Dolly – plachá fenka z kauzy Požďátky

Psí babička Dolly si i na stará kolena užívá života
Dolly je fenka z množírny z kauzy Požďátky. Než se dostala k nám, byla cca 2 roky v jiném útulku.

Celou dobu, co byla Dolly u nás, byla extrémně plachá, nenechala se ani pohladit, při kontaktu štípala do prstů a lidí se štítila. Jinak to ale byla úžasná psí slečna, která milovala piškoty. Vyžadovala velkou trpělivost, ale my jsme ani tak nevzdávali naději, že jednou znovu získá důvěru v lidi a tenhle svět.

Dolly našla nový domov

Nějakou chvíli se Dolly nacházela ve skvělé dočasné péče u paní, která měla již zkušenosti s dočaskováním pejsků z kauzy Požďátky. Moc se jí tam líbilo a dělala i pokroky ve svém chování. A nakonec se na ní usmálo to největší štěstí, když ji „objevila“ její nová panička a adoptovala si ji. Dolly tak získala skvělý domov a užívala si nový život plný lásky a péče.

Smutný návrat

Když jsme se s Dolly loučili při odchodu do nového domova, domnívali jsme se, že to je nejspíš naše poslední setkání. Bohužel jsme se ale pletli a Dolly se k nám po několika letech vrátila za velmi dramatických okolností… Normálně v takových okamžicích zažíváme zklamání, ale tady jsme pocítili především radost a úlevu.

Dolly strávila se svou pohádkovou babičku několik krásných let. Skamarádily se, Dolly se naučila na vodítku a chodily společně na procházky. Jeden osudový den všechno změnil. Pohádková babička zemřela a pozůstalí přemýšleli co se psem. Místo toho, aby dali vědět nám, rozhodli se, že Dolly dají do útulku. Tam je ale odmítli. Co tak člověk napadne dalšího, že by mohl s živým tvorem udělat?

Dolly se tak „záhadným“ způsobem dostala na parkoviště v Brně Olympii, odkud prchala a prchala a prchala. Ten strach, panika, už zase je kdo ví kde na světě a běží o život. Proboha! Proč nám jen někdo nedal vědět, že neví, kam s ní?!

Nad Dolly musel držet ochranou ruku anděl strážný. Po neúspěšných odchytech se zadařilo jedné skvělé paní ji chytit. Zveřejnila ji na Facebooku a díky tomu jsme se o ní konečně dozvěděli také my. Než jsme stihli zareagovat, byla převezena do útulku v Brně.

A tak se kruh uzavřel a Dolly jsme si vyzvedli, aby se vrátila zpět k nám. Strašně nás mrzelo, co se stalo. U své pohádkové babičky udělala neuvěřitelný pokrok, chodila na procházky, což bylo dřív naprosto nemyslitelné, nechala na sebe sáhnout i sebou manipulovat. Lidská ruka pro ni byla tedy stále na úrovni špinavého hadru, ale to už tak asi bude napořád.

Doživotní péče

Neděláme to prakticky nikdy, ale vzhledem k tomu, co měla Dolly za sebou, jsme se rozhodli, že už ji v naší smečce necháme. Ostatní pejsky měla ráda a cítila se mezi nimi dobře. V mezičase se jí navíc zhoršilo srdíčko a bere léky. To by adopci samozřejmě nebránilo, ale spíš už jsme tak nějak cítili, že to bude nejlepší. Nechtěli jsme nic riskovat a máme ji moc rádi. ❤

Dolly odešla za duhový most

Dolly měla nemocné srdíčko. Problémy se bohužel nedalo vyléčit, jen zpomalit. Dollinka ale nikdy neměla v povaze vzdávat se a bojovala moc statečně. Strávila u nás víc než 2,5 roku – déle, než jsme se zpočátku vůbec odvážili doufat.

Dělali jsme pro Dolly maximum, ale čas jsme bohužel zastavit nedokázali. Její nemoc se bohužel postupně zhoršovala a 20. března 2024 odešla za duhový most… Níže si můžete přečíst několik slov od její milované dočasné tetičky Nikol:

Dnes jsem doprovodila Dollinku za duhový most. S paní doktorkou jsme otevřely okno, aby mohla její duše odejít.

Dolly s námi byla od začátku Handipetu, ještě, když jsme měli první azyl ve Všenorech. Prošla také Hoření Vinicí. Nejspíš nám byla souzena, protože ani domov nevyšel a vrátila se opět k nám. Až do konce. Její nemocné ale velké srdíčko bojovalo do poslední chvíle a i díky péči pana doktora Najmana se mnou strávila o několik let víc.

Děkuji za to, že mi dovolila ji vzít poprvé do náruče a pohladit, i když měla paralyzující strach. Že se nakonec vrátila domů k nám a mělo to tak nejspíš být. Že jsme mohli strávit společné chvíle, kdy se mě držela jako ocásek. Pravidelně zahradničila, kousala chlapy do nohou a velmi jemně vybírala odpadkový koš, když se naskytla nenápadná příležitost.

Dolly byla výjimečný pejsek a bude první, kdo založí vzpomínkový hájek v centru v Hrabří. Je připomenutím, že zachraňovat zvířata má smysl, že množírny jsou zlo, že my lidé máme vůči zvířatům velký dluh a že psi z útulku jsou úžasní. Měj se za duhovým mostem dobře, jednou se opět setkáme.

Nikol

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha