Sarah – kočička narozena z incestu

Kočička Sarah během vyšetření uší na veterině
Sarah se narodila sourozencům, je od mala nemocná, hubená a chybí jí zuby.

Každý si představuje záchranu koček jinak. Někdy se to zvrtne a bohužel jsou lidé, kteří to myslí dobře, ale nechápou, že záchrana kočiček je také o tom je vykastrovat, když už je mají doma.

A tak se jedné paní, která myslela, že pomáhá a zachraňuje kočičky z ulice, přemnožilo spoustu koček doma. Jednou z těchto koček byla také Sarah. Potomek sourozenců, od malička nemocná, vyhublá, malinkatá, moc nejedla, chyběla jí hromada zubů.

Sarah strávila týden a půl na veterině, aby se dala alespoň trochu dohromady. Do toho se u ní také objevil svrab v oušku a příšerný zánět, se kterým se musela nějakou dobu léčit. Zlepšení pak bohužel nevydrželo dlouho a přišly další problémy. Tentokrát se jí udělalo zle, měla horečku a zase nechtěla jíst, což byl velký problém, protože už takhle vážila strašně málo…

Nemoc nakonec odezněla, Saruška byla ale přesto kočička dost netypická. Některé dny si dala s chutí tři jídla denně, jindy nad vším ofrňuje nos a papat se jí nechtělo. A když už chuť má, má taky tendenci se přejíst a pak zvracet (ale hned potom by šla stejně zase jíst), takže jí teta musí hlídat a dávkovat jí menší porce víckrát denně.

No nebylo to s kočandou vůbec snadné. Muselo se jí ale nechat, že se pak dočasné tetě odvděčovala za její péči tím, že se k ní neustále lísala a dávala jí najevo, jak moc ji má ráda.

Oční vyšetření

Dočasná teta si všimla, že Saruška neustále přivírá očička a vůbec se jí to nelíbilo. Pro jistotu jsme ji proto vzali na vyšetření ke specialistovi na oči. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a speciální gel.

Po zaléčení antibiotiky se jí očka sice zlepšila, ale začala se jí špinit nahnědlým sekretem. Podle pana doktora je to tím, že Sarah produkuje málo slz, a tak bude už doživotně potřebovat do obou oček aplikovat zvlhčující gel. Beruška z tohoto verdiktu nebyla zrovna nadšená, protože má mazání očí už tak akorát dost. Bohužel se ale nedalo nic dělat, bylo to pro její dobro. Tetička jí ale nepohodlí zodpovědně kompenzovala dobrůtkami navíc.

Sarah našla domov

Pro Sarah jsme několik měsíců hledali nový domov, ale protože vyžadovala poměrně specifickou péči, nakonec jí to s žádnými zájemci neklaplo. Mezitím si ale stále víc a víc omotávala kolem pacičky dočasnou tetičku… Až nakonec tetička usoudila, že by přeci jen mohla mít ještě o jednu svoji kočičku víc a rozhodla se, že Sarah adoptuje!

Pro Sarah je to ideální řešení, protože může zůstat v domácnosti, kde má všechny moc ráda. Ona je totiž neskutečně společenská a kromě toho, že miluje svou novou paničku, zbožňuje i kočičí kamarády, které opečovává jako taková jejich „mamina“.

Moc děkujeme všem, kdo Sarušku podporovali na její cestě a umožnili jí, aby její příběh šťastně dopadl.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha