fbpx
Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Tara

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

 

Gigi – kočička se zlomenou pánví
Gigi ležela někde v bolestech se zlomenou pánví a nevěděla, jestli ještě někdy půjde spát s plným bříškem, jestli ještě někdy ucítí hřejivou lidskou náruč. Naštěstí ji našla paní s dobrým srdcem, která kočičku donesla k nám. Gigi putovala rovnou na veterinu, aby ji pan doktor mohl dát do pořádku. Podstoupila již dvě operace zlomené pánve. Její stav se zlepšuje, teď už se dokázala i sama postavit. Konečně ji po všem trápení čeká laskavá a starostlivá péče 🙂

Staňte se hrdinou Gigi

Hrdinové Gigi
? ? ?
? ? ?
? ? ?
Deny – koťátko s bolavým okem
Ozvala se nám paní, ke které chodí kočičky z ulice a ona se jim snaží pomáhat, jak jen může. Jedna z nich porodila koťátko, které dostalo zánět očí a paní nás požádala, zda bychom jí nemohli pomoct s léčbou. Koťátko je malá slečna, která dostala jméno Deny. Děláme všechno pro to, aby z ní vyrostla zdravá a spokojená kočička. Po tak neradostném startu do života si zaslouží jen to nejlepší 🙂

Staňte se hrdinou Deny

Hrdinové Deny
? ? ?
? ? ?
? ? ?
Fendi – odmítnuté koťátko
Na internetu jsme narazili na paní, která hledala náhradní maminku pro novorozené koťátko. Paní nechala mít svou kočičku koťata, ta ale musela nakonec rodit císařským řezem. Jedno koťátko naneštěstí zemřelo a druhé jeho maminka odmítla. Protože není vhodné dávat kotě k jiné kočce, chopili jsme se situace. Kocourka jsme vzali k sobě a krmíme ho lahví, což je lepší varianta.

Staňte se hrdinou Fendiho

Hrdinové Fendiho
Kristýna Musilová Petr Zvěřina Petr Vacek
? ? ?
? ? ?
Žofí – nalezené koťátko
Tuhle malinkou kočičí holčičku našla jedna slečna v trávě u silnice. Kočička byla vyhublá, hladová a volala o pomoc. Zachránkyně si ji vzala domů, nakrmila ji a postarala se o ni. Jsme moc vděční za to, že se najdou lidé, kterým není lhostejný osud zatoulaých zvířátek a chtějí jim pomoci ❤ Bohužel v nové rodině nemohla Žofinka zůstat kvůli tomu, že se nálezkyni projevila alergie. Proto se obrátila na nás a tak se Žofí dostala do dočasné péče k naší báječné pomocnici Evě 🙂

Staňte se hrdinou Žofí

Hrdinové Žofí
Michaela Palkovičová ? ?
? ? ?
? ? ?
Barney – pinč s vozíčkem
Maličkého pinče Barneyho jsme převzali od jeho rodiny, protože se o něj už dál nemohli postarat. Barney si prošel velkým trápením a následkem zdravotních potíží zůstal inkontinentní. Měl vyhřezlou plotýnku a operace, kterou mu rodina zaplatila, naneštěstí nedokázala pomoci od všech komplikací. Barney je ochrnutý a péče o něj je velmi náročná.

Staňte se hrdinou Barneyho

Hrdinové Barneyho
Ivana Julínková Bára Hybšová Lucie Holecová
Vladana Slámová Ilona Linhartová Eva Pencová
Kristýna Jančíková Andrea Papoušková Sabina Doležalová
Malinčíkovi Barbora Ctiborová Radka Juroszová
Maria Konieczna ? ?
Sushi – štěňátko z lesa
Přijali jsme malé nalezené štěňátko. Maličkou psí holčičku ve velmi špatném stavu 🙁 Motala se sem a tam a bylo znát, že jí moc neslouží zrak. A co hůř – nálezce ji donesl z lesa, kde ji našel v krabici. Promiňte, ale nechat malé štěňátko vyhladovět v lese? Může vůbec existovat něco ještě krutějšího?
Sushi u nás vyrostla v krásnou a silnou psí slečinku, ze svého jednoho ubohého slaboučkého kila živé váhy se dostala už skoro na 12kg! A určitě ještě hodně poroste 🙂

Staňte se hrdinou Sushi

Hrdinové Sushi
Barbora Chaloupecká Jana Kredatusová Barbora Kosnovská
Iva Bergrová Anastasia Shtukaturova Nikola Hornová
Dominika Čermáková Libor Škop Kateřina Paříková
Eva Adámková
JL Consulting Extras s.r.o.
Zuzana Petrová
Jan Průša Nela Sejkorová Hana Kaločová
Michaela Dudková Denisa Záhorová ?
Emily – postřelená kočička
Emily je nádherná kočičí slečna a ještě jí není ani rok. Dostala se k nám ze Slovenska, kde ji srazilo auto a od té doby je chudáček Emily paralyzovaná. Naštěstí může sama chodit, ale bylo nutné jí nechat amputovat ocásek a je už navždy odkázaná na lidskou pomoc, protože potřebuje několikrát denně vyprazdňovat. A po tom všem ji ještě někdo postřelil jen den předtím, než byla převezena do naší péče. Kulka se jí v těle zasekla tak blízko plic, že operace by byla velmi riskantní. Proto jsme se rozhodli nechat věci jak jsou a nebudeme kočičku nechávat operovat, pokud nenastanou nějaké komplikace.

Staňte se hrdinou Emily

Hrdinové Emily
Gabriela Janotová Hana Gothardová Martina Kornalíková
? ? ?
? ? ?
Dona – opuštěná kočička
Dona je kočička, které se její vlastní rodina zbavila a místo toho, aby ji při stěhování vzali s sebou, vyhodili ji na ulici. Dona je samozřejmě kočička domácí, takže nebyla zvyklá se o sebe postarat a venku si prožila hrozné trápení. Byla dehydratovaná, vychrtlá a trpěla bolestmi. Donu jsme ihned převezli na veterinu, kde se dala do pořádku a pak teprve mohla putovat k nám do azylu. Už hezky přibírá a její stav se o moc zlepšil 🙂

Staňte se hrdinou Dony

Hrdinové Dony
Yolanda Adea Eva Vaverková Daniela Vrchlavská
Vivien Babu ? ?
? ? ?
Janko – kocourek s odseknutým rtem
Janko je nalezený kocourek. Přišel k nám na veterinu chudáček v hrozném stavu. Srazilo ho auto a skončil se zlomenou nohou a odseklým rtem. Ze všeho nejdřív ho tedy čekala nutná operace. Pan doktor zlomeninu zafixoval implantátem a sešil tlamičku. Naštěstí všechno dopadlo dobře a Janko se v pořádku zotavuje.

Staňte se hrdinou Janka

Hrdinové Janka
Markéta Maříková Lucie Paříková Miluše Rudišarová
Věra Kofránková Katerina Simakova Naďa Koželuhová
? ? ?
Park – zubožený kocourek
Přijali jsme do péče nalezeného kocourka ve velice zuboženém stavu 🙁 Byl vychrtlý, měl velký zánět přes který skoro neviděl a byl nesmírně unavený. Nejvíc bolestivé na tom všem je, jak se mazlí a je klidný a smířený se vším, co mu děláme. Kocourek dostal jméno Park a děláme všechno pro to, aby dostal svou šanci na dobrý život. Už je mu mnohem lépe a je z něj opravdový kocouří fešák 🙂

Staňte se hrdinou Parka

Hrdinové Parka
Jiří Nováček Michaela Kubesova Martina a Valerie Salfické
Martina Slepičková Blažena ?
? ? ?
Alvin – kocourek s bolavým okem
Kocourka Alvina našli až v České Lípě. Někdo ho „odložil“ zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Z Alvina už je teď jednooký „pirát“ a zotavuje se po zákroku 🙂 Teď už mu snad bude jen a jen lépe.

Staňte se hrdinou Alvina

Hrdinové Alvina
Iveta Hanuljaková Martina Kočárková Lenka Štilipová
Tomáš Mařík Toník a Dáša Lipowski Tereza Braňková
? ? ?
Thelma – kočička bez ocásku
Přijali jsme do péče kočičku Thelmu ze Slovenska. Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás. Thelma je po úrazu páteře a amputaci ocásku. Je ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahá. Útulková teta jí musí pomáhat s vymačkáváním močového měchýře, ale plenky nosit nepotřebuje.

Staňte se hrdinou Thelmy

Hrdinové Thelmy
Iveta Hanuljaková Jana Křívová Tomáš Mařík
Pavla Šnauerová ? ?
? ? ?
Tara – ochrnutá fenečka
Tara je mladá fenečka, je jí sotva rok a ještě by chtěla dovádět jako každé správné štěňátko. Jenže Taru už v jejím krátkém životě stačila potkat hrozná smůla. Fenečka se nemůže postavit na zadní tlapky. K nám se dostala již ochrnutá, bez možnosti další operace. Ale i o taková zvířátka se dokážeme postarat. Naše sněhobílá princeznička dostala vozíček vyrobený na míru a učí se s ním běhat po zahradě a strašně moc ji to baví 🙂

Staňte se hrdinou Tary

Hrdinové Tary
Iveta Hanuljaková Denisa Kotapková Lada Hanyšová
Barbora Pavlíčková Lucie Rubešová  Jana Steinerová
Gabriela Šimonová Lenka Vejrážka Andrea Coufalová
Maruška Petra Kluzáková Markéta Hartenbergerová
Barbora Kosnovská Věra Janatová Monika Kleinová
Adriana Mahdalová Linda Leligdonová Jana Bernardová
Bára Chaloupecká Jitka Jílková Lucie Češíková
Lucie Dušková Švecovi Mariana Hamrová a Samuel Erdinger
M.Drapova  + Missy Michaela Plotniková Denisa Hrušková
Dinky – fenečka s šedým zákalem
Dinky je fenečka z přemnožené smečky několika desítek pejsků. Fenečka má bohužel trápení s očima 🙁 Už byla u pana doktora očaře a ten konstatoval, že má šedý zákal, který je způsoben stářím a nelze ho tedy operovat. Bohužel fenečka tak bude postupně přicházet o zrak a pravděpodobně nakonec oslepne. Naštěstí se zdá, že to Dinky nijak zvlášť nepřekáží v začleňování do smečky v našem azylu.

Staňte se hrdinou Dinky

Hrdinové Dinky
Zuzana Matoušková Daniela Vrchlavská Irena Kubelková
Nina Schneiderová Mgr. Ester Šromová Zuzana Bílá
Denisa Výletová Nicol Králová Maruška
Lada a Kamil Eliášovi Kateřina Kloboučková ?
Prdík – ustrašené klubíčko neštěstí
Pejsek Prdík k nám přijel spolu s fenečkou Dinky. Žil na dvoře ve smečce přemnožených psů a nikdy nepoznal dobré zacházení. Prdík se proto nejdřív projevoval jako ustrašené klubíčko neštěstí. Ale teď už začíná konečně vrtět ocáskem a zkouší, jestli by se mu nelíbilo i nechat se pohladit 🙂 Je teď v báječné dočasné péči, kde si zvyká na život v rodině a láskyplnou péči.

Staňte se hrdinou Prdíka

Hrdinové Prdíka
Hana Pokorná Milada a Pavel Pachrovi Petr Koleňák
Monika Zemanová Zdeněk Novotný Šárka Svobodová
Jana Vitovská Petra K. MUDr. Terezie Tokáriková
Petr Machala Iva Přivřelová Vendula Václavíčková
Kristýna Lhotková ? ?
Mouse – koťátko se záchvaty
Mouse je koťátko, které mělo to štěstí, že se z ulice dostalo domů do tepla i se svými sourozenci. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. Mouse u nás vyrostl v krásného kocourka, bohužel záchvaty se mu stále vracely. Teď dostává léky na epilepsii a jeho stav je zatím stabilizovaný.

Staňte se hrdinou Mouse

Hrdinové Mouse
Ilona a Jan Giertlovi Kristýna Antošová Viera Kiššová
Ilona Sýkorová Nela Němcová Jaroslav Klikar
Andrea Juklová Markéta Hrušková Michaela Kubesova
Elly – fenka se zjizveným čumáčkem
Chuděrku malou Elly srazilo auto. To je bohužel smutný příběh, se kterým se setkáváme velice často. A tahle psí holčička má v důsledku nehody zjizvenou celou tvář. Fenečka bohužel nemůže kvůli svému zjizvení zavřít oči. Je nutné jí je pravidelně kontrolovat a kapat do nich. Chudáček Ellinka musí dokonce i spát s otevřenýma očima. Zároveň je takto vystavena velkému riziku všemožných úrazů oka.

Staňte se hrdinou Elly

Hrdinové Elly
Vanda Michalopulosová Marianna Zapotilová ÚPA
Simona Fersterová Jana Kleinerová Eliška Masná
Zuzana Boháčová Denisa Výletová Hanka Masarová
Lenka Janderová Nicol Králová Marcela Chlupová
Gentiana Agusholli ? ?
Puzzle – kocour s vykloubenou kyčlí
Puzzle je mladý kocourek, kterého už ale stačila v životě potkat moc ošklivá smůla. Když ho našli, tahal za sebou zadní nohu a kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby ho nálezci neodnesli k veterináři. Rentgen ukázal, že Puzzle má starou zlomeninu nohy a k tomu vykloubenou kyčel. Musel tedy podstoupit dvě operace. Bohužel po druhém zákroku mu začala rána ošklivě hnisat a tak místo zaslouženého rozmazlování v azylu přišla dlouhá hospitalizace. Puzzle je i po několika měsících stále ještě na veterině 🙁

Staňte se hrdinou Puzzla

Hrdinové Puzzla
Tereza Štilipová Květa Erbenová Monika Fridrichová
Marie Kolářová Kateřina Malá Zuzana Háčková
? ? ?
Nemo – čivaví dědeček
Nemo je 10-lety čivaví dědeček o kterém skoro ani nevíme. Je tichý, má dobré návyky a tráví hodně času spánkem. Nemo je většinu času ve svém malém světe a většinou se straní ostatním, nepotřebuje si s nikým hrát. Ale pak se najdou i dny, kdy si zničeho nic začne hrát s ostatními a je z toho celý nadšený 🙂

Staňte se hrdinou Nema

Hrdinové Nema
Veronika Švestková Jitka Marešová Erbenová Květa
Katka Velfelová a Josef Jukl Adriena Schmoranzerová Markéta Klašková
Marie Golubina JL Consulting Extras s.r.o. Vendula Honajzerová
Denisa Závadská Barbora Oravcová Jana Doubravová
Lenka Müllerová ? ?
Koťátka Jeffrey a Ted
Vesnickou kočičku Sněhulku a jejích pět koťátek od majitelů „vyžebrala“ paní sousedka, ke které se ve velmi zuboženém stavu z poslední sil dostala. Ač jsme měli strach, zda to Sněhulka zvládne, ukázalo se, že je to velmi silná kočička a všem se začalo dařit lépe. Bohužel Sněhulčin život, stejně tak jako život jednoho z koťátek, vyhasl pod koly auta. Zbylá koťátka nám pomalu rostou a rozcházejí se do nových domovů.

Staňte se hrdinou Jeffreyho a Teda

Hrdinové Jeffreyho a Teda
Tereza Štilipová Lenka Pavlicová Michaela Stoklasová
Jaroslava Zemanová Nikola Flachsová Petra Hejduková
? ? ?
? ? ?
Kočky z pekla
Majitelka těchto kočiček odjela do nemocnice a už se nevrátila. Naštěstí dala vědět organizaci Zatoulané štěstí, kteří okamžitě jednali. Do naší péče jsme přijali 5 kočiček z této kauzy. Při příjmu byly vychrtlé a jejich stav odpovídal prostředí, ve kterém přežívaly. Postupem času se jejich stav zlepšoval a dnes již mají některé svůj nový domov. Další na něj ale stále ještě čekají u nás v azylu.

Staňte se hrdinou kočiček z pekla

Hrdinové Koček z pekla
Tereza Pavlíková TRANSALPINUS s.r.o. Michaela Polánková
Lucie Novotná ? ?
? ? ?
? ? ?
Oliva – tříbarevná kočičí dáma
Oliva je utramazlivá kočičí dáma, které byl diagnostikován vestibulární syndrom a CT vyšetření odhalilo zánět mozku a hnis v oblasti tympanické dutiny. Bohužel má také prasklé oba ušní bubínky v důsledku infekce. Olivka nedávno podstoupila operaci, kdy bylo provedeno čištění dutin. Později se u ní projevilo selhávání ledvin a my moc doufáme, že s námi ještě nějakou chvíli pobude.

Staňte se hrdinou Olivy

Hrdinové Olivy
Petra Hanlon Michaela Krpalová Marta Batelková
Pavlína Vávrová Monika Dolejší Péťa, Luci a Žofka
Miro Jašurek ? ?
? ? ?
Annie – ochrnutá buldočka
Annie je ochrnutá buldočka, která se nám dostala navíc ještě podvyživená.  Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří úplně nevěděli, jak se o ní mají starat. Měla velmi atrofované svalstvo, potřebuje pravidelně vymačkávat močový měchýř a přebalovat. Annie si však ze svého stavu nic nedělá a užívá si naplno života a se svým skvělým vozíčkem leckoho předběhne 🙂

Staňte se hrdinou Annie

Hrdinové Annie
Romana Budeková Terka Skarabella Košinarová Petra Šťovíčková
Renata Baďurova Tereza Štilipová Veronika Čermáková
Veronika Malcová Hana Knězová Jan Záhora
Klára Holá Hanka Masarová Lenka Pavlicová
Lukáš Dohnal Petra Saláková Markéta Čekanová
Kateřina Simonová Tomáš Nikles Marika Benešová
Eva Jílková a buldočka Molly Petra Saláková Petra Nováková
Klára Jančíková Zuzana Petrová Martina Dlužaninová
Michaela Rošková Barbora Bláhová Barbora Vejlupková
Osiris a Nut
Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, měli nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jak šel čas, podařilo se většinu koček umístit do nového domova. Dnes už v našem azylu zůstali jenom kocourek Osiris a jeho sestřička Nut. Oba stále čekají na svoje nové páníčky.

Staňte se hrdinou Osirise a Nut

Hrdinové Osirise a Nut
Angelica Lichtnerová Vladimíra Runtová Ivana Pravcová
Tereza Firichová Lenka Škuthanová Robert Kovacs
Hana Košínová Jana Lauferová Tatsiana Dabravolskaya
Kateřina Holanová Anna Reichová Tereza Havrdová
Jiří Nováček Yulia Fridrich ?
Toníček – ochrnutý kocourek
Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. I přes veškerou snahu se mu nožičky nepodařilo rozpohybovat a Toníček je ochrnutý. Ale jemu to vůbec nevadí, užívá se života jako každý správný kocourek.

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Petr Štícha  Klára Zmeškalová Daniela Dušková
Květa Erbenová Anastasiia Podoliaka
Lucie Gottliebová
Lenka Vávrová Renata Clupková Petra Tučková
Tereza Rýznarová a Martin Zatloukal Michala Srbová Lucie Dalajková

Silverka myšilovka

Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Martina Koloušek – Fialová Monika Kropáčková Lenka Štilipová
Lenka Vávrová Věra Pavlenková ?