Langusta – buldočka s bolavými oušky

Fena Langusta: francouzský buldoček hnědo-bílý
Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Když osmiletá Langusta přišla o svou paničku, zlomilo jí to srdíčko. Její svět, tak jak ho znala, se zničehonic rozpadl, věci se začaly měnit a ona vůbec nechápala, co se děje. A jako by to snad nebylo málo, taky ji zlobí zdravíčko…

Langustu bolely zuby a uši měla plné výrůstků

Neuvěřitelně jí páchlo z tlamy, zuby ji musely hrozně bolet. A ty uši… Když je pan doktor viděl, divil se, že beruška vůbec slyší! Problémy Langustě hodně znepříjemňovaly život a bylo proto potřeba je řešit co nejrychleji. Pan doktor dal Langustě naštěstí termín operace během pár dnů.

Několik zubů se muselo vytrhnout, protože byly tak zkažené, že už se nedaly zachránit. Ty, co zbyly, pan doktor opravil a zbavil nánosů zubního kamene.

Původně jsme plánovali při první návštěvě jen ošetření zubů, ale pan doktor nakonec rozhodl, že není potřeba zákroky rozdělovat a rovnou jí odoperoval i výrůstky z uší.

Kromě toho jsme také zjistili, že Langustu trápí alergie, kvůli které se drbe a vykusuje si packy. Má teď proto nařízenou přísnou dietu, která by jí snad měla ulevit.

Langustu stále zlobí ouška

Po operaci Langusta dostala speciální ušní kapky a roztok na čištění, které je potřeba provádět dvakrát denně. Pravé ouško se hojí docela pěkně, ale to levé bohužel začalo zase zarůstat. Výrůstky proto bude potřeba znovu odstranit a vzorky poslat do laboratoře. Termín zákroku má Langusta v druhé půlce dubna.

Langusta je přitom taková malá prdelka. Hodná, nenáročná, klidná. Nedělá jí problém žádná manipulace, léky papá vesměs bez problémů, nijak nezlobí, naopak většinu dne jen leží a odpočívá… Hrozně nás mrzí, když vidíme, že se necítí úplně ve své kůži a děláme všechno pro to, aby byla spokojená.

Moc děkujeme dárcům, kteří Langustě přispěli na zajištění veteriny, krmení a dalších výdajů na péči o ni. Langusta vám vaši pomoc nikdy nezapomene!

Rodiče na dálku

Markéta KučerováRomana Mrkvová Petra a Tomáš Nevečeřalovi
Lukáš KratochvílMaria Fernanda Torrescano GarciaIrena a Petr Janášovi
Andrea LukšováIvanka KubicováDominika Kuchárová
Stanislav ZatloukalLucie KrejcárkováHelena Hrachovinová
Giulia ChighiniMonika BártováArtem Grachev a Olena Melnychuk
Michaela BůvováKarla Jonášová?

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha