O nás

Co děláme a komu pomáháme?

Handipet Rescue je projekt, který se soustředí na pomoc handicapovaným nebo týraným psům a kočkám v nouzi. Věříme, že má každý život smysl, a proto v naší péči najdete zvířata slepá, dvojnohá, s cukrovkou nebo jinými dlouhodobými nebo krátkodobými potížemi. Zaměřujeme se především na pomoc psům a kočkám, kterým mnoho jiných nemůže nebo nedokáže pomoct. Často u nás dostávají šanci ti, kterým jinde hrozilo utracení.

Zvířátka u nás nezůstávají a jakmile jsou na to připravená, začínáme jim hledat jejich vlastní domovy, ve kterých budou most prožít zbytek života obklopená milující rodinou. Na jejich místo pak můžeme přijmout zase další chlupáče, kteří to potřebují.

Kde se to celé odehrává? Jak to u nás vypadá?

V současnosti se všechna zvířátka nachází v individuálních dočasných péčích, kde si mohou vyzkoušet, jak vypadá život v opravdové rodině.

Vedle toho ale také usilovně pracujeme na vytvoření centra, které bude plně přizpůsobené potřebám nemocných, handicapovaných a týraných zvířat. K tomuhle účelu jsme koupili velký statek v Hrabří u Sedlčan, který se postupně chystáme přetvořit ve stabilní zázemí, kde se budou moct psi a kočky uzdravit na těle i na duši.

Čeká nás ještě spousta práce, než budeme moct na místě přijmout první zvířata, ale jsme si jistí, že to dokážeme. Nejsme na to totiž sami, pomáhají nám stovky lidí, kteří také vidí smysl v pomoci handicapovaným zvířatům a chtějí pro ně to nejlepší. Budeme vám moc vděční, pokud se přidáte mezi ně a zašlete ještě dnes libovolný příspěvek na na č. ú. 2288471061/5500, VS 202232, díky kterému budeme moct pokrýt náklady na rekonstrukce. Bezpečně přispět můžete také prostřednictvím darovacího portálu Darujme.cz.

 

Odkud se k nám dostávají?

Mnoho zařízení pro opuštěné psy a kočky je uzpůsobených pro okamžité příjmy bezprizorných zvířat z ulice, ale nemají podmínky pro zvířata raněná, krátkodobě nemocná nebo trvalé postižená. U nás dokážeme nabídnout prostředí a zkušenosti pro náročnější případy, proto jsme ve spojení s útulky a organizacemi z celé republiky, od kterých přebíráme nemocné a handicapované psy a kočky.

Některá zvířata se k nám dostanou i od soukromých osob, které nezvládají svou životní situaci, neumí si poradit s raněným zvířetem nebo z veterinárních klinik, kde někdo odloží svého psa či kočku kvůli nemoci. Nemusí se jednat ani o akutní zranění, ale i o projevené genetické vady, jako například postupné slepnutí, neschopnost chůze nebo srdeční choroby.

Dlouhodobě pomáháme i zvířatům ze zahraničí, kde jsou podmínky pro zvířata absolutně katastrofální. Jde o místa, kde každý den doslova bojují o život stovky opuštěných duší. Kde je zcela normální umlátit psa na ulici či upálit kočku zaživa. Kde standardní kapacita útulku je 400 psů. Psi procházejí karanténou, ošetřením, veterinární kontrolou a potom putují k nám nebo do dalších zemí po celém světě.

Kdo za tím stojí?

Handipet Rescue není jen o pár lidech, kteří pečují o zvířata, jedná se o celou síť dobrovolníků, kterými se můžete stát i vy a pomáhat finančně, svou energií nebo časem.

Patříme pod nestátní neziskovou organizaci Pet Heroes z.s. Naším heslem je „Každý život má smysl“. Každá koruna, každá hodina, každý úsměv dává dohromady jednotnou skupinu lidí, kteří dokážou velké věci. V Praze máme kancelář, kde se nám neustále hodí dobrovolníci, zároveň zde najdete také výdejní místo našeho dobročinného obchůdku Pet Heroes Shop.

Jak nám můžete pomoct?

Nejsme nijak dotováni státem, městy, ani nemáme žádného stálého mecenáše. Všechny finanční prostředky, které máme, přicházejí od lidí, jako jste vy. Můžete se taky podívat do našeho listu přání a zaslat přímo potřeby pro pejsky a kočky. Vítáme také dobrovolníky, kteří chtějí přispět svým časem a energií. Pouze díky tomu, že pomáháme společně a stále rozšiřujeme své řady, dokážeme efektivně pomáhat.

Více o konkrétních možnostech pomoci najdete na tomto odkazu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha