Velká kočičí výprava na oční vyšetření

18. 10. 2022

Sešlo se nám teď dost kočiček s problémy s očima. K panu doktoru Beránkovi jsme proto vyrazili hned se čtyřmi kočičkami! Jistě si umíte představit, že to byla pro všechny zúčastněné velká zábava… A jak to teda dopadlo?

Konečně přišel čas na vyšetření Aurory

Na tohle vyšetření jsme všichni netrpělivě čekali, abychom konečně zjistili, jak to s těma jejíma očima teda vlastně je!

Podle pana doktora Aurora zřejmě prodělala herpesvirus a praskl jí rohovkový vřed, takže se oči kompletně zatáhly. Oči se sice nejprve normálně vyvinuly, ale potom už dál nerostly spolu s hlavou, tak jsou menší, než by měly být.

Jestli uvidí a co s tím dělat, půjde podle pana doktora určit, až vyroste. Zatím proto dostala za úkol hlavně hezky růst a na další vyšetření má přijít na jaře.

Potom tu je dvojka Peggy a Al

V obou případech máme skvělé zprávy!

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému by se měla jizvička zhojit na minimum. Vidět by potom měl úplně normálně.

S Peggy je to složitější, ale i pro ni existuje naděje! Začátkem listopadu podstoupí operaci, během které se odstraní zjizvená blána, kterou má na očkách. Díky tomu by se měla funkce očí výrazně zlepšit. Sečteno, podtrženo: PEGGY UVIDÍ! Možná ne dokonale, ale uvidí.

No a jako poslední je tu Sarah

Sarah sice vidí dobře, ale zase oči neustále přivírá. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a zhruba za dva měsíce má přijít na kontrolu.

A to je všechno! Je to teda pořádná nálož informací, co? Moc děkujeme dárcům, díky kterým můžeme zvířátkům poskytovat prvotřídní veterinární péči, aby měli co možná nejlepší šance na to, že se jejich problémy podaří vyřešit.

Pokud byste chtěli také pomoct a přispět na pokrytí veterinárních a dalších nákladů spojených s péčí o pejsky a kočičky, budeme moc rádi za jednorázový nebo pravidelný příspěvek na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403.

Využít můžete také bezpečný portál Darujme, který umožňuje platbu kartou.

 

Novinky

Rozárce se přitížilo a musela být hospitalizována

23. 03. 2023 - Všechno se to odehrálo velmi rychle. V úterý večer se jí nechtělo jíst a navíc měla velmi...

Rozárku propustili z veteriny

18. 03. 2023 - Všechna vyšetření vypadala dobře a jícen je průchozí, proto pan doktor rozhodl, že není...

Rozárka zvládla operaci!

16. 03. 2023 - Je to tak! Naše prosby byly vyslyšeny a včerejší operace Rozárky dobře dopadla. Konečně si...

Kastrace: Proč je důležité kastrovat kočky – a nejen pro jejich zdraví

15. 03. 2023 - Každý kočkomil dobře ví, jak nádherná, milující a vznešená zvířata kočky jsou. A...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha