Koťátka Peggy a Al

Mourovatá kočička Peggy a černý kocourek Al
Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Oba broučky jsme vzali na vyšetření k očnímu specialistovi MVDr. Beránkovi, abychom zjistili, jak přesně na tom jsou a jestli se pro ně ještě přeci jen nedá něco udělat.

Al dostal speciální gel na zjizvené oko, díky kterému by se měla jizvička zhojit na minimum. Vidět by potom měl bez sebemenších problémů.

Peggy začátkem listopadu podstoupila operaci, při které se jí z očí lehce odstranila vrchní zjizvená vrstva. Po operaci potřebovala ještě nějakou dobu do oček kapat kapičky, ale teď už má očka úplně zahojená! Na pohled sice zůstala trochu zvláštní, ale vidí už úplně normálně a kvalita jejího života se mnohonásobně zlepšila.

V dočasné péči se jim jinak moc líbí a užívají si všechny výhody od pohodlných pelíšků až po dovádění s dočasnou tetou. Úplně nejvíc si ale oba užívají jídlo. Dočasná teta o nich s láskou říká, že jsou to takové malé kyseliny, které okamžitě spořádají všechno, co jim naservíruje.

Moc děkujeme všem, kdo se rozhodli stát hrdiny Peggy a Ala a podpořili je svým příspěvkem. Na pomoc koťátkům se podařilo vybrat 16 650 Kč, díky kterým jim budeme moct zajistit veškerou péči, kterou budou potřebovat k tomu, aby se dali dohromady a mohli odejít za štěstím do nových domovů.

Al onemocněl

Všechno se zdálo v pořádku a Al se společně s Peggy začal pomalu rozhlížet po novém domově. Jenže v tom se všechno pokazilo… Nejdřív začal být skleslý a k tomu si teta všimla, že má taky nafouknuté bříško, tak ho pro jistotu vzala na veterinu. Pan doktor provedl několik vyšetření. Neměl pro nás dobré zprávy, Al byl totiž vážně nemocný.

Alovi se okamžitě nasadila léčba a naštěstí začala zabírat. Al se pomalu vrátil zpátky ke svému dřívějšímu já a zase začal tropit hlouposti. Léčba byla zdlouhavá, ale naštěstí zafungovala a Al se uzdravil.

Peggy vyrostla v krásnou slečnu a našla nový domov

Al hledá domov

Al je kamarádský a nesmírně hravý mladý blázínek, který se neohroženě vrhá vstříc každému lovu i jinému dobrodružství. Smůlu určitě nenosí, každou chvíli je ale jednou packou v průšvihu, energie má totiž na rozdávání a při svých toulkách a hrách těžko skryje, že je to stále ještě nemotora a bambula.

Moc by se mu líbila stejně energická a bláznivá nová rodinka, která by si s ním s chutí vyhrála a odpustila mu sem tam nějakou převrženou skleničku nebo shozenou lampičku. Za to se Al odmění možností hladit mu heboučké bříško a drbat ho za ouškem v době, kdy už je konečně dočista unavený a s předením se nechá mazlit a pusinkovat, dokud neusne.

Kromě jiného je taky Al veliký fanda jídla, hlavně syrové maso je pro něj lahůdka číslo jedna, s chutí se ale pouští do všeho, co najde, a tak je potřeba mít se neustále na pozoru co se jídla týče. Na Alově bříšku je to taky už trochu znát, že je to bašťounek, alespoň má ale prý více prostoru k tomu pusinkování na pupíku.

Al by taky moc ocenil, kdyby na něj v jeho novém domově čekal další milý a bláznivý kocourek. Hlavně na společnost přátelských kocourů je totiž zvyklý a velmi fixovaný. Miluje, když o něj jeho kamarád pečuje, když spolu spí v klubíčku v jednom pelíšku, ale taky s ním rád dovádí a hraje si. Pokud ale doma druhého kocourka nemáte, určitě neházejte flintu do žita a zeptejte se, kterého jeho kocouřího kamaráda by bylo možné adoptovat spolu s Alem z jeho dočasné péče!

Pokud máte už teď pocit, že Al je přesně tím, koho toužíte mít po svém boku, pak neváhejte a zavolejte na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz.

  • 1 roku, 4 kg
  • Očkovaný, odčervený, kastrovaný, čipovaný, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Adéla LadrováIrena BíláBarbora Oravcová
Eva LipnerováMartina ZdražilováPetra Vochalová
Kateřina HorákováIveta ZávodskáVeronika Živnová
Natálie RůčkováLenka Havlíčková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Luffy si při narození musel vytáhnout černého Petra...

2 250 Kč
cíl 8 000 Kč

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

23 406 Kč
cíl 40 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

4 980 Kč
cíl 10 000 Kč

Na začátku byl Ekko úplně jako sourozenci. Pak ale přestal růst.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha