Nina – kočička s útvarem v nosu

Kočička Nina
Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Tuhle drobnou princeznu zachránili z místa, kde bylo několik desítek nekastrovaných koček, na kterých nikomu nezáleželo. Malá Nina byla v té době sotva odrostlé nemocné kotě. Nikoho nezajímalo, že jí není dobře, že je věčně usoplená a nešťastná. Tedy až do toho dne, kdy ji našla hodná paní, co se jí rozhodla pomoct a přinesla ji do našeho sesterského útulku v Lanškrouně, odkud jsme ji nakonec kvůli jejím problémům převzali do péče my.

Rýma, kterou se nedařilo vyléčit

Nejdřív jsme mysleli, že Ninu trápí běžná rýma a s pomocí antibiotik, dobrého jídla, tepla a lásky se berušce brzy udělá lépe. Jenže pak první léky vůbec nepomohly, a tak pan doktor zkusil jiné… A další a pak ještě další. Až nakonec bylo jasné, že tohle bohužel není jen tak obyčejná rýma.

Postupně jsme s Ninou proto absolvovali celou řadu vyšetření včetně rhinoskopie, CT a magnetické rezonance. Díky tomu se podařilo konečně zjistit, že je nosní dutina napadená infekční houbou a celá sliznice je navíc v důsledku přetrvávajících problémů poškozená. Infekci se podařilo vyléčit za pomocí antibiotik, injekcí na podporu imunity a každodenních inhalací speciálního přípravku.

To ale bohužel nebylo všechno, protože se ještě navíc ukázalo, že má Ninuška hluboko v nosu podezřelý útvar.

Nina má v nose nejspíš nádor

Útvar v nose jsme konzultovali se specialisty na veterinární onkologii. Podle nich jde s největší pravděpodobností o nádor. S úplnou jistotou to ale potvrdit nedokážou, protože útvar je tak hluboko, že ho není možné odoperovat ani bezpečně odebrat vzorek. Pro jistotu jsme Ninu vzali ještě na ultrazvuk plic a SONO bříška, abychom se ujistili, že nemá nádory i někde jinde – naštěstí jsme ale nic dalšího nenašli.

Pan doktor Nině nakonec doporučil léky, které zpomalují růst nádorů a v ideálním případě i mohou přispět k tomu, aby se zmenšily.

Léčba zabírá!

Po třech měsících léčby byla Nina na velké kontrole a máme dobré zprávy! Vypadá to, že léčba zavírá a útvar se nezvětšuje! To je pro Ninu vzhledem k situaci ohromná výhra.

Ninuška navíc nemá ani žádné vedlejší účinky. Naopak se jí zlepšila rýma, je hravá, veselá, má chuť k jídlu… No prostě se jí konečně dobře daří!

Léčba proto dál pokračuje. Dokud se bude dařit rakovinný růst brzdit, měla by být Nina schopná žít plnohodnotný kočičí život.

Moc děkujeme všem dárcům a rodičům na dálku, kteří Ninu finančně podporují a pomáhají jí tak zajistit léčbu.

Nina hledá domov

Nina je téměř dokonalá kočička. Je tu jediný háček: má v nose nádor. Ten se nedá operovat, a proto Ninuška podstupuje alespoň udržovací léčbu, která brání dalšímu růstu. Pro vás to znamená, že Nina vyžaduje trochu víc péče než běžná kočička, ale zato se vám odvděčí láskou a tím nejspokojenějším předením. Ninuška musí brát každý den sirup na snížení otoku a třikrát týdně tabletku s lékem. Jednou za šest týdnů je potřeba s ní taky zajet na pravidelnou kontrolu na onkologii v Brně…

Víme, že spousta lidí si teď řekne, že si raději adoptuje zdravou kočku, se kterou bude jeho život jednodušší, náklady nižší. Nina je ale nesmírně šikovná, úžasná kočičí slečna, a proto pevně věříme, že by si i ona zasloužila svůj vlastní domov. Že tam někde je člověk, který v ní uvidí víc než kočku s rakovinou a bude ji milovat navzdory překážkám, které jí osud postavil do cesty.

Nina vychází skvěle s dalšími kočičkami a klidně se zařadí do jakékoliv smečky. Lásky má na rozdávání a jediné, po čem touží, je užívat si co nejdéle hřejivého tepla milujícího domova.

Už teď vám srdíčko buší pro Ninu? Pak neváhejte a zavolejte dočasné tetičce Markétě na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz.

  • 2 roky, 3 kg
  • Očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Amálie MacháčkováNatálie RůčkováVeronika Radimová
Jana FojtkováSimona KabátkováMartina Roháčková
Iveta ZávodskáEliška KováříkováNina Schneiderová
Martina SlepičkováEva SajfridovaNikola Soušková
Petra SlobodováMonika RázkováMarta Hájková 
Pavla KapicováIsabella Denisa PálováBára Novotná

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha