Catsby – sípavé koťátko

Zrzavo-bílé kotě Catsby na veterině
Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Catsby byl pár dnů před Silvestrem nalezený v České Třebové a předán do péče našemu sesterskému útulku v Lanškrouně. Byl jen malé, vychrtlé a hlavně vážně nemocné kotě.

Drobeček měl panleukopénii, které se ne nadarmo přezdívá kočičí mor – je totiž smrtelně nebezpečná a většina koťat nemoc nepřežije. Catsby několik dlouhých dní bojoval na hospitalizaci o život. Měl ale obrovské štěstí, protože nakonec se ho podařilo vyléčit!

Porazil panleukopenii, ale tím problémy neskončily

Už při propuštění z hospitalizace bylo jasné, že panleukopénie nebyla jediná věc, co Catsbyho trápila. Drobeček totiž při každém nádechu velmi hlasitě sípal.

Krevní testy potvrdily mykoplazmu a pan doktor mu proto předepsal antibiotika. Po nich se Catsbyho stav mírně zlepšil, ale sípání neustalo a tak bylo jasné, že problém bude o něco složitější a budou potřeba další vyšetření – a proto jsme ho nakonec převzali do péče my.

Catsby podstoupil rhinoskopii

Ať už dělá Catsby cokoliv, vždycky hlasitě sípal. Při hře, ve spánku i při mazlení.

Paní doktorka Ivana se domnívala, že problém bude nejspíš v nose, protože při dýchání pusou sípání ustalo. Doporučila ho proto vzít na rhinoskopii, což je specializované vyšetření při kterém se mu specialista podíval přímo do nosu.

Díky tomu jsme zjistili, že má Catsbíček po všech těch infekcích poškozenou sliznici a navíc měl v nose taky několik polypů. Ty mu paní doktorka rovnou odstranila a zároveň odebrala vzorky, které se poslaly na další vyšetření do laboratoře. Výsledky naštěstí byly v rámci možností celkem v pořádku a nepotvrdila se žádná ze závažnějších diagnóz, kterých jsme se báli.

Catsbymu se dýchá lépe

Catsbymu se po odstranění polypů dýchá konečně o něco lépe a sípá už jen trochu. Protože je nosní dutina nevratně poškozená, nikdy nejspíš nebude dýchat jako úplně zdravá kočka, ale i tak se jeho stav ohromně zlepšil.

Broučka teď čeká alespoň měsíc ve znamení klidu a odpočinku, než se vrhneme na kastraci, očkování a pak i hledání vysněného domova.

Rodiče na dálku

Nicola ZátopkováBlaženaLucie Rubešová
Veronika OrendášováKlára LöffelmanováJan Jágr
Tereza PavlíkováVeronika ŽivnováAnastázie Kolokolniková
Drahoslava VeseckáCanadian Sphynx Ketty?

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha