Velká kočičí výprava na oční vyšetření

18. 10. 2022

Sešlo se nám teď dost kočiček s problémy s očima. K panu doktoru Beránkovi jsme proto vyrazili hned se čtyřmi kočičkami! Jistě si umíte představit, že to byla pro všechny zúčastněné velká zábava… A jak to teda dopadlo?

Konečně přišel čas na vyšetření Aurory

Na tohle vyšetření jsme všichni netrpělivě čekali, abychom konečně zjistili, jak to s těma jejíma očima teda vlastně je!

Podle pana doktora Aurora zřejmě prodělala herpesvirus a praskl jí rohovkový vřed, takže se oči kompletně zatáhly. Oči se sice nejprve normálně vyvinuly, ale potom už dál nerostly spolu s hlavou, tak jsou menší, než by měly být.

Jestli uvidí a co s tím dělat, půjde podle pana doktora určit, až vyroste. Zatím proto dostala za úkol hlavně hezky růst a na další vyšetření má přijít na jaře.

Potom tu je dvojka Peggy a Al

V obou případech máme skvělé zprávy!

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému by se měla jizvička zhojit na minimum. Vidět by potom měl úplně normálně.

S Peggy je to složitější, ale i pro ni existuje naděje! Začátkem listopadu podstoupí operaci, během které se odstraní zjizvená blána, kterou má na očkách. Díky tomu by se měla funkce očí výrazně zlepšit. Sečteno, podtrženo: PEGGY UVIDÍ! Možná ne dokonale, ale uvidí.

No a jako poslední je tu Sarah

Sarah sice vidí dobře, ale zase oči neustále přivírá. Pan doktor zjistil, že má problém s mazovou žlázou kvůli chronickému zánětu. Dostala proto antibiotické kapičky a zhruba za dva měsíce má přijít na kontrolu.

A to je všechno! Je to teda pořádná nálož informací, co? Moc děkujeme dárcům, díky kterým můžeme zvířátkům poskytovat prvotřídní veterinární péči, aby měli co možná nejlepší šance na to, že se jejich problémy podaří vyřešit.

Pokud byste chtěli také pomoct a přispět na pokrytí veterinárních a dalších nákladů spojených s péčí o pejsky a kočičky, budeme moc rádi za jednorázový nebo pravidelný příspěvek na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403.

Využít můžete také bezpečný portál Darujme, který umožňuje platbu kartou.

 

Novinky

Výchova dětí k respektu ke zvířatům

01. 06. 2024 - Rodiče, děti a zvířata – to je celkem běžný popis mnoha rodin. Není se čemu divit,...

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha