Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

Marley – Tancující koťátko

Marley je tancující koťátko. Neudrží rovnováhu a třepe sebou ze strany na stranu. Jde o pozůstatek po panleukopenii, která poškodila mozek.

Staňte se hrdinou Marleyho

Hrdinové Marleyho
Sherri – slepá zubožená fenka

Sherri zřejmě někdo vyhodil z auta v dost zuboženém stavu. Dostala se do útulku, odkud jsme si ji vzali. Je totiž nejenom slepá, ale má i diabetes a velký nádor na mléčné žláze. Hned jak se dá trochu do formy a nabere nějaká kila, čeká ji operace.

Staňte se hrdinou Sherri

Sherrini hrdinové
Kočky, co málem umřely hladem

Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, mají nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jejich návrat do života bude složitý a léčba dlouhodobá. Snad se nám podaří uzdravit i jejich zlomené duše.

Staňte se hrdinou Osirise, Nut a Curryho

Hrdinové Osirise, Nut a Curryho
Toníček – ochrnutý kocourek

Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. Není ale vše ztracené, cit v pacičkách má, denně cvičí a snaží se, aby zadní nožičky zase zapojil. Snad se mu to povede!

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Lancelot – slepý týraný pejsek

Lancelot je slepý pejsek, který pochází z kauzy Vražné (70 psů, kteří se nekontrolovaně množili). Bohužel jeho slepota je neoperovatelná, ale i tak je veselý šťastný pejsek. Na lidi rozhodně nezanevřel, nejraději by se do vás vcucnul, tak rád se mazlí.

Staňte se hrdinou Lancelota

Hrdinové Lancelota
Percival – Týraný pejsek

Percival se k nám dostal od nezodpovědných majitelů, kterým bylo množství i zdravotní stav jejich psů naprosto lhostejný. A tak k nám přišel Perci se zlomenou tlapkou a nedůvěrou k lidem. Na obojím usilovně pracujeme 🙂

Stáňte se hrdinou Percivala

Hrdinové Percivala

Valentýnka – dvounožka

Valentýna přišla se zahnisanými pacičkami, které už nešly zachránit. Je prakticky odrostlé štěně, na svůj handicap si relativně zvykla, stále nám žužlá ruce a pobíhá z místnosti do místnosti.

Staňte se hrdinou Valentýnky

Hrdinové Valentýnky
Paťka ve svém autistickém světě

Patty je kočka, která žije tak trošku jinak než ostatní pozemské bytosti. Mazlení není úplně její šálek kávy, hodně se bojí. Má ale velkou radost z masa k večeři.

Staňte se hrdinou Patty

Hrdinové Patty

Silverka myšilovka

 Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Mathias Poopy I. po operaci střeva

Maty je mladý kocourek, který má problémy se svěračem a občas se mu stane nějaká ta nehoda. I tak si ale snaží užívat života naplno.

Staňte se hrdinkou Mathiase

Hrdinové Mathiase
Bianca dvounožka

Bianca má přelomenou páteř v jejímž důsledku ztratila možnost udržet svěrač, i přesto stále miluje lidi a dokáže běhat po zahradě sem a tam. Každý den potřebuje 2 plínky (Bella Happy vel. 5 nebo Pampers vel. 5), leukoplast a samozřejmě dávku masíčka.

Staňte se hrdinou Biancy

Hrdinové Biancy
Dolly – bojácná fenka

Dolly je fenečka z kauzy Požďátky. I přes veškerou snahu se stále bojí lidí natolik, že se nenechá pohladit, ani si nasadit obojek. Vyžaduje velkou trpělivost, ale doufáme, že znovu získá víru v lepší svět.

Staňte se hrdinou Dolly

Hrdinové Dolly
Harvey – kocourek s třetím víčkem

Harvey je přesně to koťátko, které nevidí vinou nekastrování. Nikdo se o něj nepostaral, když mu teklo z očí, nikdo ho nevyléčil. Díky tomu se vytvořily vředy na rohovce a přirostlo mu k nim třetí víčko.  

Staňte se hrdinou Harveyho

Hrdinové Harveyho

Elvis – koťátko s deformovanou nožičkou

Koťátko, které si vymňoukalo pomoc na ulici v Mariánských lázních. Má genetickou deformaci noh – postižené má obě dvě. Potřebuje tak každý den cvičit, aby se mu nezkracovali svaly.

Staňte se hrdinou Elvise

Hrdinové Elvise
O.J. – zrzavé koťátko

O.J. je krásný rezavý kocourek, který byl zachráněn z ulice. Kocourek má neurologický problém, který ovlivňuje jeho chůzi – stejně jako Marley, trpí cerebelarní hypoplazií.

Staňte se hrdinou O.Je

Hrdinové O.Je
Zack – sražený jorkšírek

Zack se dle všeho už nějaký čas toulal po vesničce, kousek od Pardubic. Několikrát byl pokousán a nakonec sražen autem. Ze srážky si odnesl zlomenou pánev, vykloubené a polámané nohy.

Staňte se hrdinou Zacka

Hrdinové Zacka
James Bond – koťátko, které přežilo peklo

James si prošel herpesovou infekcí, kterou nikdo neléčil a vyhnisaly mu obě oči. Musel podstoupit operaci, kdy mu byly vyndány jejich zbytky, aby nedošlo k další infekci.

Staňte se hrdinou Jamese

Hrdinové Jamese
Black – kocourek z psího útulku

Black k nám přišel z psího útulku, kde pro něho nebylo místo. Je plašší povahy, ale když už se s vámi přijde pomazlit, tak pořádně. Člověka si pro hlazení vyloženě nevyhledává, ale když se chce někdo pomazli s ním, tak vrní a užívá si to.

Staňte se hrdinou Blacka

Hrdinové Blacka
Cipísek – nechtěné dědictví

Původně bytový kocour byl ponechán venku, v mrazech (od prosince!) a jenom sousedka mu občas dala něco málo zbytků od oběda. Na Cipískovi si život venku vybral svou daň – uši měl prohnilé svrabem, zvenku i zevnitř je má poškožené a deformované. Trpí chronickým selháním ledvin a má odoperované ouško.

Staňte se hrdinou Cipíska

Hrdinové Cipíska
Ruby – vrácené fenka

Zhruba před rokem byla od nás adoptována a my byli rádi, že našla nový domov. Bohužel se k nám Ruby od nové rodiny vrátila a bylo u ní zjištěno počínající selhávání ledvin.

Staňte se hrdinou Ruby

Hrdinové Ruby