Centrum pro zvířata v nouzi

Centrum, které plánujeme vybudovat na pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům v nouzi
Chceme vybudovat centrum na pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům.

Místo, kde se naděje stane skutečností, kde záchrana životů nebude jen prázdná fráze a kde handicapovaná zvířata už nebudou muset nikdy zažívat strach.

V posledních letech jsme poskytli místo, péči a léčbu přes 600 nemocných zvířat. Většina z nich stála tváří v tvář eutanazii. Potřeby takové pomoci přibývá a my jsme omezeni kapacitou. Spousta z nich navíc vyžaduje specifické podmínky nebo péči, které běžné útulky nejsou schopny zajistit. Právě proto bychom chtěli vytvořit centrum, které bude od začátku do konce přizpůsobené právě potřebám psů a koček, kteří jsou nemocní, handicapovaní či jinak znevýhodnění, aby mohli dostat tu nejlepší šanci na šťastný život.

Něco takového bychom v pronájmu nikdy nedokázali, proto jsme koupili velký statek, který můžeme přestavit plně k obrazu zvířecímu. Koupě nemovitosti se nám povedla po letech šetření díky pomoci štědrých dárců, kteří stejně jako my věří, že má každý život smysl. V první sbírce na rekonstrukce se vybralo přes 1 000 000 Kč a my moc děkujeme všem, kdo přispěli. Práce ovšem ani zdaleka nekončí, teprve začíná.

Přidáte se i vy k budování snu, který je jen malý krůček od skutečnosti?

Přispějte na účet 2288471061/5500, VS 202305 nebo on-line kartou přes formulář a pomozte rozšířit kapacity na pomoc dalším zvířatům. Děkujeme!

 

Dobrovolnictví

Od října 2022 pořádáme dobrovolnické dny pro veřejnost a moc rádi se potkáme i s vámi! Díky pomoci dobrovolníků jde práce rychleji od ruky a můžeme se tak posouvat blíže k cíli.

Pokud máte chuť vzít do ruky nářadí a zapojit se přímo do akce, dejte nám vědět na e-mail luciek@petheroes.cz a my se vám ozveme s termíny dalších dobrovolnických dnů. V případě, že jste větší skupina (například v rámci firemního dobrovolnictví), tak se samozřejmě můžeme domluvit i na individuálním termínu, stačí napsat.

Chcete vědět další detaily o statku?

Statek se nachází v obci Hrabří u Sedlčan v překrásné krajině se spoustou lesů a zeleně. Přes 8 000 m2 pozemku se zemědělskými stavbami, které můžeme přetvořit k obrazu zvířecímu.

Rádi bychom zde vytvořili místo, kam budou moct zvířata v nouzi přijít a vyléčit svá zranění na těle i na duši. Obrací se na nás čím dál tím více lidí s prosbou o pomoc pro pejsky a kočičky, kterým hrozí utracení. Jsou to často zvířátka nemocná nebo handicapovaná a potřebují naši pomoc. Chceme pokračovat v naší činnosti a vytvořit prostory specializované právě pro zvířátka na vozíčku, slepá, po amputaci končetin, krutě týraná nebo jakkoliv nemocná. Prostě ta, která čekají na svou pomoc a hrozí jim reálné nebezpečí usmrcení.

Co bychom zde rádi postavili?

  • Veterinární ordinaci
  • Karanténu pro psy
  • Karanténu pro kočky
  • Pokojíčky pro psy s výběhy
  • Pokojíčky pro kočky s voliérami
  • Voliéry se zateplenými prostory pro handicapované plaché kočičky
  • Ubytování pro dobrovolníky
  • Ubytování pro zaměstnance
  • Vzdělávací prostor pro děti a dospělé

Rádi bychom, aby se co nejvíce setkávali lidé se zvířátky. Abychom mohli pokračovat v Mazlících dnech, přijímat dobrovolníky a návštěvníky. Vzdělávat a šířit osvětu pozitivní kontaktní formou. Rozšířit vše, co děláme do teď, do větších prostor. 🙂

Podívejte se na proměny Mikyho a Tootsie, kterým jsme pomohli:

Kolik to celé bude stát?

Projekt je to obrovský, není to otázka měsíců, čeká nás mnohaletá práce a přestavby. Finančně se budou odvíjet od aktuálních cen. Teď potřebujeme dotáhnout nejnutnější základy. Vše ostatní bude otázka postupné mravenčí práce.

A kdy se to celé odehraje?

Právě teď! V říjnu 2021 jsme díky vaší pomoc statek oficiálně koupili a začínáme řešit první rekonstrukce. Čeká nás ještě velká spousta práce, ale neleníme a děláme vše pro to, aby se na místo mohla první zvířátka nastěhovat co možná nejdříve.

Máte další otázky nebo nabídku ohledně statku? Dejte nám vědět na e-mail nikol@petheroes.cz.

Pojďte do toho s námi!

Abychom mohli projekt zdárně dotáhnout do konce a začít pomáhat ještě více zvířatům, potřebujeme vaši mimořádnou pomoc. Zašlete prosím libovolný příspěvek a pomozte tak vybudovat místo, kde dostanou handicapovaná zvířata v nouzi druhou šanci.
38 406 Kč
cíl 500 000 Kč

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha