fbpx
Close

Adopce na dálku

Jsme azyl pro handicapované a týrané psy a kočky bez domova, kteří se k nám dostali nezodpovědností, často dokonce až krutostí některých lidí. Zvířata si nedokážou pomoct sama, za svou situaci si nemohou, jsou plně závislá na naší vůli a na tom, jak se o ně jako lidi postaráme.

Tara

Rádi byste jim pomohli a stále přemýšlíte, jakým způsobem? Adopcí na dálku dokážete pro handicapované psy a kočky udělat mnohem více než si myslíte. Dokážete jim totiž zajistit místo v azylu, kde dostanou druhou šanci na život. Staňte se jejich hrdiny a ukažte, že svět jim nabízí i ty krásné věci.

Proč adoptovat zvíře na dálku?

  • každý den budete žít s pocitem, že děláte kousek světa lepším
  • každý měsíc budete mít radost z e-mailu s fotografií, jak se zvířeti daří
  • nemusíte o něj přímo pečovat a přesto mu zachráníte život
  • bez vás si sami nepomůžou
  • pejsky si můžete přijít vyvenčit a pomazlit

Stačí si vybrat z naší nabídky a vyplnit adopční formulář. Budou vám zaslány podklady k platbě a další důležité informace. Minimální částka činí 200 Kč/měsíčně. Jedno zvíře může mít i více hrdinů, protože výdaje často přesahují jeden pravidelný příspěvek.

Budeme vám zasílat informace o tom, jak se vaše zvířátka mají, jak pokračuje jejich léčba a co je nového – dle časových možností pečovatelů v azylech, většinou však 1x měsíčně.

 

Bruno – dobrotivý obr s nemocným srdcem
Bruno je největší pejsek, který kdy hledal útočiště v Handipet Rescue. Je to kříženec moskevského strážného psa. Bohužel Bruno má nemocné srdíčko, konkrétně trpí dilatační kardiomyopatií, proto musí brát pravidelně léky. Ty ale měsíčně vyjdou na 5 000 Kč… 🙁 Právě to byl také důvod, proč už se o něj původní majitelka nedokázala nadále starat, ačkoliv si to moc přála. 🙁 Kromě potíží se srdcem pejsek trpí také záchvaty, které se u něj objevují párkrát do roka. Co za nimi vězí nevíme jistě, ale pravděpodobně souvisí s jeho problémy se srdcem.

Staňte se hrdinou Bruna

Hrdinové Bruna
RECCO MANAGEMENT s.r.o Michaela Hobzová Eva Řízková
Agáta Křížová ? ?
? ? ?
Julka – fenečka se zlomenou pánví
Maličká fenečka Julka se k nám dostala poté, co ji srazilo auto. Chudinka skončila s rozdrcenou pánví a bez operace by neměla naději, že ještě někdy bude chodit. Její bývalí majitelé žijí v romské osadě na Slovensku a nemají finance. Paní, která bydlí poblíž, pomáhá s péčí o takovéto pejsky a celé se to nějak semlelo tak, že se Julka objevila u dveří naší veteriny. Teď už se zotavuje po operaci a moc doufáme, že jí už brzy bude lépe 🙂

Staňte se hrdinou Julky

Hrdinové Julky
Milada a Pavel Pachrovi ? ?
? ? ?
? ? ?
Carrot – kočička s bolavýma očima
Netušila, co se s ní děje, proč tak trpí, proč má hlad a proč je úplně sama někde na ulici. A během toho její malinkaté tělíčko svádělo těžký boj s ošklivým zánětem očiček… Ano, přesně tahle zkušenost potkala sotva dvouměsíční Carrotku, kterou našla paní na ulici. 🙁 Ta ji okamžitě zanesla na veterinu, kde začali dělat vše pro to, aby jí ulevili. Zánět už sice ustoupil, ale stále bojujeme s přetaženým třetím víčkem. Nevíme zatím, jestli Carrotce vůbec dokážeme očička zachránit.

Staňte se hrdinou Carrot

Hrdinové Carrot
Radka Hrouzková Aleksandra Milová Tereza Syrovátková
? ? ?
? ? ?
Mabel – psí babička po operaci kolen
Mabel se k nám dostala spolu s dalšími fenečkami ze zrušené množírny. Život ve špatných podmínkách se na ní ošklivě podepsal, obzvlášť proto, že už není nejmladší. Stejně jako ostatní fenky byla zablešená, vyhublá a plachá. Bála se nás a bylo vidět, že od lidí nic dobrého nečeká. Ale nejen to, trápily ji také potíže s koleny na obou zadních pacičkách. Musela proto podstoupit operaci. Teď už se zotavuje u nás v azylu a pomaličku začíná cvičit, aby posílila svaly a mohla znovu bez bolesti běhat.

Staňte se hrdinou Mabel

Hrdinové Mabel
Recco Management s. r. o.
Lenka Jeřelová Lucie Paříková
? ? ?
? ? ?
Mojito – kocourek bez nožiček
Maličký kocourek se našel zatoulaný na hřbitově. Nevíme, co přesně ho potkalo, ale místo zadních nožiček mu zůstaly jen pahýlky a v ranách měl dokonce červy. 🙁 Nálezce od zuboženého koťátka naštěstí neutekl a donesl ho na veterinu, aby se o něj postarali. Chudáček Mojito byl opravdu v ošklivém stavu. Kosti mu trčely ven, tkáň okolo nekrotizovala. Bylo nutné, aby co nejdříve podstoupil operaci.
Operace naštěstí dopadla dobře! 🙂 Nožičky mu pan doktor neamputoval celé, pouze je zkrátil o poškozenou část. V tuto chvíli má Mojito provizorní protézky, které se později nahradí titanovými. Ty budou vyrobené na míru a zůstanou mu už napořád.

Staňte se hrdinou Mojita

Hrdinové Mojita
Hana Pilčíková Bara Malyszova Magdaléna Vašátková
Tomáš Taraba Lucie Frnochová Hana Fleissigová
Alena Škorničková ? ?
Vystrašené fenky Garbo, Harlow a Yoko
Garbo, Harlow a Yoko se k nám dostaly z přemnožené smečky psů, o kterou se nikdo nestaral. Nikdy nepoznaly lásku nebo vlídnou lidskou náruč. Byly neuvěřitelně plaché a vyděšené. Když přišly, dlouho ležely zmáčklé vedle sebe v rohu místnosti. Ne protože by musely, ale protože se tak moc bály. Pohled na tyhle utrápené psí duše nám lámal srdce a nechápeme, jak jim to někdo mohl udělat.

Staňte se hrdinou Garbo, Harlow a Yoko

Hrdinové Garbo, Harlow a Yoko
Zdeněk Novotný Naďa Dostálová Milada Pachrová a Pavel Krejčí
Kristýna Bubová Blažena ?
? ? ?
Rupí – nalezený kocourek
Paní u cesty nalezla vyhublého kocourka, který měl ohromné množství klíšťat. Nevíme, jak dlouho na ulici kocourek byl, ani čím vším si prošel. Dostal jméno Rupí a konečně přišla jeho šance na nový a spokojený život. Kocourek si musel pobýt nějaký čas na veterině. Byl dehydratovaný a extrémně pohublý, vážil pouze 2,6 kg. Teď už je u nás v azylu. Bydlí v kadlínské pobočce u tety Jaq, má svůj vlastní pokoj a nikým nerušený klídek. Je to moc milý a mazlivý kocourek, kterého si hned zamiluje každý, kdo za ním přijde na návštěvu 🙂

Staňte se hrdinou Rupíka

Hrdinové Rupíka
Iveta Schönová Martina Slepičková Hana Fleissigová
? ? ?
? ? ?
Deny – koťátko s bolavým okem
Ozvala se nám paní, ke které chodí kočičky z ulice a ona se jim snaží pomáhat, jak jen může. Jedna z nich porodila koťátko, které dostalo zánět očí a paní nás požádala, zda bychom jí nemohli pomoct s léčbou. Koťátko je malá slečna, která dostala jméno Deny. Děláme všechno pro to, aby z ní vyrostla zdravá a spokojená kočička. Po tak neradostném startu do života si zaslouží jen to nejlepší 🙂

Staňte se hrdinou Deny

Hrdinové Deny
Věra Kofránková Mária Mihaliková ?
? ? ?
? ? ?
Fendi – odmítnuté koťátko
Na internetu jsme narazili na paní, která hledala náhradní maminku pro novorozené koťátko. Paní nechala mít svou kočičku koťata, ta ale musela nakonec rodit císařským řezem. Jedno koťátko naneštěstí zemřelo a druhé jeho maminka odmítla. Protože není vhodné dávat kotě k jiné kočce, chopili jsme se situace. Kocourka jsme vzali k sobě a krmíme ho lahví, což je lepší varianta.

Staňte se hrdinou Fendiho

Hrdinové Fendiho
Kristýna Musilová Petr Zvěřina Petr Vacek
Miluše Rudišarová Hana Fleissigová ?
? ? ?
Barney – pinč s vozíčkem
Maličkého pinče Barneyho jsme převzali od jeho rodiny, protože se o něj už dál nemohli postarat. Barney si prošel velkým trápením a následkem zdravotních potíží zůstal inkontinentní. Měl vyhřezlou plotýnku a operace, kterou mu rodina zaplatila, naneštěstí nedokázala pomoci od všech komplikací. Barney je ochrnutý a péče o něj je velmi náročná.

Staňte se hrdinou Barneyho

Hrdinové Barneyho
Ivana Julínková Bára Hybšová Lucie Holecová
Vladana Slámová Ilona Linhartová Eva Pencová
Kristýna Jančíková Andrea Papoušková Sabina Doležalová
Malinčíkovi Barbora Ctiborová Radka Juroszová
Maria Konieczna Soňa Hasnedlová Eva Slaná
Vendula Václavíčková Lukas Bukolský ?
Sushi – štěňátko z lesa
Přijali jsme malé nalezené štěňátko. Maličkou psí holčičku ve velmi špatném stavu 🙁 Motala se sem a tam a bylo znát, že jí moc neslouží zrak. A co hůř – nálezce ji donesl z lesa, kde ji našel v krabici. Promiňte, ale nechat malé štěňátko vyhladovět v lese? Může vůbec existovat něco ještě krutějšího?
Sushi u nás vyrostla v krásnou a silnou psí slečinku, ze svého jednoho ubohého slaboučkého kila živé váhy se dostala už skoro na 12kg! A určitě ještě hodně poroste 🙂

Staňte se hrdinou Sushi

Hrdinové Sushi
Barbora Chaloupecká Jana Kredatusová Barbora Kosnovská
Iva Bergrová Anastasia Shtukaturova Nikola Hornová
Dominika Čermáková Libor Škop Kateřina Paříková
Eva Adámková
JL Consulting Extras s.r.o.
Zuzana Petrová
Jan Průša Nela Sejkorová Hana Kaločová
Michaela Dudková Denisa Záhorová Anna Müllerová
Pavla Sojková ? ?
Emily – postřelená kočička
Emily je nádherná kočičí slečna a ještě jí není ani rok. Dostala se k nám ze Slovenska, kde ji srazilo auto a od té doby je chudáček Emily paralyzovaná. Naštěstí může sama chodit, ale bylo nutné jí nechat amputovat ocásek a je už navždy odkázaná na lidskou pomoc, protože potřebuje několikrát denně vyprazdňovat. A po tom všem ji ještě někdo postřelil jen den předtím, než byla převezena do naší péče. Kulka se jí v těle zasekla tak blízko plic, že operace by byla velmi riskantní. Proto jsme se rozhodli nechat věci jak jsou a nebudeme kočičku nechávat operovat, pokud nenastanou nějaké komplikace.

Staňte se hrdinou Emily

Hrdinové Emily
Gabriela Janotová Hana Gothardová Martina Kornalíková
Shaimovi ? ?
? ? ?
Dona – opuštěná kočička
Dona je kočička, které se její vlastní rodina zbavila a místo toho, aby ji při stěhování vzali s sebou, vyhodili ji na ulici. Dona je samozřejmě kočička domácí, takže nebyla zvyklá se o sebe postarat a venku si prožila hrozné trápení. Byla dehydratovaná, vychrtlá a trpěla bolestmi. Donu jsme ihned převezli na veterinu, kde se dala do pořádku a pak teprve mohla putovat k nám do azylu. Už hezky přibírá a její stav se o moc zlepšil 🙂

Staňte se hrdinou Dony

Hrdinové Dony
Yolanda Adea Eva Vaverková Daniela Vrchlavská
Vivien Babu
Iann Remonde
?
? ? ?
Alvin – kocourek s bolavým okem
Kocourka Alvina našli až v České Lípě. Někdo ho „odložil“ zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Zákrok naštěstí proběhl bez komplikací a z Alvina už je teď jednooký „pirát“ 🙂

Staňte se hrdinou Alvina

Hrdinové Alvina
Iveta Hanuljaková Martina Kočárková Lenka Štilipová
Tomáš Mařík Toník a Dáša Lipowski Tereza Braňková
Martina Gállová ? ?
Thelma – kočička bez ocásku
Přijali jsme do péče kočičku Thelmu ze Slovenska. Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás. Thelma je po úrazu páteře a amputaci ocásku. Je ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahá. Útulková teta jí musí pomáhat s vymačkáváním močového měchýře, ale plenky nosit nepotřebuje.

Staňte se hrdinou Thelmy

Hrdinové Thelmy
Iveta Hanuljaková Jana Křívová Tomáš Mařík
Pavla Šnauerová ? ?
? ? ?
Tara – ochrnutá fenečka
Tara je mladá fenečka, je jí sotva rok a ještě by chtěla dovádět jako každé správné štěňátko. Jenže Taru už v jejím krátkém životě stačila potkat hrozná smůla. Fenečka se nemůže postavit na zadní tlapky. K nám se dostala již ochrnutá, bez možnosti další operace. Ale i o taková zvířátka se dokážeme postarat. Naše sněhobílá princeznička dostala vozíček vyrobený na míru a učí se s ním běhat po zahradě a strašně moc ji to baví 🙂

Staňte se hrdinou Tary

Hrdinové Tary
Iveta Hanuljaková Denisa Kotapková Lada Hanyšová
Barbora Pavlíčková Lucie Rubešová  Jana Steinerová
Gabriela Šimonová Lenka Vejrážka Andrea Coufalová
Maruška Petra Kluzáková Markéta Hartenbergerová
Barbora Kosnovská Věra Janatová Monika Kleinová
Adriana Mahdalová Linda Leligdonová Jana Bernardová
Bára Chaloupecká Jitka Jílková Lucie Češíková
Lucie Dušková Švecovi Mariana Hamrová a Samuel Erdinger
M.Drapova  + Missy Michaela Plotniková Denisa Hrušková
Michaela Vrzalová Barbora Stavařová Klára Školníková
Romana Hrabáková (Salon pro psy U Fíka) ? ?
Dinky – fenečka s šedým zákalem
Dinky je fenečka z přemnožené smečky několika desítek pejsků. Fenečka má bohužel trápení s očima 🙁 Už byla u pana doktora očaře a ten konstatoval, že má šedý zákal, který je způsoben stářím a nelze ho tedy operovat. Bohužel fenečka tak bude postupně přicházet o zrak a pravděpodobně nakonec oslepne. Naštěstí se zdá, že to Dinky nijak zvlášť nepřekáží v začleňování do smečky v našem azylu.

Staňte se hrdinou Dinky

Hrdinové Dinky
Zuzana Matoušková Daniela Vrchlavská Irena Kubelková
Nina Schneiderová Mgr. Ester Šromová Zuzana Bílá
Denisa Výletová Nicol Králová Maruška
Lada a Kamil Eliášovi Kateřina Kloboučková Blanka Pondělíčková
Mouse – kocourek se záchvaty
Mouse je koťátko, které mělo to štěstí, že se z ulice dostalo domů do tepla i se svými sourozenci. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. Mouse u nás vyrostl v krásného kocourka, bohužel záchvaty se mu stále vracely. Teď dostává léky na epilepsii a jeho stav je zatím stabilizovaný.

Staňte se hrdinou Mouse

Hrdinové Mouse
Ilona a Jan Giertlovi Kristýna Antošová Viera Kiššová
Ilona Sýkorová Nela Němcová Jaroslav Klikar
Andrea Juklová Markéta Hrušková Michaela Kubesova
Miroslava Šturmová ? ?
Elly – fenka se zjizveným čumáčkem
Chuděrku malou Elly srazilo auto. To je bohužel smutný příběh, se kterým se setkáváme velice často. A tahle psí holčička má v důsledku nehody zjizvenou celou tvář. Fenečka bohužel nemůže kvůli svému zjizvení zavřít oči. Je nutné jí je pravidelně kontrolovat a kapat do nich. Chudáček Ellinka musí dokonce i spát s otevřenýma očima. Zároveň je takto vystavena velkému riziku všemožných úrazů oka.

Staňte se hrdinou Elly

Hrdinové Elly
Vanda Michalopulosová Marianna Zapotilová ÚPA
Simona Fersterová Jana Kleinerová Eliška Masná
Zuzana Boháčová Denisa Výletová Hanka Masarová
Lenka Janderová Nicol Králová Marcela Chlupová
Gentiana Agusholli Monika Zimolková Romana Chmelařová
Veronika Havránková Markéta Jelínková Iveta Zdvihalová
Kristýna Šťastná ? ?
Puzzle – kocour s vykloubenou kyčlí
Puzzle je mladý kocourek, kterého už ale stačila v životě potkat moc ošklivá smůla. Když ho našli, tahal za sebou zadní nohu a kdo ví, jak by to s ním dopadlo, kdyby ho nálezci neodnesli k veterináři. Rentgen ukázal, že Puzzle má starou zlomeninu nohy a k tomu vykloubenou kyčel. Musel tedy podstoupit dvě operace. Bohužel po druhém zákroku mu začala rána ošklivě hnisat a tak místo zaslouženého rozmazlování v azylu přišla dlouhá hospitalizace. Puzzle je i po několika měsících stále ještě na veterině 🙁

Staňte se hrdinou Puzzla

Hrdinové Puzzla
Tereza Štilipová Květa Erbenová Monika Fridrichová
Marie Kolářová Kateřina Malá Zuzana Háčková
Markéta Maříková ? ?
Nemo – čivaví dědeček
Nemo je 10-letý čivaví dědeček, který u nás po předchozím strastiplném životě tráví konečně klidné stáří. Je tichý, má dobré návyky a tráví hodně času spánkem. Nemo je většinu času ve svém malém světe a většinou se straní ostatních, nepotřebuje si s nikým hrát. Ale pak se najdou i dny, kdy si zničeho nic začne hrát s ostatními a je z toho celý nadšený 🙂

Staňte se hrdinou Nema

Hrdinové Nema
Veronika Švestková Jitka Marešová Erbenová Květa
Katka Velfelová a Josef Jukl Adriena Schmoranzerová Markéta Klašková
Marie Golubina JL Consulting Extras s.r.o. Vendula Honajzerová
Denisa Závadská Barbora Oravcová Jana Doubravová
Lenka Müllerová Soňa Hasnedlová Kristýna Lhotková
Renata Horynová ? ?
Kocourci Jeffrey a Ted
Vesnickou kočičku Sněhulku a jejích pět koťátek od majitelů „vyžebrala“ paní sousedka, ke které se ve velmi zuboženém stavu z posledních sil dostala. Ač jsme měli strach, zda to Sněhulka zvládne, ukázalo se, že je to velmi silná kočička a všem se začalo dařit lépe. Bohužel Sněhulčin život, stejně tak jako život jednoho z koťátek, nakonec vyhasl pod koly auta. Zbylá koťátka se poté dostala k nám do azylu. Kočička Aileen brzy našla svůj nový domov, ale její bráškové, kocourci Ted a Jeffrey, jsou u nás dodnes a stále čekají na své páníčky.

Staňte se hrdinou Jeffreyho a Teda

Hrdinové Jeffreyho a Teda
Tereza Štilipová Lenka Pavlicová Michaela Stoklasová
Jaroslava Zemanová Nikola Flachsová Petra Hejduková
? ? ?
? ? ?
Kočky z pekla
Majitelka těchto kočiček odjela do nemocnice a už se nevrátila. Naštěstí dala vědět organizaci Zatoulané štěstí, kteří okamžitě jednali. Do naší péče jsme přijali 5 kočiček z této kauzy. Při příjmu byly vychrtlé a jejich stav odpovídal prostředí, ve kterém přežívaly. Postupem času se jejich stav zlepšoval a dnes již mají některé svůj nový domov. Další na něj ale stále ještě čekají u nás v azylu.

Staňte se hrdinou kočiček z pekla

Hrdinové Koček z pekla
Tereza Pavlíková TRANSALPINUS s.r.o. Michaela Polánková
Lucie Novotná Monika Dolejší ?
? ? ?
? ? ?
Oliva – tříbarevná kočičí dáma
Oliva je utramazlivá kočičí dáma, které byl diagnostikován vestibulární syndrom a CT vyšetření odhalilo zánět mozku a hnis v oblasti tympanické dutiny. Bohužel má také prasklé oba ušní bubínky v důsledku infekce. Olivka nedávno podstoupila operaci, kdy bylo provedeno čištění dutin. Později se u ní projevilo selhávání ledvin a my moc doufáme, že s námi ještě nějakou chvíli pobude.

Staňte se hrdinou Olivy

Hrdinové Olivy
Petra Hanlon Michaela Krpalová Marta Batelková
Pavlína Vávrová Monika Dolejší Péťa, Luci a Žofka
Miro Jašurek ? ?
? ? ?
Annie – ochrnutá buldočka
Annie je ochrnutá buldočka, která se nám dostala navíc ještě podvyživená. Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří nevěděli, jak se o ni mají starat. Měla velmi atrofované svalstvo, potřebuje pravidelně vymačkávat močový měchýř a přebalovat. Annie si však ze svého stavu nic nedělá a užívá si naplno života a se svým skvělým vozíčkem leckoho předběhne 🙂

Staňte se hrdinou Annie

Hrdinové Annie
Romana Budeková Terka Skarabella Košinarová Petra Šťovíčková
Renata Baďurova Tereza Štilipová Veronika Čermáková
Veronika Malcová Hana Knězová Jan Záhora
Klára Holá Hanka Masarová Lenka Pavlicová
Lukáš Dohnal Petra Saláková Markéta Čekanová
Kateřina Simonová Tomáš Nikles Marika Benešová
Eva Jílková a buldočka Molly Petra Saláková Petra Nováková
Klára Jančíková Zuzana Petrová Martina Dlužaninová
Michaela Rošková Barbora Bláhová Barbora Vejlupková
Irena Haidingerová Klára Školníková Kristýna Komárová
Kristýna Šťastná Petra a Petr Karaivanov ?
Osiris a Nut
Od „majitelky“ jsme přijali k nám do azylu 8 kočiček v zuboženém stavu (5 sphynx, 2 orientálky, 1 ryšavec). Téměř umíraly hlady a kvůli kousku masa by udělaly cokoliv, měly nespočet nemocí včetně streptokoka a stafylokoka. Jak šel čas, podařilo se většinu koček umístit do nového domova. Dnes už v našem azylu zůstali jenom kocourek Osiris a jeho sestřička Nut. Oba stále čekají na svoje nové páníčky.

Staňte se hrdinou Osirise a Nut

Hrdinové Osirise a Nut
Angelica Lichtnerová Vladimíra Runtová Ivana Pravcová
Tereza Firichová Lenka Škuthanová Robert Kovacs
Hana Košínová Jana Lauferová Tatsiana Dabravolskaya
Kateřina Holanová Anna Reichová Tereza Havrdová
Jiří Nováček Yulia Fridrich ?
Toníček – ochrnutý kocourek
Tonda je mladý kocourek, který má porušenou míchu, nedokáže ovládat zadní nožičky ani svěrač. I přes veškerou snahu se mu nožičky nepodařilo rozpohybovat a Toníček je ochrnutý. Ale jemu to vůbec nevadí, užívá se života jako každý správný kocourek.

Staňte se hrdinou Tondy

Hrdinové Toníček
Petr Štícha  Klára Zmeškalová Daniela Dušková
Květa Erbenová Anastasiia Podoliaka
Lucie Gottliebová
Lenka Vávrová Renata Clupková Petra Tučková
Tereza Rýznarová a Martin Zatloukal Michala Srbová Lucie Dalajková

Silverka myšilovka

Silverku jsme převzali z psího útulku, kam se dostala omylem. K lidem se přiblíží výjimečně, chce žít venku a sledovat všechno zpovzdálí. Pomazlit se nechá ve vzácných chvílích, hlavně při jídle. Proč se tolik bojí, se asi už nikdy nedozvíme.

Staňte se hrdinou Silverky

Hrdinové Silverky
Martina Koloušek – Fialová Monika Kropáčková Lenka Štilipová
Lenka Vávrová Věra Pavlenková ?