Lumity – ochrnutý šikula

Koťátko Lumity při příjmu nevidělo na jedno oko a nohy tahalo za sebou
Lumity je ochrnutý na zadní část těla.

Dostal se nám jako malinkaté koťátko, kterému nebylo víc než pár týdnů. Obě nohy tahal za sebou a navíc potřeboval manuálně vymačkávat močový měchýř.

Vyšetření bohužel komplikoval jeho věk. Pan doktor udělal co zmohl, ale na operaci i rozsáhlejší vyšetření byl Lumity zatím moc malý. Doporučil proto zatím počkat a sledovat, jak se bude jeho stav vyvíjet dál.

Lumity se přesunul do dočasné péče ke zkušené tetičce, která se o něj vzorně stará. Taky s ním začala opatrně procvičovat nožky, aby mu ukázala, že by je sám mohl používat. Cvičení Lumityho většinou baví, protože to bere jako určitou formu hry. Nehledě na své postižení je totiž stejně jako všechna koťátka plný energie a neustále by si chtěl hrát a dovádět.

Lumityho chůze se už nezlepší

Zpočátku jsme mysleli, že za Lumityho ochrnutí může nějaký ošklivý úraz. Rentgenové vyšetření ale nakonec ukázalo, že má vrozenou vadu – v jednom úseku má rozšířený páteřní kanál. Jakmile byl proto Lumity dostatečně starý, objednali jsme ho neurologii. Počítali jsme, že magnetická rezonance nám o problému poví víc.

Specializované vyšetření na neurologii Lumity podstoupil na konci srpna. Pan doktor broučka důkladně vyšetřil a nakonec konstatoval, že má funkčně přeťatou míchu. I když nožkami trochu hýbe a kope, jsou to pouze reflexy a nohy ve skutečnosti ani trochu necítí. To v praxi znamená, že Lumity už po čtyřech nejspíš nikdy chodit nebude a nedá se s tím nic dělat.

Plánovaná magnetická rezonance se tak nakonec ani nedělala, protože je podle pana doktora v tuhle chvíli zbytečná. Lumity je totiž stále celkem malý a navíc problém stejně není jak řešit.

Dobrá zpráva ale je, že Lumísek nemá žádné bolesti a ničím se netrápí. Naopak pan doktor sám říkal, že je to opravdu veselé a spokojené kotě. To nám spadl velký kámen ze srdce, protože bychom nechtěli, aby ho něco bolelo.

Co dál?

Pro Lumityho se tak nakonec nic nemění a jeho život může pokračovat stejně jako doposud. To zahrnuje spoustu jídla, lovení ocásků kočičích spolubydlících a radostné šplhání na škrabadlo, což mu jde i se dvěma nohama opravdu skvěle.

Samozřejmě nás mrzí, že pro něj nemůžeme udělat víc, ale ze všeho nejvíc jsme rádi, že i se svým postižením může prožít šťastný život.

Pokud jde o Lumityho péči jako takovou, tak tam je potřeba hlavně dbát na správné vymačkávání močového měchýře a důslednou hygienu. Taky máme dál pokračovat s procvičováním nohou, abychom předešli tomu, že se mu nožky dostanou do křeče a začnou překážet.

Jedinečný Lumity hledá jedinečný domov!

První, co vás určitě napadne, když poznáte Lumityho, je to, jak úžasně si v životě dokáže se vším poradit i navzdory svému handicapu. Lumity je totiž ochrnutý na zadní nohy a s některými věcmi potřebuje pomoct, ale určitě to není pobíhání po bytě, šplhání na škrabadla, lezení po nábytku, hraní si a dovádění s ostatními kočkami. Ani náhodou! Lumity je rychlý a mrštný a nenechá se zahanbit žádným ze svých kočičích kamarádů.

Pomoc potřebuje především s jednou věcí: s vylučováním. Je to veliká zodpovědnost a závazek, protože minimálně třikrát denně u něj musí být někdo, kdo mu pomůže vyčůrat se. Hodí se tak jedině k někomu zkušenému, kdo se jen tak něčeho nezalekne. K někomu, kdo se zamiluje do jeho nádherných očí a úžasné mazlivé povahy a bude na světě pro něj, i když to nebude snadné.

Za všechnu péči se Lumity umí odvděčit nastokrát, má obrovitánské srdíčko a miluje jako nikdo jiný! Zbožňuje lidi a nejraději by se od nich nehnul, pořád by se jenom tulil a muckal.

Ukradl už teď Lumísek kus vašeho srdíčka a tušíte, že patříte k sobě? Pak na nic nečekejte a zavolejte na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz!

  • 1 rok, 3 kg
  • Očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Anna BalvínováAlžběta KohelováAlena Škorničková
Michaela ŠtechmüllerováJana LorencovicovaAndrea Ngoová
Milada OmastaMiluše PetříčkováMonika Heinige
Nela NěmcováZuzana UrbanováŠárka Fialová
Martina SlepičkováZdeňka NejeschlebováNela Janečková
Zuzana KrejzováEdita ZelinkováAdéla Cacková
Daniel KožuchIrena HimlováJarmila Smolenová
Jana K.Štěpánka HrstkováOndřej Zítka
Pavel KoběrskýMarkéta Vaculová?

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha