Dolly nás opustila | Měsíčník Handipetu

17. 04. 2024

Slyšíte jako první raději dobré, nebo špatné zprávy? Březen byl poměrně hořkosladký měsíc a přinesl oboje… Začneme tentokrát těmi smutnými, protože Dolly si zaslouží být ještě jednou na prvním místě.

Dolly odešla za duhový most

V minulém zpravodaji jsme psali o tom, že se Dolly zhoršilo srdíčko a její čas se nejspíš neúprosně blíží. Naše obavy se bohužel potvrdily a 20. března Dollinka vydechla naposledy.

Dolly s námi byla od začátku Handipetu, ještě, když jsme měli první azyl ve Všenorech. Prošla také Hoření Vinicí. Nejspíš nám byla souzena, protože ani domov nevyšel a vrátila se opět k nám. Až do konce.

Její nemocné, ale velké srdíčko bojovalo do poslední chvíle a i díky péči pana doktora Najmana s námi strávila o několik let víc.

Dolly byla výjimečný pejsek a bude první, kdo založí vzpomínkový hájek v centru v Hrabří. Je připomenutím, že zachraňovat zvířata má smysl, že množírny jsou zlo, že my lidé máme vůči zvířatům velký dluh a že psi z útulku jsou úžasní.

Rozšířili jsme se o Langustu a Catsbyho

S Dolly jsme se rozloučili, ale zase jsme přivítali i dvě nové tváře: kocourka Catsbyho a buldočku Langustu.

Catsbyho jsme převzali z našeho sesterského útulku Pet Heroes Lanškroun, protože byl nemocný a potřeboval specializované vyšetření a individuální péči. Kocourek při každém nádechu hlasitě sípal a léky nezabíraly. Paní doktorka se domnívala, že je problém v nose, proto jsme ho vzali na rhinoskopii. Tam jsme zjistili, že má v nose několik polypů a poškozenou sliznici. Polypy se odstranily a ještě dostal speciální kapičky. Díky tomu se mu dýchání o hodně zlepšilo a je celkově veselejší a spokojenější.

Princeznu Langustu jsme přijali, protože přišla o paničku. Měla zkažené zuby, uši zarostlé výrůstky a hodně se drbala kvůli alergii, no hrůza. Co nejrychleji jsme ji proto objednali na ošetření zubů a odstranění výrůstků. Bohužel levé ouško začalo zase zarůstat, proto je bude potřeba odoperovat znovu.

Kdovík byl na ošetření zubů

Langusta nebyla jediná, kdo měl problémy se zoubky. Pan Kdovík konečně podstoupil plánovaný zákrok. Zuby měl v příšerném stavu, pan doktor Hanzel z veterinární kliniky Hanima je ale opravdu špička a skoro všechny zuby se mu podařilo opravit a vyčistit. Ven musel nakonec jenom jeden zoubek, kterému se už pomoct nedalo! Kdovíčkovi se po zákroku hodně ulevilo a „nové“ zoubky při první příležitosti vyzkoušel na kšírech své dočasné psí ségry.

Kromě toho pan doktor Kdovíkovi rovnou zkontroloval i kyčle a kolena. Díky tomu jsme zjistili, že mu kolena sice špatně rotují, ale nic ho nebolí a nemusí se operovat! Dál teď Kdovíka čeká zase několik týdnů odpočinku a pak odstranění bradavic a kastrace, která je potřeba mimo jiné i kvůli problémům s prostatou.

Nové domovy našly Luffy a Jahůdková

A ty nejlepší zprávy na konec!

Po několika měsících hledání se své vysněné rodiny dočkala nesmělá kočička Jahůdková. Hledání domova jí trochu komplikovala její stydlivost, potřebovala k sobě někoho trpělivého. Novou maminku si naprosto zamilovala, úžasně si sedly!

Oproti tomu pro divošku Luffy je nesmělost cizí slovo, je to spíš taková ďáblice, které je vždycky všude hodně. I na ni se ale usmálo štěstí a našla parádní domov, kde je moc šťastná.

Mějte se krásně, holky!

Články

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Dolly nás opustila | Měsíčník Handipetu

17. 04. 2024 - Slyšíte jako první raději dobré, nebo špatné zprávy? Březen byl poměrně hořkosladký...

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha