Jak můžu pomoci, když mi ještě nebylo 18 let?

14. 02. 2019

Každý, kdo chce pomáhat opuštěným zvířatům, má u nás své místo! Pro každého se najde nějaký způsob, jak se zapojit. Pokud chcete podpořit náš azyl, ale ještě vám nebylo 18 let, máme tu pro vás pár nápadů. Můžete například…

1. Uspořádat ve třídě sbírku na pomoc zvířatům

Jste na základní nebo střední škole? Tak tohle je přesně pro vás. Zkuste požádat třídního učitele/učitelku, abyste v rámci občanské výuky uspořádali materiální sbírku (staré deky, ručníky, pamlsky, hračky pro psy a kočky, plyšáky a tak dále). Nejenom, že utužíte kolektiv třídy a pomůžete zvířátkům, ale ještě navíc uděláte vaší škole pěkné jméno.

2. Nakoupit dárky v Pet Heroes Shop

Čekají vás nákupy dárků na Vánoce nebo narozeniny? Nakupte je v Pet Heroes Shop. Buď si je můžete přijít vyzvednout k nám do obchůdku v pražských Nuslích nebo se můžete domluvit s rodiči a objednat si balíček domů. V obchůdku prodáváme hlavně věci s našimi originálními zvířecími motivy, ale sem tam se najde i nějaké bazarové zboží nebo knihy z druhé ruky.

Obchůdek

3. Požádat rodiče o návštěvu útulku s venčením pejsků

Tohle může být pro někoho obtížné, ale za zkoušku to stojí. Někteří rodiče si možná budou ťukat na čelo, co to jejich děti zase vymýšlí, ale věřte mi, že spousta z nich bude naopak z tohoto nápadu nadšená. Místo návštěvy kina nebo koukání na televizi si můžete udělat jedno hezké rodinné odpoledne a přijít vyvenčit pár pejsků, kteří to opravdu potřebují. Ale pozor! Nikdy neberte na venčení vlastního mazlíčka. Adresu a otevírací útulku najdete tady.

4. Nenechávejte si informace jen pro sebe

Informovat lidi ve svém okolí je super. Můžou to být vaši přátelé, spolužáci, rodiče a další příbuzní – kdokoliv. Ať už jim řeknete o množírnách, o tom, že adoptovat si psa z útulku není žádná ostuda nebo o tom, že mají možnost navštívit třeba právě náš azyl a také pomáhat opuštěným zvířatům. Mluvte s nimi o tom. Sledujte nás na sociálních sítích a sdílejte. Šíření osvěty je velká pomoc!

Články

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Alergie u psů a koček

07. 04. 2023 - Alergie u psů a koček není vzácností. A bohužel dokáže nadělat pěknou paseku, zejména...

Pet Heroes slaví 10 let

29. 03. 2023 - 29. 3. 2013 se začal psát příběh Pet Heroes. Jmenovali jsme se tehdy OS Beky a naší...

Každá venkovní kočka nepotřebuje zachránit. Ale vykastrovat ano!

27. 03. 2023 - Stalo se to už mnohokrát – ozvali se nám lidé, že našli venku kočičku a ptali se, jestli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha