Nina – kočička s útvarem v nosu

Kočička Nina
Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Tuhle drobnou princeznu zachránili z místa, kde bylo několik desítek nekastrovaných koček, na kterých nikomu nezáleželo. Malá Nina byla v té době sotva odrostlé nemocné kotě. Nikoho nezajímalo, že jí není dobře, že je věčně usoplená a nešťastná. Tedy až do toho dne, kdy ji našla hodná paní, co se jí rozhodla pomoct a přinesla ji do našeho sesterského útulku v Lanškrouně, odkud jsme ji nakonec kvůli jejím problémům převzali do péče my.

Rýma, kterou se nedařilo vyléčit

Nejdřív jsme mysleli, že Ninu trápí běžná rýma a s pomocí antibiotik, dobrého jídla, tepla a lásky se berušce brzy udělá lépe. Jenže pak první léky vůbec nepomohly, a tak pan doktor zkusil jiné… A další a pak ještě další. Až nakonec bylo jasné, že tohle bohužel není jen tak obyčejná rýma.

Postupně jsme s Ninou proto absolvovali celou řadu vyšetření včetně rhinoskopie, CT a magnetické rezonance. Díky tomu se podařilo konečně zjistit, že je nosní dutina napadená infekční houbou a celá sliznice je navíc v důsledku přetrvávajících problémů poškozená. Infekci se podařilo vyléčit za pomocí antibiotik, injekcí na podporu imunity a každodenních inhalací speciálního přípravku.

To ale bohužel nebylo všechno, protože se ještě navíc ukázalo, že má Ninuška hluboko v nosu podezřelý útvar.

Nina má v nose nejspíš nádor

Útvar v nose jsme konzultovali se specialisty na veterinární onkologii. Podle nich jde s největší pravděpodobností o nádor. S úplnou jistotou to ale potvrdit nedokážou, protože útvar je tak hluboko, že ho není možné odoperovat ani bezpečně odebrat vzorek. Pro jistotu jsme Ninu vzali ještě na ultrazvuk plic a SONO bříška, abychom se ujistili, že nemá nádory i někde jinde – naštěstí jsme ale nic dalšího nenašli.

Pan doktor Nině nakonec doporučil léky, které zpomalují růst nádorů a v ideálním případě i mohou přispět k tomu, aby se zmenšily.

Po prvním měsíci léčby jsme s Ninou vyrazili na kontrolu a vypadá to dobře. Rýma už se jí nerozjíždí tolik jako dřív, výsledky krve byly taky v pořádku. Beruška proto dostala léky na další dva měsíce a pak má zase přijít na kontrolu.

Moc děkujeme všem dárcům a rodičům na dálku, kteří Ninu finančně podpořili a pomohli jí tak zajistit léčbu.

Rodiče na dálku

Amálie MacháčkováNatálie RůčkováVeronika Radimová
Jana FojtkováSimona KabátkováMartina Roháčková
Iveta ZávodskáEliška KováříkováNina Schneiderová
Martina SlepičkováEva SajfridovaNikola Soušková
Petra SlobodováMonika Rázková?

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Na začátku byla Ekko úplně jako sourozenci. Pak ale přestala růst.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha