Nari – sražený zrzeček

Zrzavý kocourek Nari

Ošetření boulavých zoubků

Zdá se, že Nariho problémy vyloženě pronásledují. Jen co jeden podaří vyřešit, za chvíli se objeví nějaký další... Teď chudáčka začaly bolet zoubky, některé jsou zkažené a v pusince má nánosy zubního kamene. Prosím, přispějete mu na veterinární péči? 🙏 Prosím, pomůžete Narimu dát se do pořádku a přispějete mu na veterinu? 🙏
5 500 Kč
cíl 7 000 Kč
Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Kocourek byl ve vážném stavu, měl zlomenou pánev, ochrnutý močový měchýř a pravou zadní nohu. Městská policie ho původně přivezla do našeho sesterského útulku Pet Heroes Lanškroun, nicméně vzhledem k rozsahu zranění jsme se rozhodli, že ho přesuneme k nám pod Handipet Rescue.

Nari podstoupil operaci

Kocourek musel podstoupit velmi náročnou operaci. S panem doktorem už naštěstí spolupracujeme dlouhé roky a s podobnými případy má spoustu zkušeností, takže byl Nari v těch nejlepších rukou. Bohužel mu bylo nutné amputovat ocásek, protože byl na dvou místech poškozený.

Po několika dnech na hospitalizaci pan doktor usoudil, že už je bezpečné, aby rekonvalescence pokračovala v péči dočasné tetičky. Na Narim bylo znát, že se mu po operaci ulevilo. Byl najednou mnohem přátelštější a milejší, dokonce se i mazlil. Chuť k jídlu měl velikou a léky papal skoro, jako by šlo o nějakou dobrůtku.

Nari zase chodí

Nari musel několik týdnů dodržovat opravdu přísný klidový režim, aby se mohlo jeho tělo po operaci zotavit. Zprvu nebylo jasné, jestli se do ochrnuté nohy a močového měchýře vrátí cit a ještě nějakou chvíli proto potřeboval Nari manuálně vyprazdňovat. Postupně se ale nervová zakončení začala zase obnovovat a teď už drobek čúrá sám!

Stejně tak se mu vrátil cit i do nohy. Protože ale Nari nohu dlouho nepoužíval a má hodně oslabené svalstvo, vzali jsme ho na fyzioterapii. Paní doktorka ho důkladně prohlédla a ukázala dočasné tetičce, jak s Narim cvičit, aby se noha rozhýbala a zase nasvalila. Cvičení bylo potřeba provádět několikrát denně po dobu několika týdnů. Stálo to ale za to, protože teď už Nari chodí skoro normálně.

Kožní problémy

Když už jsme mysleli, že z nejhoršího je Nari venku a čeká už jen spousta pohody, objevily se u něj kožní problémy. Zrzeček si vykousává srst, na bříšku mu dokonce začala vypadávat, až ho má skoro holé. Podle paní doktorky je možných příčin víc a Nariho teď proto čeká kolečko nejrůznějších vyšetření, abychom zjistili, co ho zlobí…

Kvůli možnosti alergie je teď Nari čistě na hovězím mase, ale to bohužel nijak nepomohlo. Testy na plísně vyšly negativní. Paní doktorka měla podezření na špatnou funkci štítné žlázy a tak nechala udělat krevní testy, ale ty byly také naprosto v pořádku. Dál proto podstoupil SONO bříška, které zjistilo, že měl chuděrka zastavená střeva – nejspíš je ucpaly chlupy, které si vykousává… Dostal od paní doktorky proto léky a nakonec se střeva povedlo zase rozpohybovat.

Bohužel drbání dlouho nedařilo vyřešit. Zkusili jsme všechno možné, ale vypadá to, že na vině nejspíš bude stres. Přestěhovali jsme proto Nariho do dočasné péče, kde má k dispozici i prostornou venkovní voliéru. Brouček moc rád vysedává na parapetu a kouká z okna a voliéru si rychle zamiloval. A po pár týdnech konečně sledujeme, že se už tolik nedrbe a srst mu začíná zase zarůstat!

Nariho bolely zoubky

Dva problémy se podařilo vyřešit, další se objevil. Bohužel jsme si všimli, že měl Nari zkažené některé zoubky a spoustu zubního kamene. Muselo ho to chudáčka bolet, a proto jsme ho objednali na ošetření zubů. Pár zoubků muselo ven, zbytek se vyčistil a teď už snad bude konečně všechno v pořádku!

Rodiče na dálku

Jana BystroňováRůženka MužíkováKarolína Čiháková
Kateřina DohnálkováJarmila KalvodováMatěj a Sabina Lechnerovi
Jana KosikovaEva SajfridovaJarmila Peňázová
Alena KubováAdéla KaplanováZuzana a Ema Sikačovy
Pavlína NovákováAndrea Lukšová?

Ošetření boulavých zoubků

Zdá se, že Nariho problémy vyloženě pronásledují. Jen co jeden podaří vyřešit, za chvíli se objeví nějaký další... Teď chudáčka začaly bolet zoubky, některé jsou zkažené a v pusince má nánosy zubního kamene. Prosím, přispějete mu na veterinární péči? 🙏 Prosím, pomůžete Narimu dát se do pořádku a přispějete mu na veterinu? 🙏
5 500 Kč
cíl 7 000 Kč

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha