Hledáme hrdiny – dočaskáře!

02. 11. 2020

Hledáme lidi bezmezně milující zvířata, trpělivé lidi, kteří jsou ochotní přijmout k sobě domů psa nebo kočku, jejichž duše je rozložená na tisíce kousků bolesti z minulosti.

Zvířátka se k nám dostávají v různém stavu. Zablešení, špinaví, vyhublí, se zlomenou nohou, slepí, někteří jsou ale jen rozjívení a nevědí, co se sebou mají dělat. Někteří pejsci se krčí dva týdny v koutě a močí pod sebe, jiní se kamarádí docela rychle a vyžadují potom hodně pohybu. Jsou ale i taková zvířátka, která potřebují operaci nebo prostě jen naočkovat, vykastrovat a odejít domů.

Dočaskování může být někdy náročné, jsou to ale zároveň chvíle plné radosti. Když poprvé zavrtí ocáskem. Když pochopí, že ruka hladí a nebije. Když porovnáváte fotky kostry a svalnatého zdravého zvířátka, kterému jste pomohli. ❤️

Zvířátka přicházejí v různém stavu a potřebují někoho, kdo jim pomůže uzdravit tělo i duši a připravit je na odchod do nového domova – tím někým můžete být právě vy. Činnost je to náročná a obětavá, ale zároveň taky hrozně radostná a naplňující.

Koho hledáme?

Odolné lidi plné odhodlání a motivace se učit novým věcem.

Hledáme především dočasné péče pro psy nad 6 kilo. Kočičky a menší pejsci totiž většinou místo najdou poměrně bez problémů. Od 6 kilo ale už začíná ta skutečná záchrana životů. Nejčastěji hledáme dočasky pro zvířata okolo 15 – 25 kg.

Měli byste nabízet byt nebo dům, ve kterém nevadí, že se něco zničí, že zvířátko počůrá gauč nebo převrhne židli. Pejskové jsou často nesocializovaní a ještě nerozumí životu v lidské společnosti a opravdu potřebují vaši pomoc.

Jak dočasná péče funguje?

Vy se o zvířátka staráte jako o vlastní. My hradíme veterinu, krmení, PHM a další potřeby, které mají. Potřebujeme totiž více prostoru a odolných lidí, kteří chtějí pomáhat zvířatům svým časem, odhodláním a místem.

Co vás nečeká

  • Nebudeme vás nutit dát zvířátko někomu, kdo se vám nelíbí, stejně tak nebudeme vám nutit zvířátko, kterého k sobě vzít nemůžete. Umístění každého zvířátka závisí na oboustranné dohodě.
  • Nebudou k vám bez ohlášení chodit návštěvy podívat se za zvířátkem v dočasce.

Přidáte se k nám?

V případě zájmu o dočasku pište nebo volejte Markétě a ideálně rovnou popište, jaké podmínky nabízíte: marketa@petheroes.cz, tel.: 725 859 393.

Dočasné péče hledáme v celé České republice. V některých částech bude ale chvíli trvat, než se objeví zvířátko v nouzi, které sedne do vašich podmínek, které nabízíte.

Budeme se těšit na spolupráci!

Novinky

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Křečové záchvaty u psa a koček a proč to není vždy epilepsie

31. 01. 2024 - Křečové záchvaty u psů a koček si většina z nás automaticky spojí s epilepsií,...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha