Koťátka Peggy a Al

Mourovatá kočička Peggy a černý kocourek Al
Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Oba broučky jsme vzali na vyšetření k očnímu specialistovi MVDr. Beránkovi, abychom zjistili, jak přesně na tom jsou a jestli se pro ně ještě přeci jen nedá něco udělat.

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému by se měla jizvička zhojit na minimum. Vidět by potom měl bez sebemenších problémů.

Peggy začátkem listopadu podstoupila operaci, při které se jí z očí lehce odstranila vrchní zjizvená vrstva. Po operaci potřebovala ještě nějakou dobu do oček kapat kapičky, ale teď už má očka úplně zahojená! Na pohled sice zůstala trochu zvláštní, ale vidí už úplně normálně a kvalita jejího života se mnohonásobně zlepšila.

V dočasné péči se jim jinak moc líbí a užívají si všechny výhody od pohodlných pelíšků až po dovádění s dočasnou tetou. Úplně nejvíc si ale oba užívají jídlo. Dočasná teta o nich s láskou říká, že jsou to takové malé kyseliny, které okamžitě spořádají všechno, co jim naservíruje.

Moc děkujeme všem, kdo se rozhodli stát hrdiny Peggy a Ala a podpořili je svým příspěvkem. Na pomoc koťátkům se podařilo vybrat 16 650 Kč, díky kterým jim budeme moct zajistit veškerou péči, kterou budou potřebovat k tomu, aby se dali dohromady a mohli odejít za štěstím do nových domovů.

Al onemocněl

Všechno se zdálo v pořádku a Al se společně s Peggy začal pomalu rozhlížet po novém domově. Jenže v tom se všechno pokazilo… Nejdřív začal být skleslý a k tomu si teta všimla, že má taky nafouknuté bříško, tak ho pro jistotu vzala na veterinu. Pan doktor provedl několik vyšetření. Neměl pro nás dobré zprávy, Al je totiž vážně nemocný.

Alovi se okamžitě nasadila léčba a zatím musíme zaťukat, protože se zdá, že zabírá. Al se pomalu vrátil zpátky ke svému dřívějšímu já a zase začal tropit hlouposti. V léčbě je nicméně potřeba dál pokračovat. Bude to zřejmě ještě dlouhý boj, držte proto prosím Alovi palečky.

Peggy našla domov

Peggy svou okouzlila svou novou rodinu milou povahou a kožíškem heboučkým jako plyšáček, a tak se konečně dočkala vysněného domova! Kromě báječných lidských páníčků získala taky kočičí kamarády, se kterými bude moct řádit a dovádět. Přejeme Peggynce z celého srdce štěstí v jejím novém spokojeném životě.

Rodiče na dálku

Adéla LadrováIrena BíláBarbora Oravcová
Eva LipnerováMartina ZdražilováPetra Vochalová
Kateřina HorákováIveta ZávodskáVeronika Živnová
Natálie Růčková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Elegantní kráska i roztomilé trdýlko, Fiskars zvládá oboje.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha