů. Ostatní kočičky jsou již v řešení, většina již našla domov.

Sarah strávila týden a půl na veterině, aby se dala alespoň trochu dohromady. Do toho se u ní také objevil svrab v oušku a příšerný zánět, se kterým se musela nějakou dobu léčit. Zlepšení pak bohužel nevydrželo dlouho a přišly další problémy. Tentokrát se jí udělalo zle, měla horečku a zase nechtěla jíst, což byl velký problém, protože už takhle vážila strašně málo…

Nemoc nakonec odezněla, Saruška je ale přesto kočička dost netypická. Některé dny si dá s chutí tři jídla denně, jindy nad vším ofrňuje nos a papat se jí nechce. A když už chuť má, má taky tendenci se přejíst a pak zvrací (ale hned potom by šla stejně zase jíst), takže jí teta musí hlídat a dávkovat jí menší porce víckrát denně.

No není to s kočandou vůbec snadné. Musíme jí ale nechat, že se pak dočasné tetě odvděčuje za její péči tím, že se k ní neustále lísá a dává jí najevo, jak moc ji má ráda.

Oční vyšetření

Dočasná teta si všimla, že Saruška neustále přivírá očička a vůbec se jí to nelíbilo. Pro jistotu jsme ji proto vzali na vyšetření ke specialistovi na oči. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a speciální gel.

Po zaléčení antibiotiky se jí očka sice zlepšila, ale začala se jí špinit nahnědlým sekretem. Podle pana doktora je to tím, že Sarah produkuje málo slz, a tak bude už doživotně potřebovat do obou oček aplikovat zvlhčující gel. Beruška z tohoto verdiktu není zrovna nadšená, protože má mazání očí už tak akorát dost. Bohužel se ale nedá nic dělat, je to pro její dobro. Tetička jí ale nepohodlí zodpovědně kompenzuje dobrůtkami navíc.

Sarah hledá nový domov

Jste kočičí človíček tělem i duší a rozhlížíte se po nové čtyřnohé lásce, se kterou byste k sobě mohli přilnout? Pak musíte poznat Sarah.

Kočičí sluníčko Sarah je něžná a neskutečně hodná princezna, která by nejraději celý den seděla přímo nalepená na svém člověku a hřála ho svou láskou. Ke štěstí nepotřebuje víc než klidný, malý a bezpečný byteček a milujícího mazlitele. Taky ale miluje společnost dalších koček, a tak se skvěle hodí i do smečky, ve které hned zaujme místo pečující „maminy“.

Sarah za sebou nemá pěkný život. I když je drobounká jako sotva odrostlé kotě, ve skutečnosti je to už starší dáma a potřebuje proto k sobě zkušenějšího člověka, který o ni zvládne pečovat jako o tu nejněžnější květinku.

Sarah nemá už téměř žádné zoubky a moc nezvládá jíst granulky kvůli citlivějšímu zažívání, snad jen trochu těch maličkých kotěcích. Musí se jí proto častěji podávat konzervičky, které miluje. Také trpí suššíma očima, proto potřebuje dvakrát denně obě oči mazat gelem a otírat je, aby nebyly špinavé. Všechnu tu péči Sarah kdovíjak nemusí, pokud to s ní ale zvládnete jako profík, odvděčí se vám přímo nekonečnou láskou.

Pokud jste pohodový, klidný a pečující typ člověka, rádi posedáváte a koukáte na televizi nebo si čtete v pohodlném křesle a hledáte kočičku, která bude tyhle chvíle sdílet s vámi, pak budete pro Sarah možná právě vy tou osudovou láskou. Neváhejte a zavolejte její dočasné tetičce Markétě na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz. Ráda Vám toho o Sarah poví ještě mnohem více!

  • 9 let, 4 kg
  • Očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1500 Kč

Rodiče na dálku

Ilona SýkorováJarmila PeňázováTomáš Mařík
Dominika LiškováJana K.Alena Kubová
Kateřina ZieglerováJana MauerováBobeš, Marie a Petr Ratajovi
Darina Adámková Michal HorvathKristýna Vakešová

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Luffy si při narození musel vytáhnout černého Petra...

2 250 Kč
cíl 8 000 Kč

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

23 406 Kč
cíl 40 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

4 980 Kč
cíl 10 000 Kč

Na začátku byl Ekko úplně jako sourozenci. Pak ale přestal růst.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha