Aurora – chuděrka s nemocnýma očima

Slepé nemocné koťátko Aurora v náruči dočasné tety
Při pohledu na maličkou Auroru nám bylo do pláče.

Byla malinká a vychrtlá. Malá prdelka, která místo radosti a dovádění zatím poznala jen utrpení. Ničím se neprovinila, nijak si to nezpůsobila. Prostě jen měla velikou smůlu… Není první a bohužel ani poslední.

Naštěstí se nakonec dostala do bezpečí, ale to byl teprve začátek. Čekal ji ještě dlouhý boj… Její stav byl velmi vážný, byla podvyživená, divně dýchala a navíc nevidí.

Stav očiček byl opravdu špatný a tak zkraje vůbec nebylo jisté, jestli Aurora oči vůbec má. Nakonec se po doléčení zánětu podařilo panu doktorovi podívat pod třetí víčko a zjistilo se, že očka tam pořád jsou! Vzali jsme ji proto na specializované vyšetření u MVDr. Beránka, abychom zjistili víc.

Podle všeho to vypadá, že Aurora v minulosti prodělala herpesvirus a praskl jí rohovkový vřed, takže se oči kompletně zatáhly. Oči se sice nejprve normálně vyvinuly, ale potom už dál nerostly spolu s hlavou, tak jsou menší, než by měly být. Jestli by ještě někdy mohla vidět, ale zatím určit nešlo, protože byla ještě moc malinká.

Bohužel k tomu všemu se přidal ještě jeden problém: Aurora měla šelest na srdci. Musela proto podstoupit specializované kardiologické vyšetření. Měli jsme z výsledků obavy, ale nakonec to dopadlo lépe, než jsme si mohli přát a ukázalo se, že srdíčku nic není! Šelest v tomhle případě není způsobený žádnou vadou ani nemocí a srdíčko je podle pana doktora v tuhle chvíli zdravé.

Aurora je slepá

Před další kontrolou u očního specialisty bylo potřeba, aby Aurorka vyrostla a zesílila. Princezna se tohoto úkolu chopila opravdu zodpovědně, krásně papala a z nešťastného koťátka vyrostla v úžasnou a hlavně šťastnou kočičí slečnu.

Poté, co Aurora dosáhla jednoho roku, jsme se s ní tedy opět vydali k panu doktorovi. Bohužel se ukázalo, že očka jsou přeci jen úplně slepá a nedalo se s tím nic dělat. Pan doktor proto doporučil vyoperovat, aby nemohla působit žádné další problémy. Oči se u kočiček s podobnými problémy totiž často stávají ideálním místem pro nejrůznější infekce. Operace proběhla proběhla dobře.

Pro Auroru se tak nakonec nic moc nezměnilo. Na svůj život je zvyklá a dokáže si ho náramně užívat. V prostoru se orientovala úplně perfektně díky ostatním smyslům, nedělalo jí problémy šplhání na škrabadlo ani hledání ledničky. Byla šťastná a spokojená tak, jak je a to je nejdůležitější.

Aurora po měsících čekání našla nový domov

Aurorka na svůj vlastní domov čekala tak dlouho, až se stala nedílnou součástí dočasné péče. A tak si tetičky nakonec uvědomily, že bude úplně nejlepší, když s nimi zůstane už navždy.

Pro Auroru se tak sice v praxi nic nezměnilo, pro nás to ale znamená moc. Víme totiž, že ji čeká krásný a stabilní život po boku lidí, kteří ji znají a milují, kteří ji nikdy nezradí.

Děkujeme, že jste Aurořinu cestu sledovali a fandili jí na každém kroku. Bez vaší pomoci bychom ji zachránit nikdy nedokázali.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

43 775 Kč
cíl 50 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha