Časté dotazy

Nejčastější otázky a odpovědi, na které se nás ptáte a na které odpovídáme.

Handipet Rescue

Handipet Rescue se primárně zabývá pomocí handicapovaným a nemocným psům a kočkám v nouzi. Do péče ale přijímáme i zvířata zdravá, která se nacházejí v nějaké nouzi jako třeba při úmrtí majitele nebo nezájmu majitele o další péči o zvíře.

Handipet Rescue je jedním z projektů neziskové organizace Pet Heroes z.s., která se zabývá pomocí zvířatům v nouzi. Pet Heroes z.s. mimo jiné také provozuje útulek v Lanškrouně.

V současné době funguje na bázi individuálních dočasných péčí. To znamená, že zvířátka žijí přímo v domovech jednotlivých dočaskářů. Z tohoto důvodu je bohužel není možné navštěvovat (výjimkou jsou po předchozí domluvě zájemci o adopci). Do budoucna se to ale chystáme změnit a kousek od Sedlčan pracujeme na vzniku centra na pomoc handicapovaným, nemocným a týraným zvířatům v nouzi. Do té doby můžete navštívit alespoň náš sesterský útulek Pet Heroes Lanškroun.

Materiální dary také můžete nosit do kanceláře a výdejny našeho dobročinného obchůdku na adrese V Horkách 4, 140 00 Praha každou středu a čtvrtek od 12 do 19 hodin. Případné změny v otevírací době (např. v případě svátku nebo nemoci) najdete na shop.petheroes.cz. V kanceláři také uvítáme dobrovolníky na výpomoc s drobnými kancelářskými pracemi, balením zásilek nebo výrobou magnetů.

Rozhodli jsme se pomáhat kočkám a psům, protože nás k tomu zavedly naše životní cesty. Zaměřujeme se primárně na domácí zvířata, proto nedokážeme pokrýt problematiku hospodářských nebo divoce žijících zvířat. Problematiku jsme podrobněji rozepsali v tomto článku.

Naší filozofií je, že „každý život má smysl“, proto dáváme šanci na život každému zvířátku, které přijmeme. Zvířátka handicap nevnímají tak jako lidé, dokážou se s ním velice dobře sžít. Podstatné je, aby handicap nebyl spojený s dlouhodobými bolestmi a utrpením, potom přistupujeme k eutanázii. K tématu jsme se podrobněji rozepsali v tomto článku.

O hospodaření Handipet Rescue najdete veškeré informace na stránkách mateřské organizace Pet Heroes z.s. ve výročních zprávách. Ty najdete dole na stránce v sekci O nás.

Všechny finanční příspěvky používáme ve prospěch zvířat a na provoz organizace. Pokud pro nějaké zvířátko přijde více finančních prostředků, než kolik potřebuje, potom příspěvky použijeme ve prospěch ostatních zvířat a provoz organizace. To, jakým způsobem konkrétně hospodaříme, potom najdete ve výročních zprávách, které zveřejňujeme na webu mateřské organizace Pet Heroes z.s. v sekci O nás.

Dárcovství a další pomoc

Pomáhat můžete různými způsoby. Finančně, materiálně nebo svým časem. Kompletní rozpis možností pomoci najdete ve speciálním článku na toto téma.

Když člověku ještě nebylo 18 let, je bohužel omezen určitými zákony a pokud není přítomen zákonný zástupce, pomoc může být komplikovanější. Proto jsme vypracovali článek, ve kterém jsme napsali různé způsoby pomoci, kterým věk rozhodně nebrání.

Samozřejmě! Pokud potřebujete vystavit potvrzení o daru, napište nám na e-mail zuzana@petheroes.cz. V e-mailu nezapomeňte uvést své jméno, příjmení, e-mail, adresu a případně IČO.

Potvrzení o daru slouží k tomu, abyste si dary mohli odečíst od základu daně.

Pokud nepotřebujete potvrzení o daru pro daňové účely, ale chcete přispět jménem někoho jiného jako dárek, podívejte se na nabídku darovacích certifikátu na našem e-shopu.

Virtuální adopce je skvělá příležitost, jak podporovat zvířátka, i když si je nemůžete vzít domů. Na stránce pejska nebo kočičky se (v případě, že o to stojíte) objeví vaše jméno a každý měsíc dostanete minimálně jednu fotografii a zprávu o tom, jak se zvířátko má. Také budete informace dostávat přednostně: třeba pokud zvířátko musí na veterinu, adoptuje se nebo při dalších důležitých událostech v jeho životě. Jakmile zvířátko najde domov nebo odejde za duhový most, dáme vám vědět a můžete si adoptovat další zvířátko nebo přejít třeba do Klubu hrdinů.

Vaše příspěvky pomůžou všem zvířátkům, o která se staráme, aby se nestalo, že jeden pejsek bude mít na krmení a druhý ne. Finanční příspěvky ve virtuální adopci používáme na péči o zvířátka a provoz organizace.

E-maily, které rozesíláme někdy padají do spamu nebo do jiné složky. Proto jsme vytvořili návod, ve kterém najdete, jak si e-maily nastavit. Pokud by vám návod nefungoval, neváhejte nás kontaktovat na sona@petheroes.cz.

V prvé řadě moc děkujeme za vaši pomoc! Počítadlo sbírek není automatizované a musíme ho proto aktualizovat ručně. Snažíme se to dělat minimálně jednou denně (mimo víkendy a svátky). Nemusíte se tedy bát, není to tím, že by příspěvek zvířátku nedorazil. Pokud byste měli ale jakékoliv pochybnosti, neváhejte se na nás obrátit na denisa@petheroes.cz.

Adopce a dočasná péče

Nejprve nás zajímá, jaké jsou vaše představy o budoucím parťákovi a jaké podmínky nabízíte. Potom si řekneme o konkrétních pejscích nebo kočičkách, které by se k vám hodili. Následně se domluvíme na návštěvě, abyste se s chlupáčem mohli seznámit. Podle situace si zvířátko buď rovnou odvezete nebo se zastavíte ještě jednou.

Při adopci se podepisuje adopční smlouva a platí se adopční poplatek, který je u psů od 3 500 Kč a u koček od 1 500 Kč. Zvířátka od nás odcházejí kastrovaná, čipovaná, očkovaná a odčervená.

Aktuální psy a kočky k adopci najdete zde.

Pejskům a kočičkám hledáme nový domov až ve chvíli, kdy jsou vyléčení nebo stabilizovaní v případě chronických potíží a handicapů a už je nečeká žádná další léčba, operace atd. Chceme mít jistotu, že každému zvířátku vybereme domov ušitý přesně na míru jeho potřebám, které ale často nemusí být až do ukončení léčby zcela jasné. Rezervace neděláme. O stavu všech zvířátek pravidelně informujeme na Facebooku, Instagramu a také aktualizujeme jejich medailonky zde na webu.

Dočasná péče je forma pěstounské péče, kde si vezmete pejska nebo kočičku k sobě a pečujete o něj, dokud nenajde domov. Konkrétní kroky v péči o zvíře (např. postup léčby) řešíme společně s vámi a platíme výdaje za péči o zvířátko. Umístění zvířete k vám do dočasné péče volíme podle vašich možností a charakteru zvířete, jde nám o oboustrannou spokojenost.

Pro zájemce o dočaskování jsme sepsali podrobnější článek, ve kterém se dozvíte všechno podstatné. Na konci najdete také kontakt na naši koordinátorku dočasných pečovatelů.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha