Aurora – chuděrka s nemocnýma očima

Slepé nemocné koťátko Aurora v náruči dočasné tety
Při pohledu na maličkou Auroru nám bylo do pláče.

Byla malinká a vychrtlá. Malá prdelka, která místo radosti a dovádění zatím poznala jen utrpení. Ničím se neprovinila, nijak si to nezpůsobila. Prostě jen měla velikou smůlu… Není první a bohužel ani poslední.

Naštěstí se nakonec dostala do bezpečí, ale to byl teprve začátek. Čekal ji ještě dlouhý boj… Její stav byl velmi vážný, byla podvyživená, divně dýchala a navíc nevidí.

Stav očiček byl opravdu špatný a tak zkraje vůbec nebylo jisté, jestli Aurora oči vůbec má. Nakonec se po doléčení zánětu podařilo panu doktorovi podívat pod třetí víčko a zjistilo se, že očka tam pořád jsou! Vzali jsme ji proto na specializované vyšetření u MVDr. Beránka, abychom zjistili víc.

Podle všeho to vypadá, že Aurora v minulosti prodělala herpesvirus a praskl jí rohovkový vřed, takže se oči kompletně zatáhly. Oči se sice nejprve normálně vyvinuly, ale potom už dál nerostly spolu s hlavou, tak jsou menší, než by měly být. Jestli uvidí a co s tím dělat, půjde podle pana doktora určit, až vyroste. Zatím proto dostala za úkol hlavně hezky růst a na další vyšetření má přijít na jaře.

Bohužel k tomu všemu se přidal ještě jeden problém: Aurora má šelest na srdci. Musela proto podstoupit specializované kardiologické vyšetření. Měli jsme z výsledků obavy, ale nakonec to dopadlo lépe, než jsme si mohli přát a ukázalo se, že srdíčku nic není! Šelest v tomhle případě není způsobený žádnou vadou ani nemocí a srdíčko je podle pana doktora v tuhle chvíli zdravé.

Aurora hledá nový domov

Aurora každý den celému světu dokazuje, jak moc miluje život nehledě na negativa. Má lásky a energie na rozdávání, miluje pozornost a přítomnost lidí i dalších kočiček. V novém prostředí může být chviličku ostýchavá, nenechejte se ale zmást, Aurora je téměř nezastavitelná a za šustivou hračkou by se hnala až na kraj světa!

Kromě toho, že je Aurora neskutečně hravá, je taky opravdu milá, ráda spinká v klubíčku s ostatními kočičkami nebo na klíně svých lidí, když se konečně unaví. Přestože je slepá, perfektně zvládá orientaci v prostoru a nemá problém se pohybovat, hrát si a schovávat se doma jako všichni ostatní.

Pro maličkou Auroru vyhlížíme zodpovědný domov, ve kterém na ni budou čekat další hravé kočičky a milující lidé. Na jaře Auroru čeká kontrola očí u specialisty, proto hledáme novou rodinu, která s námi zůstane v kontaktu, abychom pro ni mohli i nadále zajistit tu nejlepší zdravotní péči.

Pokud se vám zdá, že najednou vidíte ještě jedno volné místo ve vaší smečce, neváhejte a zavolejte na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz.

  • 8 měsíců, 2 kg
  • Očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Monika WithováJaroslava TóthováMiroslava Kronďáková
Dana PokornáRenata HložkováJarmila Kalvodová
Aneta NezvalováLenka HájkováMonika Bilíková
Jitka Bajaja ElisováAndrea ZelenkováLucie Sáblíková
Maria TorrescanoIsabella Denisa PospíšilováMichala Srbová
Karolína Čiháková Dagmar ČernochováPetra Jaslovská
Monika HorákováDagmar VymetalkovaDominika Kuchárová
Marie Tesařová

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha