Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

Dona – opuštěná kočička
Dona je kočička, které se její vlastní rodina zbavila a místo toho, aby ji při stěhování vzali s sebou, vyhodili ji na ulici. Dona je samozřejmě kočička domácí, takže nebyla zvyklá se o sebe postarat a venku si prožila hrozné trápení. Byla dehydratovaná, vychrtlá, trpěla bolestmi a nejspíš má i zlomený ocas. Donu jsme ihned převezli na veterinu, kde dostala kapačky a zůstane na hospitalizaci.

Staňte se hrdinou Dony

Hrdinové Dony
? ? ?
? ? ?
? ? ?
Janko – kocourek s odseknutým rtem
Janko je kocourek, který potřebuje vaši pomoc. Přišel k nám na veterinu chudáček v hrozném stavu. Srazilo ho auto a skončil se zlomenou nohou a odseklým rtem. Co dál? Samozřejmě co nejdřív operace.Tady přichází ta část, se kterou potřebujeme pomoc. Zlomeninu je potřeba zafixovat implantátem, tlamička se musí přišít a Janko zůstává na veterině.

Staňte se hrdinou Janka

Hrdinové Janka
Markéta Maříková ? ?
? ? ?
? ? ?
Park – zubožený kocourek
Přijali jsme do péče nalezeného kocourka ve velice zuboženém stavu 🙁 Byl vychrtlý, měl velký zánět přes který skoro neviděl a byl nesmírně unavený. Nejvíc bolestivé na tom všem je, jak se mazlí a je klidný a smířený se vším, co mu děláme. Kocourek dostal jméno Park a děláme všechno pro to, aby dostal svou šanci na dobrý život.

Staňte se hrdinou Parka

Hrdinové Parka
Jiří Nováček Michaela Kubesova Martina a Valerie Salfické
Martina Slepičková ? ?
? ? ?
Alvin – kocourek s bolavým okem
Kocourka Alvina našli až v České Lípě. Někdo ho „odložil“ zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Z Alvina už je teď jednooký „pirát“ a zotavuje se po zákroku 🙂 Teď už mu snad bude jen a jen lépe.

Staňte se hrdinou Alvina

Hrdinové Alvina
Iveta Hanuljaková Martina Kočárková Lenka Štilipová
Tomáš Mařík ? ?
? ? ?
Thelma – kočička bez ocásku
Přijali jsme do péče kočičku Thelmu ze Slovenska. Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás. Thelma je po úrazu páteře a amputaci ocásku. Je ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahá. Útulková teta jí musí pomáhat s vymačkáváním močového měchýře, ale plenky nosit nepotřebuje.

Staňte se hrdinou Thelmy

Hrdinové Thelmy
Iveta Hanuljaková Jana Křívová Tomáš Mařík
Pavla Šnauerová ? ?
? ? ?
Tara – ochrnutá fenečka
Tara je mladá fenečka, je jí sotva rok a ještě by chtěla dovádět jako každé správné štěňátko. Ale bohužel ji v jejím krátkém životě stačila potkat hrozná smůla. Fenečka se nemůže postavit na zadní tlapky. K nám se dostala již ochrnutá, bez možnosti další operace. Její stav je tedy konečný a neměnný. A její jediná šance na to, aby mohla zase chodit ven, je vozík na míru. Bez něj nedokáže pořádně přejít ani místnost, takže se spíš tak převaluje ze strany na stranu.

Staňte se hrdinou Tary

Hrdinové Tary
Iveta Hanuljaková Denisa Kotapková Lada Hanyšová
Barbora Pavlíčková Lucie Rubešová  Jana Steinerová
Gabriela Šimonová Lenka Vejrážka Andrea Coufalová
Maruška Petra Kluzáková Markéta Hartenbergerová
Barbora Kosnovská Věra Janatová Monika Kleinová
Adriana Mahdalová ? ?
Sushi – štěňátko z lesa
Sushi je štěňátko, které někdo našel v lese zavřené v krabici. Jak hrozný osud by maličkou fenečku čekal nebýt jejího zachránce se ani nechceme domýšlet… V naší péči už se pomalu dává do pořádku. Sushi špatně vidí a motá se, pořádně neudrží rovnováhu. Podstoupila proto vyšetření MRI a naštěstí se nejedná o žádný nádor nebo cystu, její hlavička je bez nálezu. Má tedy velkou šanci, že se její chůze a stabilita díky balančnímu cvičení o moc zlepší.

Staňte se hrdinou Sushi

Hrdinové Sushi
Libor Škop Dáša a Toníček Lipowski Jana Doubravová
Iva Bergrová Simona Knotova Nikola Hornová
Dominika Čermáková Monika a Petr Voborníkovi Jana Jílková
Zuzana Petrová JL Consulting Extras s.r.o. Jana Kredatusová
Hana Kaločová Eva Adámková Barbora Kosnovská
Dinky – fenečka s šedým zákalem
Dinky je fenečka z přemnožené smečky několika desítek pejsků. Fenečka má bohužel trápení s očima 🙁 Už byla u pana doktora očaře a ten konstatoval, že má šedý zákal, který je způsoben stářím a nelze ho tedy operovat. Bohužel fenečka tak bude postupně přicházet o zrak a pravděpodobně nakonec oslepne. Naštěstí se zdá, že to Dinky nijak zvlášť nepřekáží v začleňování do smečky v našem azylu.

Staňte se hrdinou Dinky

Hrdinové Dinky
Zuzana Matoušková Daniela Vrchlavská Irena Kubelková
Nina Schneiderová Mgr. Ester Šromová ?
? ? ?
Prdík – ustrašené klubíčko neštěstí
Pejsek Prdík k nám přijel z kauzy, která ještě není veřejná a je vše zatím v řešení jiného spolku, se kterým rádi spolupracujeme.  Prdík se zatím projevuje jako ustrašené klubíčko neštěstí. Začíná konečně vrtět ocáskem, ale běda když se na něj podíváte. Nedej bože, kdybyste ho chtěli pohladit nebo vzít do ruky, to se potom pomočí a pokálí strachem, i když se mu nic vážného neděje. Naštěstí pro něj je to pejsek mladý a snad se ještě naučí, že žít s lidmi je vlastně hrozně prima věc 🙂

Staňte se hrdinou Prdíka

Hrdinové Prdíka
Hana Pokorná Milada a Pavel Pachrovi Petr Koleňák
Monika Zemanová Zdeněk Novotný Šárka Svobodová
Jana Vitovská Petra K. MUDr. Terezie Tokáriková
Petr Machala ? ?
Betty – fenečka se zlomenou packou
Postarší fenečka Betty se k nám dostala z útulku Friend – našla se na ulici opuštěná a kulhající. U nás jsme zjistili, že ji trápí stará a nezahojená zlomenina, proto musela nutně podstoupit operaci, aby netrpěla bolestmi. Moc doufá, že najde domov, kde bude opatrovaným jedináčkem, protože svoje lidi zkrátka miluje tak moc, že se o ně nedokáže podělit.

Staňte se hrdinou Betty

Hrdinové Betty
Martina Kornalíková
Lada a Kamil Eliášovi
Martina Slepičková
Daniela Vrchlavská Monika a Petr Voborníkovi JL Consulting Extras s.r.o.
Michal Severa Jan Průša ?
Mouse – koťátko se záchvaty
Mouse je koťátko, které mělo to štěstí, že se z ulice dostalo domů do tepla i se svými sourozenci. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. O Vánocích se naneštěstí záchvaty vrátily. Bohužel ani po podstoupení MRI vyšetření zatím netušíme, co jeho záchvaty způsobuje. Byla mu nasazena antiepileptika, která jsou pro něj velkou šancí. Zatím je bez záchvatu a my jen doufám, že to tak zůstane i nadále, protože jeho poslední záchvaty byly příšerné.

Staňte se hrdinou Mouse

Hrdinové Mouse
Ilona a Jan Giertlovi Kristýna Antošová Viera Kiššová
Ilona Sýkorová Nela Němcová Jaroslav Klikar
Andrea Juklová Markéta Hrušková Michaela Kubesova
Elly – fenka se zjizveným čumáčkem
Chuděrku malou Elly srazilo auto. To je bohužel smutný příběh, se kterým se setkáváme velice často. A tahle psí holčička má v důsledku nehody zjizvenou celou tvář. Fenečka bohužel nemůže kvůli svému zjizvení zavřít oči. Je nutné jí je pravidelně kontrolovat a kapat do nich. Chudáček Ellinka musí dokonce i spát s otevřenýma očima. Zároveň je takto vystavena velkému riziku všemožných úrazů oka.

Staňte se hrdinou Elly

Hrdinové Elly
Vanda Michalopulosová Marianna Zapotilová ÚPA
Simona Fersterová Jana Kleinerová Eliška Masná
Zuzana Boháčová Denisa Výletová Hanka Masarová
Lenka Janderová Nicol Králová Marcela Chlupová
Bim – plachý pejsek bez nožičky
Bim se k nám dostal z útulku na Ukrajině. Našli ho už jako tuláka na třech nožkách, takže nemáme tušení, jak přišel o svou pravou přední packu, ale určitě si musel hodně vytrpět. Bohužel kvůli chybějící přední tlapce musel na operaci, protože se mu v jejím pahýlu tvořil absces. Operaci zvládl na výbornou a může se tak pomalu začít pracovat na jeho plachosti a bojácnosti.

Staňte se hrdinou Bima

Hrdinové Bima
Zuzana Čtveráčková Hana Duchková Bára Chaloupecká
Denisa Skružná Andrea Coufalová Vendula Václavíčková
Kristýna Jančíková Katka Velfelová a Josef Jukl Mariana Hamrová a Samuel Erdinger
Jana Bernardová Soňa Stiborová Maruška
Martina Krátká Nicol Králová ?
Puzzle – kocour s vykloubenou kyčlí
Puzzle je mladý kocourek, kterého už ale stačila v životě potkat moc ošklivá smůla. Když ho našli, tahal za sebou zadní nohu a kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby ho nálezci neodnesli k veterináři. Nebyl  kastrovaný ani čipovaný, zřejmě ho nikdo nepostrádá.Rentgen ukázal, že Puzzle má starou zlomeninu nohy a k tomu vykloubenou kyčel. Puzzle má za sebou již první operaci nožičky a za chvíli ho čeká druhá. Věříme, že jeho další život už bude mnohem veselejší.

Staňte se hrdinou Puzzla

Hrdinové Puzzla
Tereza Štilipová Květa Erbenová Monika Fridrichová
Marie Kolářová Kateřina Malá Zuzana Háčková
? ? ?
Nemo – čivaví dědeček
Nemo je 10-lety čivaví dědeček o kterém skoro ani nevíme. Je tichý, má dobré návyky a tráví hodně času spánkem. Nemo je většinu času ve svém malém světe a většinou se straní ostatním, nepotřebuje si s nikým hrát. Ale pak se najdou i dny, kdy si zničeho nic začne hrát s ostatními a je z toho celý nadšený 🙂

Staňte se hrdinou Nema

Hrdinové Nema
Veronika Švestková Jitka Marešová Erbenová Květa
Katka Velfelová a Josef Jukl Adriena Schmoranzerová Markéta Klašková
Marie Golubina JL Consulting Extras s.r.o. Vendula Honajzerová
Lil Kim a Kendrick – koťátka bez maminky
Lil Kim a Kendrick jsou koťátka, kterým zemřela maminka dva dny po porodu. Sama byl nemocná a původně čtyři její koťátka byla velmi malá. Podařilo se nám dvě z nich odchovat (Lil Kim a Kendricka) a ty si nyní již užívají kočičího života plnými doušky.

Staňte se hrdinou Lil Kim a Kendricka

Hrdinové Lil Kim a Kendricka
Michaela Palkovičová Nikol Šmelkova Petr Vacek
Hana Knězová ? ?
? ? ?
? ? ?
Koťátka Jeffrey a Ted
Vesnickou kočičku Sněhulku a jejích pět koťátek od majitelů „vyžebrala“ paní sousedka, ke které se ve velmi zuboženém stavu z poslední sil dostala. Ač jsme měli strach, zda to Sněhulka zvládne, ukázalo se, že je to velmi silná kočička a všem se začalo dařit lépe. Bohužel Sněhulčin život, stejně tak jako život jednoho z koťátek, vyhasl pod koly auta. Zbylá koťátka nám pomalu rostou a rozcházejí se do nových domovů.

