Nari – sražený zrzeček

Zrzavý kocourek Nari
Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Kocourek byl ve vážném stavu, měl zlomenou pánev, ochrnutý močový měchýř a pravou zadní nohu. Městská policie ho původně přivezla do našeho sesterského útulku Pet Heroes Lanškroun, nicméně vzhledem k rozsahu zranění jsme se rozhodli, že ho přesuneme k nám pod Handipet Rescue.

Nari podstoupil operaci

Kocourek musel podstoupit velmi náročnou operaci. S panem doktorem už naštěstí spolupracujeme dlouhé roky a s podobnými případy má spoustu zkušeností, takže byl Nari v těch nejlepších rukou. Bohužel mu bylo nutné amputovat ocásek, protože byl na dvou místech poškozený.

Po několika dnech na hospitalizaci pan doktor usoudil, že už je bezpečné, aby rekonvalescence pokračovala v péči dočasné tetičky. Na Narim bylo znát, že se mu po operaci ulevilo. Byl najednou mnohem přátelštější a milejší, dokonce se i mazlil. Chuť k jídlu měl velikou a léky papal skoro, jako by šlo o nějakou dobrůtku.

Nari zase chodí

Nari musel několik týdnů dodržovat opravdu přísný klidový režim, aby se mohlo jeho tělo po operaci zotavit. Zprvu nebylo jasné, jestli se do ochrnuté nohy a močového měchýře vrátí cit a ještě nějakou chvíli proto potřeboval Nari manuálně vyprazdňovat. Postupně se ale nervová zakončení začala zase obnovovat a teď už drobek čúrá sám!

Stejně tak se mu vrátil cit i do nohy. Protože ale Nari nohu dlouho nepoužíval a má hodně oslabené svalstvo, vzali jsme ho na fyzioterapii. Paní doktorka ho důkladně prohlédla a ukázala dočasné tetičce, jak s Narim cvičit, aby se noha rozhýbala a zase nasvalila. Cvičení je teď potřeba provádět několikrát denně. Stojí to ale za to, protože nakonec by měl být Nari schopný zase chodit úplně normálně.

Rodiče na dálku

Jana BystroňováRůženka MužíkováKarolína Čiháková
Kateřina DohnálkováJarmila KalvodováMatěj a Sabina Lechnerovi
Jana KosikovaEva SajfridovaJarmila Peňázová
Alena Kubová??

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Na začátku byla Ekko úplně jako sourozenci. Pak ale přestala růst.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha