Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

Mouse – koťátko se záchvaty
Mouse je koťátko, které mělo to štěstí, že se z ulice dostalo domů do tepla i se svými sourozenci. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. O Vánocích se naneštěstí záchvaty vrátily. Bohužel ani po podstoupení MRI vyšetření zatím netušíme, co jeho záchvaty způsobuje. Byla mu nasazena antiepileptika, která jsou pro něj velkou šancí. Zatím je bez záchvatu a my jen doufám, že to tak zůstane i nadále, protože jeho poslední záchvaty byly příšerné.

Staňte se hrdinou Mouse

Hrdinové Mouse
Ilona a Jan Giertlovi ? ?
? ? ?
? ? ?
Elly – fenka se zjizveným čumáčkem
Chuděrku malou Elly srazilo auto. To je bohužel smutný příběh, se kterým se setkáváme velice často. A tahle psí holčička má v důsledku nehody zjizvenou celou tvář. Fenečka bohužel nemůže kvůli svému zjizvení zavřít oči. Je nutné jí je pravidelně kontrolovat a kapat do nich. Chudáček Ellinka musí dokonce i spát s otevřenýma očima. Zároveň je takto vystavena velkému riziku všemožných úrazů oka.

Staňte se hrdinou Elly

Hrdinové Elly
Vanda Michalopulosová Marianna Zapotilová ÚPA
Simona Fersterová Jana Kleinerová ?
? ? ?
Karin – psí maminka s bolavými klouby
Karin je malá fenečka, která byla nalezena i se svými štěňátky na ulici. Všechna štěňátka už naštěstí svůj domov našla, ale cesta jejich maminky pokračovala dál až k nám do azylu. Karin trpěla velkými bolestmi zadních nožiček (má dysplazii kyčelních kloubů), kulhala a musela podstoupit operaci. Ta dopadla dobře, ale bohužel se ukázalo, že není všemu trápení konec, protože Karin byl nalezen zhoubný nádor mléčné lišty. Po zahojení nožiček ji tak čeká chemoterapie a odstranění obou mléčných lišt.

Staňte se hrdinou Karin

Hrdinové Karin
Lenka Štilipová Lucie Zatloukalová Vladimír Lekner
Renata Král Scheinerová Eva Albertová Nina Schneiderová
? ? ?
Bim – plachý pejsek bez nožičky
Bim se k nám dostal z útulku na Ukrajině. Našli ho už jako tuláka na třech nožkách, takže nemáme tušení, jak přišel o svou pravou přední packu, ale určitě si musel hodně vytrpět. Bohužel kvůli chybějící přední tlapce musel na operaci, protože se mu v jejím pahýlu tvořil absces. Operaci zvládl na výbornou a může se tak pomalu začít pracovat na jeho plachosti a bojácnosti.

Staňte se hrdinou Bima

Hrdinové Bima
Zuzana Čtveráčková Hana Duchková Bára Chaloupecká
Denisa Skružná Tereza Syrovátková Vendula Václavíčková
Kristýna Jančíková Katka Velfelová a Josef Jukl Mariana Hamrová a Samuel Erdinger
Puzzle – kocour s vykloubenou kyčlí
Puzzle je mladý kocourek, kterého už ale stačila v životě potkat moc ošklivá smůla. Když ho našli, tahal za sebou zadní nohu a kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby ho nálezci neodnesli k veterináři. Nebyl  kastrovaný ani čipovaný, zřejmě ho nikdo nepostrádá.Rentgen ukázal, že Puzzle má starou zlomeninu nohy a k tomu vykloubenou kyčel. Puzzle má za sebou již první operaci nožičky a za chvíli ho čeká druhá. Věříme, že jeho další život už bude mnohem veselejší.

Staňte se hrdinou Puzzla

Hrdinové Puzzla
Tereza Štilipová Květa Erbenová Monika Fridrichová
? ? ?
? ? ?
Oskar – kocour s přeraženou páteří
Kocourek Oskar neměl zatím moc štěstí. Celý svůj dosavadní život strávil na ulici, kde mu nakonec někdo ublížil 🙁 Má porušenou míchu, musí se pravidelně ručně vyprazdňovat a na zadečku měl obrovskou zhnisanou ránu, který se pomalu, ale jistě již hojí a musí se s ním hodně rehabilitovat. Kocourek je nyní snad již z nejhoršího venku, vesele baští a je v péči naší skvělá druhá azylové tety. Jeho prognóza není jistá, ale nadějná!

Staňte se hrdinou Oskara

Hrdinové Oskara
Kateřina Musilová Petra Šimrová Viera Kiššová
Ivona Fišerová Petra Saláková Federico+Lucie
? ? ?
Natálka – kočička se zlomeným obratlem
Natálka je kočička se zlomeným obratlem a poškozenou míchou. Nejspíše se jí to stalo v souvislosti se srážkou s autem a tvrdým dopadem na zem. Kočička špatně chodí na zadní nohy, byla inkontinentní, neudržela stolici, čůrala krev a má nefunkční ocásek, u kterého se zvažovala jeho amputace. Její zdravotní stav se postupně naštěstí zlepšil, Natálka již ovládá svěrače a vesele dovádí s ostatními.

Staňte se hrdinou Natálky

Hrdinové Natálky
Eliška Ehlová a Natálka Martynková Nela Němcová Eliška Masná
Federico+Lucie ? ?
? ? ?
Nemo – čivaví dědeček
Nemo je 10-lety čivaví dědeček o kterém skoro ani nevíme. Je tichý, má dobré návyky a tráví hodně času spánkem. Nemo je většinu času ve svém malém světe a většinou se straní ostatním, nepotřebuje si s nikým hrát. Ale pak se najdou i dny, kdy si zničeho nic začne hrát s ostatními a je z toho celý nadšený 🙂

Staňte se hrdinou Nema

Hrdinové Nema
Veronika Švestková Jitka Marešová Erbenová Květa
Katka Velfelová a Josef Jukl Adriena Schmoranzerová ?
? ? ?
Odložená koťátka
Tato tři koťátka byla odložená v krabici v útulku, kde pro ně už nebylo místo. Měli kalicivirózu a při příchodu k nám měli zhruba 4 týdny. Jsou to dva kocourci a jedna kočička. Všichni tři nám již povyrostli, kocourci našli domov a na ten pravý domov tak čeká již jen kočička Bazalka.

Staňte se hrdinou Odložených koťátek

Hrdinové Odložených koťátek
Jaroslav Klikar Kristýna Antošová Eva Šerlovská
Dagmar Linnertová ? ?
? ? ?
? ? ?
Sunny – štěňátko šeltie
Sunny je rozkošné štěňátko šeltie u níž se začaly objevovat záchvaty. Její majitelka nás oslovila s tím, že nemá finance, čas, ani prostor pro to Sunny pomoct a nechat ji vyšetřit. Mluvila o možnosti eutanazie, nad kterou uvažuje.  To jsme nemohli dopustit a Sunny jsme přijali do naší péče. Podstoupila CT vyšetření, které ukázalo, že je jedná o portosystémový shunt, který je ovšem operabilní. Sunny operaci podstoupila a od té doby se její stav jen a jen zlepšuje 🙂

Staňte se hrdinou Sunny

Hrdinové Sunny
Michaela Dudková Dominika Egerová Milada a Pavel Pachrovi
Martina Slepičková Eliška Fintová Veronika Malyuga
Bára Chaloupecká ? ?
? ? ?
Lil Kim a Kendrick – koťátka bez maminky
Lil Kim a Kendrick jsou koťátka, kterým zemřela maminka dva dny po porodu. Sama byl nemocná a původně čtyři její koťátka byla velmi malá. Podařilo se nám dvě z nich odchovat (Lil Kim a Kendricka) a ty si nyní již užívají kočičího života plnými doušky.

Staňte se hrdinou Lil Kim a Kendricka

Hrdinové Lil Kim a Kendricka
Michaela Palkovičová Nikol Šmelkova Petr Vacek
Hana Knězová ? ?
? ? ?
? ? ?
Sněhulka a pět koťátek
Vesnickou kočičku Sněhulku a jejích pět koťátek od majitelů „vyžebrala“ paní sousedka, ke které se ve velmi zuboženém stavu z poslední sil dostala. Ač jsme měli strach, zda to Sněhulka zvládne, ukázalo se, že je to velmi silná kočička a všem se začalo dařit lépe. Bohužel Sněhulčin život, stejně tak jako život jednoho z koťátek, vyhasl pod koly auta. Zbylá koťátka nám pomalu rostou a rozcházejí se do nových domovů.

Staňte se hrdinou Sněhulky a jejích koťátek

Hrdinové Sněhulky a jejích koťátek
Tereza Štilipová Lenka Pavlicová Michaela Stoklasová
Jaroslava Zemanová Nikola Flachsová Petra Hejduková
? ? ?
? ? ?
Kočky z pekla
Majitelka těchto kočiček odjela do nemocnice a už se nevrátila. Naštěstí dala vědět organizaci Zatoulané štěstí, kteří okamžitě jednali. Do naší péče jsme přijali 5 kočiček z této kauzy. Při příjmu byly vychrtlé a jejich stav odpovídal prostředí, ve kterém přežívaly. Postupem času se jejich stav zlepšoval a dnes již čekají na ten pravý a trvalý domov.

Staňte se hrdinou kočiček z pekla

Hrdinové Koček z pekla
Tereza Pavlíková TRANSALPINUS s.r.o. Michaela Polánková
Lucie Novotná ? ?
? ? ?
? ? ?
Oliva – tříbarevná kočičí dáma
Oliva je utramazlivá kočičí dáma, které byl diagnostikován vestibulární syndrom a CT vyšetření odhalilo zánět mozku a hnis v oblasti tympanické dutiny. Bohužel má také prasklé oba ušní bubínky v důsledku infekce. Olivka nedávno podstoupila operaci, kdy bylo provedeno čištění dutin. Bohužel se u ní nejnověji projevilo selhávání ledvin a my moc doufáme, že s námi ještě nějakou chvíli pobude.

Staňte se hrdinou Olivy

Hrdinové Olivy
Petra Hanlon Michaela Krpalová Marta Batelková
Pavlína Vávrová Monika Dolejší ?
? ? ?
? ? ?
Annie – ochrnutá buldočka
Annie je ochrnutá buldočka, která se nám dostala navíc ještě podvyživená.  Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří úplně nevěděli, jak se o ní mají starat. Měla velmi atrofované svalstvo, potřebuje pravidelně vymačkávat močový měchýř a přebalovat. Annie si však ze svého stavu nic nedělá a užívá si naplno života a se svým skvělým vozíčkem leckoho předběhne:)

Staňte se hrdinou Annie

Hrdinové Annie
Barbora Terka Skarabella Košinarová Petra Šťovíčková
Renata Baďurova Tereza Štilipová Veronika Čermáková
Veronika Malcová Hana Knězová Jan Záhora
Klára Holá Hanka Masarová Lenka Pavlicová
Lukáš Dohnal Petra Saláková Markéta Čekanová
Kateřina Simonová Tomáš Nikles Marika Benešová
Eva Jílková a buldočka Molly Petra Saláková ?
Ray a Charles – kočičí bratři
Stejně jako jeden z našich kocourků, O.J., trpí kočičí bráchové Ray a Charles cerebelarní hypoplazií – patří tak mezi tzv. tancující kočky. Ani jednomu z nich to však nevadí a užívají si skvělého kočičího života plnými doušky.

Staňte se hrdinou Raye a Charlese

Hrdinové Raye a Charlese
Petra Děkanová  Věra Mikulajová Alena Páleníková
 Radana Blatská  Věra Šťovíčková  ?
?  ? ?
Harvey – kocourek s třetím víčkem

Harvey je přesně ten kocourek, které nevidí vinou nekastrování. Nikdo se o něj nepostaral, když mu teklo z očí, nikdo ho nevyléčil. Díky tomu se vytvořily vředy na rohovce a přirostlo mu k nim třetí víčko. Podstoupil několik operací, které mu měli k tomu, aby alespoň něco viděl. Bohužel se to nepodařilo a Harveymu se nakonec odstranily obě oči. Operace zvládl výborně a Harvey si tak bude moci užívat bezbolestného života.

Staňte se hrdinou Harveyho

Hrdinové Harveyho
p. Blažena Pavla Šnauerová Martina Slepičková
Monika Kleinová Lucie Krystlíková Jiří Nováček
Kateřina Fürstová Michaela Kubešová p. Ondřej
Martina Gállová ? ?
Kočky, co málem umřely hladem
Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, měli nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jak šel čas, podařilo se většinu koček umístit do nového domova. Koncem května 2018 jsme pak do péče přijali dalších 5 koček z té kauzy (3 kocouři, 1 sphynx a 1 siamka).

Staňte se hrdinou koček z Kočičího pekla

Hrdinové koček z Kočičího pekla
Angelica Lichtnerová Vladimíra Runtová Ivana Pravcová
Tereza Firichová Lenka Škuthanová Robert Kovacs
Hana Košínová Jana Lauferová Tatsiana Dabravolskaya
Kateřina Holanová Anna Reichová Tereza Havrdová
Jiří Nováček ? ?
Toníček – ochrnutý kocourek
Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. I přes veškerou snahu se mu nožičky nepodařilo rozpohybovat a Toníček je ochrnutý. Ale jemu to vůbec nevadí, užívá se života jako každý správný kocourek.

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Petr Štícha  Klára Zmeškalová Daniela Dušková
Květa Erbenová Anastasiia Podoliaka
Lucie Gottliebová
Lenka Vávrová Renata Clupková Petra Tučková
Tereza Rýznarová a Martin Zatloukal Michala Srbová Lucie Dalajková

Valentýnka – dvounožka

Valentýna přišla se zahnisanými pacičkami, které už nešly zachránit. Je prakticky odrostlé štěně, na svůj handicap si relativně zvykla, stále nám žužlá ruce a pobíhá radostně z místnosti do místnosti.

Staňte se hrdinou Valentýnky

Hrdinové Valentýnky
Jitka Grossmanová a syn Michal Severa Jitka Tomčová
Hana Kaločová Táňa Kindl Nováková Jindřiška Kopecká
Šárka Lindová Soňa Stiborová Jakub Shrbený
Lucie Schreder Gondorčínová Jindra Petřík Petra Salakova
Martina Halířová GOMproduction  Hana Marciniak
Terezie Tokarikova Karolína Heroldová Sabina Doležalová
Pavlína Kobrlová  Veronika Kelbelová  Simona Hubníková
 Jana Steinerová  Lea Kopecká  Monika Bastlová
 Jitka Jílková  Zuzana Švecová  Valentina Kvochová
 Barbora Perutková  Kristýna Komárová  Zdena Sklářová
 Michaela Bartošová  Monika Hodková  Klára Školníková
Lenka Vejrážka Lucie Rubešová Lenka Grunská
Petra Saláková Petra Sommerauerová ?

Silverka myšilovka

Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Martina Koloušek – Fialová Monika Kropáčková Lenka Štilipová
Lenka Vávrová Věra Pavlenková ?