Staňte se hrdinou Jeffreyho a Teda

Hrdinové Jeffreyho a Teda
Tereza Štilipová Lenka Pavlicová Michaela Stoklasová
Jaroslava Zemanová Nikola Flachsová Petra Hejduková
? ? ?
? ? ?
Kočky z pekla
Majitelka těchto kočiček odjela do nemocnice a už se nevrátila. Naštěstí dala vědět organizaci Zatoulané štěstí, kteří okamžitě jednali. Do naší péče jsme přijali 5 kočiček z této kauzy. Při příjmu byly vychrtlé a jejich stav odpovídal prostředí, ve kterém přežívaly. Postupem času se jejich stav zlepšoval a dnes již čekají na ten pravý a trvalý domov.

Staňte se hrdinou kočiček z pekla

Hrdinové Koček z pekla
Tereza Pavlíková TRANSALPINUS s.r.o. Michaela Polánková
Lucie Novotná ? ?
? ? ?
? ? ?
Oliva – tříbarevná kočičí dáma
Oliva je utramazlivá kočičí dáma, které byl diagnostikován vestibulární syndrom a CT vyšetření odhalilo zánět mozku a hnis v oblasti tympanické dutiny. Bohužel má také prasklé oba ušní bubínky v důsledku infekce. Olivka nedávno podstoupila operaci, kdy bylo provedeno čištění dutin. Bohužel se u ní nejnověji projevilo selhávání ledvin a my moc doufáme, že s námi ještě nějakou chvíli pobude.

Staňte se hrdinou Olivy

Hrdinové Olivy
Petra Hanlon Michaela Krpalová Marta Batelková
Pavlína Vávrová Monika Dolejší Péťa, Luci a Žofka
Miro Jašurek ? ?
? ? ?
Annie – ochrnutá buldočka
Annie je ochrnutá buldočka, která se nám dostala navíc ještě podvyživená.  Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří úplně nevěděli, jak se o ní mají starat. Měla velmi atrofované svalstvo, potřebuje pravidelně vymačkávat močový měchýř a přebalovat. Annie si však ze svého stavu nic nedělá a užívá si naplno života a se svým skvělým vozíčkem leckoho předběhne:)

Staňte se hrdinou Annie

Hrdinové Annie
Barbora Terka Skarabella Košinarová Petra Šťovíčková
Renata Baďurova Tereza Štilipová Veronika Čermáková
Veronika Malcová Hana Knězová Jan Záhora
Klára Holá Hanka Masarová Lenka Pavlicová
Lukáš Dohnal Petra Saláková Markéta Čekanová
Kateřina Simonová Tomáš Nikles Marika Benešová
Eva Jílková a buldočka Molly Petra Saláková Petra Nováková
Klára Jančíková Zuzana Petrová Martina Dlužaninová
Osiris a Nut
Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, měli nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jak šel čas, podařilo se většinu koček umístit do nového domova. Dnes už v našem azylu zůstali jenom kocourek Osiris a jeho sestřička Nut. Oba stále čekají na svoje nové páníčky.

Staňte se hrdinou Osirise a Nut

Hrdinové Osirise a Nut
Angelica Lichtnerová Vladimíra Runtová Ivana Pravcová
Tereza Firichová Lenka Škuthanová Robert Kovacs
Hana Košínová Jana Lauferová Tatsiana Dabravolskaya
Kateřina Holanová Anna Reichová Tereza Havrdová
Jiří Nováček ? ?
Toníček – ochrnutý kocourek
Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. I přes veškerou snahu se mu nožičky nepodařilo rozpohybovat a Toníček je ochrnutý. Ale jemu to vůbec nevadí, užívá se života jako každý správný kocourek.

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Petr Štícha  Klára Zmeškalová Daniela Dušková
Květa Erbenová Anastasiia Podoliaka
Lucie Gottliebová
Lenka Vávrová Renata Clupková Petra Tučková
Tereza Rýznarová a Martin Zatloukal Michala Srbová Lucie Dalajková

Silverka myšilovka

Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Martina Koloušek – Fialová Monika Kropáčková Lenka Štilipová
Lenka Vávrová Věra Pavlenková ?