Centrum pro zvířata v nouzi

Centrum, které plánujeme vybudovat na pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům v nouzi
Chceme vybudovat centrum na pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům.

Místo, kde se naděje stane skutečností, kde záchrana životů nebude jen prázdná fráze a kde handicapovaná zvířata už nebudou muset nikdy zažívat strach.

V posledních letech jsme poskytli místo, péči a léčbu přes 600 nemocných zvířat. Většina z nich stála tváří v tvář eutanazii. Potřeby takové pomoci přibývá a my jsme omezeni kapacitou. Spousta z nich navíc vyžaduje specifické podmínky nebo péči, které běžné útulky nejsou schopny zajistit. Právě proto bychom chtěli vytvořit centrum, které bude od začátku do konce přizpůsobené právě potřebám psů a koček, kteří jsou nemocní, handicapovaní či jinak znevýhodnění, aby mohli dostat tu nejlepší šanci na šťastný život.

Něco takového bychom v pronájmu nikdy nedokázali, proto jsme koupili velký statek, který můžeme přestavit plně k obrazu zvířecímu. Koupě nemovitosti se nám povedla po letech šetření díky pomoci štědrých dárců, kteří stejně jako my věří, že má každý život smysl. V první sbírce na rekonstrukce se vybralo přes 1 000 000 Kč a my moc děkujeme všem, kdo přispěli. Práce ovšem ani zdaleka nekončí, teprve začíná.

Přidáte se i vy k budování snu, který je jen malý krůček od skutečnosti?

Přispějte na účet 2288471061/5500, VS 202232 nebo on-line kartou přes formulář a pomozte rozšířit kapacity na pomoc dalším zvířatům. Děkujeme!

 

Chcete vědět další detaily o statku?

Statek se nachází v obci Hrabří u Sedlčan v překrásné krajině se spoustou lesů a zeleně. Přes 8 000 m2 pozemku se zemědělskými stavbami, které můžeme přetvořit k obrazu zvířecímu.

Rádi bychom zde vytvořili místo, kam budou moct zvířata v nouzi přijít a vyléčit svá zranění na těle i na duši. Obrací se na nás čím dál tím více lidí s prosbou o pomoc pro pejsky a kočičky, kterým hrozí utracení. Jsou to často zvířátka nemocná nebo handicapovaná a potřebují naši pomoc. Chceme pokračovat v naší činnosti a vytvořit prostory specializované právě pro zvířátka na vozíčku, slepá, po amputaci končetin, krutě týraná nebo jakkoliv nemocná. Prostě ta, která čekají na svou pomoc a hrozí jim reálné nebezpečí usmrcení.

Co bychom zde rádi postavili?

  • Veterinární ordinaci
  • Karanténu pro psy
  • Karanténu pro kočky
  • Pokojíčky pro psy s výběhy
  • Pokojíčky pro kočky s voliérami
  • Voliéry se zateplenými prostory pro handicapované plaché kočičky
  • Ubytování pro dobrovolníky
  • Ubytování pro zaměstnance
  • Vzdělávací prostor pro děti a dospělé

Rádi bychom, aby se co nejvíce setkávali lidé se zvířátky. Abychom mohli pokračovat v Mazlících dnech, přijímat dobrovolníky a návštěvníky. Vzdělávat a šířit osvětu pozitivní kontaktní formou. Rozšířit vše, co děláme do teď, do větších prostor. 🙂

Podívejte se na proměny Mikyho a Tootsie, kterým jsme pomohli:

Kolik to celé bude stát?

Projekt je to obrovský, není to otázka měsíců, čeká nás mnohaletá práce a přestavby. Finančně se budou odvíjet od aktuálních cen. Teď potřebujeme dotáhnout nejnutnější základy. Vše ostatní bude otázka postupné mravenčí práce.

A kdy se to celé odehraje?

Právě teď! V říjnu 2021 jsme díky vaší pomoc statek oficiálně koupili a začínáme řešit první rekonstrukce. Čeká nás ještě velká spousta práce, ale neleníme a děláme vše pro to, aby se na místo mohla první zvířátka nastěhovat co možná nejdříve.

Máte další otázky nebo nabídku ohledně statku? Dejte nám vědět na e-mail nikol@petheroes.cz.

Pojďte do toho s námi!

Abychom mohli projekt zdárně dotáhnout do konce a začít pomáhat ještě více zvířatům, potřebujeme vaši mimořádnou pomoc. Zašlete prosím libovolný příspěvek a pomozte tak vybudovat místo, kde dostanou handicapovaná zvířata v nouzi druhou šanci.
5 011 Kč
cíl 500 000 Kč

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Daenerys je pojmenovaná po matce draků, sama ale umí být pěkným dráčetem.

Čtyři tiché tlapky, jeden elegantní ocásek, dvě velké oči plné lásky a heboučký kožíšek.

Al je slepý na jedno oko, Peggy pravděpodobně nevidí vůbec.

7 600 Kč
cíl 8 000 Kč

Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

17 250 Kč
cíl 25 000 Kč

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha