Koťátka Peggy a Al

Mourovatá kočička Peggy a černý kocourek Al
Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Oba broučky jsme vzali na vyšetření k očnímu specialistovi MVDr. Beránkovi, abychom zjistili, jak přesně na tom jsou a jestli se pro ně ještě přeci jen nedá něco udělat.

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému se jizvička zhojila na minimum. Viděl díky tomu bez sebemenších problémů.

Peggy začátkem listopadu podstoupila operaci, při které se jí z očí lehce odstranila vrchní zjizvená vrstva. Po operaci potřebovala ještě nějakou dobu do oček kapat kapičky, ale teď už má očka úplně zahojená! Na pohled sice zůstala trochu zvláštní, ale vidí už úplně normálně a kvalita jejího života se mnohonásobně zlepšila.

V dočasné péči se jim jinak moc líbilo a užívali si všechny výhody od pohodlných pelíšků až po dovádění s dočasnou tetou. Úplně nejvíc si ale oba vychutánvali jídlo. Dočasná teta o nich s láskou říkala, že jsou to takové malé kyseliny, které okamžitě spořádají všechno, co jim naservíruje.

Moc děkujeme všem, kdo se rozhodli stát hrdiny Peggy a Ala a podpořili je svým příspěvkem. Na pomoc koťátkům se podařilo vybrat 16 650 Kč, díky kterým jsme jim mohli zajistit péči, kterou potřebovali k tomu, aby se dali dohromady a mohli odejít za štěstím do nových domovů.

Al onemocněl

Všechno se zdálo v pořádku a Al se společně s Peggy začal pomalu rozhlížet po novém domově. Jenže v tom se všechno pokazilo… Nejdřív začal být skleslý a k tomu si teta všimla, že má taky nafouknuté bříško, tak ho pro jistotu vzala na veterinu. Pan doktor provedl několik vyšetření. Neměl pro nás dobré zprávy, Al byl totiž vážně nemocný.

Alovi se okamžitě nasadila léčba a naštěstí začala zabírat. Al se pomalu vrátil zpátky ke svému dřívějšímu já a zase začal tropit hlouposti. Léčba byla zdlouhavá, ale naštěstí zafungovala a Al se uzdravil.

Oba drobečci našli vysněné domovy

Je to tak! Peggy a Al se s námi nakonec rozloučili a odešli za štěstím do svých vlastních rodin. Pro oba dva se podařilo najít opravdu úžasné páníčky, kteří je moc milují.

Fotogalerie: Peggy

Fotogalerie: Al

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha