Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

Oskar – kocour s přeraženou páteří
Kocourek Oskar neměl zatím moc štěstí. Celý svůj dosavadní život strávil na ulici, kde mu nakonec někdo ublížil 🙁 Má porušenou míchu, musí se pravidelně ručně vyprazdňovat a na zadečku měl obrovskou zhnisanou ránu, který se pomalu, ale jistě již hojí a musí se s ním hodně rehabilitovat. Kocourek je nyní snad již z nejhoršího venku, vesele baští a je v péči naší skvělá druhá azylové tety. Jeho prognóza není jistá, ale nadějná!

Staňte se hrdinou Oskara

Hrdinové Oskara
Kateřina Musilová ? ?
? ? ?
? ? ?
Gucci – odložené štěňátko čivavy
Gucci neboli také Malý G  je štěňátko čivavy, která si pořídila slečna za 3500 Kč a ve věku, kdy ještě mělo být u maminky. Následně zjistila, že se o něj musí starat, rodiče s tím vlastně nesouhlasí a s výhrůžkou, že ho odveze zpět do množírny, se dostal až k nám. Nemáme k němu očkovací průkaz, žádné doklady, prostě nic. U nás je ovšem už v bezpečí a my se o něj postaráme! Gucci je typické štěňátko – rozkošný, rozverný a kouše vše, co potká a je mu jedno jestli je to kabelka, krabice nebo vaše noha 🙂

Staňte se hrdinou Gucciho

Hrdinové Gucciho
Adriena Schmoranzerová ? ?
? ? ?
? ? ?
Natálka – kočička se zlomeným obratlem
Natálka je kočička se zlomeným obratlem a poškozenou míchou. Nejspíše se jí to stalo v souvislosti se srážkou s autem a tvrdým dopadem na zem. Kočička špatně chodí na zadní nohy, je inkontinentní, neudrží stolici, čůrala krev a má nefunkční ocásek, u kterého se zvažovala jeho amputace. Momentálně se její zdravotní stav, ale postupně zlepšuje a je tu i pravděpodobnost, že jednoho dne začne ovládat moč i stolici.

Staňte se hrdinou Natálky

Hrdinové Natálky
Eliška Ehlová a Natálka Martynková Nela Němcová ?
? ? ?
? ? ?
Nemo – čivaví dědeček
Nemo je 10-lety čivaví dědeček o kterém skoro ani nevíme. Je tichý, má dobré návyky a tráví hodně času spánkem. Nemo je většinu času ve svém malém světe a většinou se straní ostatním, nepotřebuje si s nikým hrát. Ale pak se najdou i dny, kdy si zničeho nic začne hrát s ostatními a je z toho celý nadšený 🙂

Staňte se hrdinou Nema

Hrdinové Nema
Veronika Švestková Jitka Marešová ?
? ? ?
? ? ?
Odložená koťátka
Tato tři koťátka byla odložená v krabici v útulku, kde pro ně už nebylo místo. Mají kalicivirózu a při příchodu k nám měli zhruba 4 týdny. Jsou to dvě kočičky (Levandule a Bazalka) a maličký kocourek Koriandr. Kocourek se naštěstí už „spravil“ a konečně překročil váhu 200g.

Staňte se hrdinou Odložených koťátek

Hrdinové Odložených koťátek
Jaroslav Klikar Kristýna Antošová Eva Šerlovská
Dagmar Linnertová ? ?
? ? ?
? ? ?
Mělnická parta
Marshmallow, Haribo a Pusinka jsou pejsci z mělnické kauzy, kteří se k nám dostali od jedné nezodpovědné paní. A nebyli to jen oni – společně s nimi přišlo ještě dalších 8 pejsků, kdy bohužel jedno ze štěňátek zemřelo. Marshmallow a Haribo jsou neposedná štěňátka, nad kterými se dokážeme rozplývat celé hodiny a jen je sledovat při jejich hře. Pusinka je již 12tiletá psí dáma, kterou čeká odebrání zbytku mléčné lišty – při první operaci jí byla odebrána jedna část a velký nádor.

Staňte se hrdinou Mělnické party

Hrdinové Mělnické party
Nina Schneiderová ÚPA Petr a Monika Voborníkovi
? ? ?
? ? ?
? ? ?
Jellybean – rozkošná tancující kočička
Jellybean je rozkošná tancující kočička, která byla nalezena u někoho na zahradě. Stejně jako O.J. trpí i ona pravděpodobně celebrální hypoplazií. Díky mladému věku a pravidelným tréninkům je tu šance, že se naučí ještě o něco lépe chodit. Jellybean je jinak naprosto dokonalá a umazlená kočička!

Staňte se hrdinou Jeallybean

Hrdinové Jeallybean
Zuzana Kubištová Tereza Syrovátková Vanda Michalopulosová
Petra Bartošová ? ?
? ? ?
? ? ?
Sunny – štěňátko šeltie
Sunny je rozkošné štěňátko šeltie u níž se začaly objevovat záchvaty. Její majitelka nás oslovila s tím, že nemá finance, čas, ani prostor pro to Sunny pomoct a nechat ji vyšetřit. Mluvila o možnosti eutanazie, nad kterou uvažuje.  To jsme nemohli dopustit a Sunny jsme přijali do naší péče. Podstoupila CT vyšetření, které ukázalo, že je jedná o portosystémový shunt, který je ovšem operabilní. Nyní napjatě čekáme na blížící se operaci.

Staňte se hrdinou Sunny

Hrdinové Sunny
Michaela Dudková Dominika Egerová Milada a Pavel Pachrovi
Martina Slepičková Eliška Fintová Veronika Malyuga
? ? ?
? ? ?
Lil Kim a Kendrick – koťátka bez maminky
Lil Kim a Kendrick jsou koťátka, kterým zemřela maminka dva dny po porodu. Sama byl nemocná a původně čtyři její koťátka byla velmi malá. Podařilo se nám dvě z nich odchovat a ty si nyní již užívají kočičího života plnými doušky a pomalu objevují svět.

Staňte se hrdinou Lil Kim a Kendricka

Hrdinové Lil Kim a Kendricka
Michaela Palkovičová Nikol Šmelkova Petr Vacek
? ? ?
? ? ?
? ? ?
Agátka – naprosto úžasná pudlice
Agátka je již starší pudlice, ale hlavně psí dáma každým coulem. Agátce byl nalezen nádor na mléčné liště a tak podstoupila operaci – histologické vyšetření ukázalo, že se bohužel jednalo o zhoubný nádor. Hrozilo tak, že se rakovina rozšíří do celého těla a tak nyní podstupuje chemoterapii – ta jí prodlouží život o několik let.

Staňte se hrdinou Agátky

Hrdinové Agátky
Renata Král Scheinerová Kateřina Velfelová a Josef Jukl Ilona a Jan Giertlovi
Monika Chlíbková Veronika Rakušanová Roman Kyrášek
Petr a Monika Voborníkovi ? ?
? ? ?
Sněhulka a pět koťátek
Vesnickou kočičku Sněhulku a jejích pět koťátek od majitelů „vyžebrala“ paní sousedka, ke které se ve velmi zuboženém stavu z poslední sil dostala. Ač jsme měli strach, zda to Sněhulka zvládne, ukázalo se, že je to velmi silná kočička a všem se začalo dařit lépe. Bohužel Sněhulčin život, stejně tak jako život jednoho z koťátek, vyhasl pod koly auta.

Staňte se hrdinou Sněhulky a jejích koťátek

Hrdinové Sněhulky a jejích koťátek
Tereza Štilipová Lenka Pavlicová Michaela Stoklasová
Jaroslava Zemanová Nikola Flachsová Petra Hejduková
? ? ?
? ? ?
Timy – kocourek s obrovskými ránami na krku
Tento kocourek se našel na ulici s obojkem v ráně 🙁 Na hlavě měl obrovský absces, hluboké kulaté rány a k tomu rány úplně sedřené do masa. Kvůli svému stavu byl hospitalizovaný na veterině, ale nyní už se spokojeně zotavuje u nás v azylu.

Staňte se hrdinou Timyho

Hrdinové Timyho
Hana Knězová Petra Žváčková chs Austerlitz
Petra Saláková Monika Dolejší ?
? ? ?
? ? ?
Peanut – nalezené koťátko
Peanut našel student cestou z tréninku. Ležela na ulici minimálně několik hodin, byla olezlá vajíčky much, blechami a klíšťaty a také měla velký hlad. Díky jejímu nálezci se však dostala do naší péče. Od té doby se jí daří dobře a má se čile k světu.

Staňte se hrdinou Peanut

Hrdinové Peanut
Terezie Anežka Matějková Ilona Sýkorová Jiří Nováček
Laura and Hannah Moderhock Jitka Zahradníková Naďa Koželuhová
? ? ?
? ? ?
Kočky z pekla
Majitelka těchto kočiček odjela do nemocnice a už se nevrátila. Naštěstí dala vědět organizaci Zatoulané štěstí, kteří okamžitě jednali. Do naší péče jsme přijali 5 kočiček z této kauzy. Při příjmu byly vychrtlé a jejich stav odpovídal prostředí, ve kterém přežívaly. Postupem času se jejich stav zlepšuje 🙂

Staňte se hrdinou kočiček z pekla

Hrdinové Koček z pekla
Tereza Pavlíková TRANSALPINUS s.r.o. Michaela Polánková
Lucie Novotná ? ?
? ? ?
? ? ?
Oliva – tříbarevná kočičí dáma
Oliva je utramazlivá kočičí dáma, které byl diagnostikován vestibulární syndrom a CT vyšetření odhalilo zánět mozku a hnis v oblasti tympanické dutiny. Bohužel má také prasklé oba ušní bubínky v důsledku infekce. Olivka nedávno podstoupila operaci, kdy bylo provedeno čištění dutin.

Staňte se hrdinou Olivy

Hrdinové Olivy
Petra Hanlon Michaela Krpalová Marta Batelková
Pavlína Vávrová Monika Dolejší ?
? ? ?
? ? ?
Miranda – třesoucí se navrátilec
Miruška se nám po půl roce vrátila z nového doma. V důsledku prodělané mrtvice se třese po celém těle, při operaci ji byly objeveny národy a následně odebrána slezina a část močového měchýře. Miruška je jinak naprosto kouzelný pejsek s úžasnou povahou!

Staňte se hrdinou Mirušky

Hrdinové Mirušky
Lenka Pavlicová Renata Král Scheinerová Mirka Davidová
Zuzana Čtveráčková Petra Eli Rýznarová Kristýna a Michal Tomášovi
Marianna Zapotilová Denisa Skružná Irena Kubelková
Monika Braná Renata Novotná – Halenová ?
Annie – ochrnutá buldočka
Annie je ochrnutá buldočka, která se nám dostala navíc ještě podvyživená.  Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří úplně nevěděli, jak se o ní mají starat. Měla velmi atrofované svalstvo, potřebuje pravidelně vymačkávat močový měchýř a přebalovat. Annie si však ze svého stavu nic nedělá a užívá si naplno života 🙂

Staňte se hrdinou Annie

Hrdinové Annie
Barbora Terka Skarabella Košinarová Petra Šťovíčková
Renata Baďurova Tereza Štilipová Veronika Čermáková
Veronika Malcová Hana Knězová Jan Záhora
Klára Holá Hanka Masarová Lenka Pavlicová
Lukáš Dohnal Petra Saláková Markéta Čekanová
Kateřina Simonová Tomáš Nikles Marika Benešová
Eva Jílková a buldočka Molly ? ?
Ray a Charles – kočičí bratři
Stejně jako O.J. trpí kočičí bráchové Ray a Charles cerebelarní hypoplazií – patří tak mezi tzv. tancující kočky. Ale stejně jako O.J., tak ani těmto dvěma neposedům to vůbec nevadí a užívají si 🙂

Staňte se hrdinou Raye a Charlese

Hrdinové Raye a Charlese
Petra Děkanová  Věra Mikulajová Alena Páleníková
 Radana Blatská  Věra Šťovíčková  ?
?  ? ?
Harvey – kocourek s třetím víčkem

Harvey je přesně ten kocourek, které nevidí vinou nekastrování. Nikdo se o něj nepostaral, když mu teklo z očí, nikdo ho nevyléčil. Díky tomu se vytvořily vředy na rohovce a přirostlo mu k nim třetí víčko. Musel absolvovat několik operací a v současné chvíli alespoň trošku vidí, ale nikdy neuvidí jako ostatní.

Staňte se hrdinou Harveyho

Hrdinové Harveyho
p. Blažena Pavla Šnauerová Martina Slepičková
Monika Kleinová Lucie Krystlíková Jiří Nováček
Kateřina Fürstová Michaela Kubešová p. Ondřej
Martina Gállová ? ?
Kočky, co málem umřely hladem
Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, měli nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jak šel čas, podařilo se většinu koček umístit do nového domova. Koncem května 2018 jsme pak do péče přijali dalších 5 koček z té kauzy (3 kocouři, 1 sphynx a 1 siamka).

Staňte se hrdinou koček z Kočičího pekla

Hrdinové koček z Kočičího pekla
Angelica Lichtnerová Vladimíra Runtová Ivana Pravcová
Tereza Firichová Lenka Škuthanová Robert Kovacs
Hana Košínová Jana Lauferová Tatsiana Dabravolskaya
Kateřina Holanová Anna Reichová Tereza Havrdová
Toníček – ochrnutý kocourek
Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. I přes veškerou snahu se mu nožičky nepodařilo rozpohybovat a Toníček je ochrnutý. Ale jemu to vůbec nevadí, užívá se života jako každý správný kocourek.

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Petr Štícha  Klára Zmeškalová Daniela Dušková
Květa Erbenová Anastasiia Podoliaka
Lucie Gottliebová
Lenka Vávrová Renata Clupková Petra Tučková
Tereza Rýznarová a Martin Zatloukal Michala Srbová Lucie Dalajková

Valentýnka – dvounožka

Valentýna přišla se zahnisanými pacičkami, které už nešly zachránit. Je prakticky odrostlé štěně, na svůj handicap si relativně zvykla, stále nám žužlá ruce a pobíhá radostně z místnosti do místnosti.

Staňte se hrdinou Valentýnky

Hrdinové Valentýnky
Jitka Grossmanová a syn Michal Severa Jitka Tomčová
Hana Kaločová Táňa Kindl Nováková Jindřiška Kopecká
Šárka Lindová Soňa Stiborová Jakub Shrbený
Lucie Schreder Gondorčínová Jindra Petřík Petra Salakova
Martina Halířová GOMproduction  Hana Marciniak
Terezie Tokarikova Karolína Heroldová Sabina Doležalová
Pavlína Kobrlová  Veronika Kelbelová  Simona Hubníková
 Jana Steinerová  Lea Kopecká  Monika Bastlová
 Jitka Jílková  Zuzana Švecová  Valentina Kvochová
 Barbora Perutková  Kristýna Komárová  Zdena Sklářová
 Michaela Bartošová  Monika Hodková  Klára Školníková
Lenka Vejrážka Lucie Rubešová Lenka Grunská

Silverka myšilovka

Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Martina Koloušek – Fialová Monika Kropáčková Lenka Štilipová
Lenka Vávrová Věra Pavlenková ?