Velká kočičí výprava na oční vyšetření

18. 10. 2022

Sešlo se nám teď dost kočiček s problémy s očima. K panu doktoru Beránkovi jsme proto vyrazili hned se čtyřmi kočičkami! Jistě si umíte představit, že to byla pro všechny zúčastněné velká zábava… A jak to teda dopadlo?

Konečně přišel čas na vyšetření Aurory

Na tohle vyšetření jsme všichni netrpělivě čekali, abychom konečně zjistili, jak to s těma jejíma očima teda vlastně je!

Podle pana doktora Aurora zřejmě prodělala herpesvirus a praskl jí rohovkový vřed, takže se oči kompletně zatáhly. Oči se sice nejprve normálně vyvinuly, ale potom už dál nerostly spolu s hlavou, tak jsou menší, než by měly být.

Jestli uvidí a co s tím dělat, půjde podle pana doktora určit, až vyroste. Zatím proto dostala za úkol hlavně hezky růst a na další vyšetření má přijít na jaře.

Potom tu je dvojka Peggy a Al

V obou případech máme skvělé zprávy!

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému by se měla jizvička zhojit na minimum. Vidět by potom měl úplně normálně.

S Peggy je to složitější, ale i pro ni existuje naděje! Začátkem listopadu podstoupí operaci, během které se odstraní zjizvená blána, kterou má na očkách. Díky tomu by se měla funkce očí výrazně zlepšit. Sečteno, podtrženo: PEGGY UVIDÍ! Možná ne dokonale, ale uvidí.

No a jako poslední je tu Sarah

Sarah sice vidí dobře, ale zase oči neustále přivírá. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a zhruba za dva měsíce má přijít na kontrolu.

A to je všechno! Je to teda pořádná nálož informací, co? Moc děkujeme dárcům, díky kterým můžeme zvířátkům poskytovat prvotřídní veterinární péči, aby měli co možná nejlepší šance na to, že se jejich problémy podaří vyřešit.

Pokud byste chtěli také pomoct a přispět na pokrytí veterinárních a dalších nákladů spojených s péčí o pejsky a kočičky, budeme moc rádi za jednorázový nebo pravidelný příspěvek na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403.

Využít můžete také bezpečný portál Darujme, který umožňuje platbu kartou.

 

Novinky

Alfiemu se musel amputovat ocásek

04. 09. 2023 - Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst,...

Britu čeká operace

03. 09. 2023 - Brita byla na kontrole po čištění uší. Bohužel do levého ouška se problémy zase začaly...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Lumity podstoupil vyšetření na neurologii

01. 09. 2023 - Koncem června jsme přijali ochrnuté koťátko, které za sebou tahalo zadní nohy a potřebovalo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha