Štěňátka na pokraji smrti

Jorkšír
Zavolala nám paní, která měla doma nekastrovaného pejska, tři fenky a v peněžence prázdno.

Volala kvůli štěňatům, která byla ve velmi kritickém stavu – dehydratovaná, krvavé průjmy, zvracení, anorexie.

Jorkšír

Štěňátka by se bez našeho pana veterináře, kterého jsme požádali o urgentní výjezd, nedožila večera. Rozhodovaly minuty. Převzal první 4 štěňata na hospitalizaci, to jsme ještě nevěděli, kolik jich tam na nás čeká.

Čínský chocholatý pes

Po dlouhé domluvě paní uvolila svěřit nám svoje zbývající pejsky, na které neměla finance a nezvládala o ně pečovat. Ke štěňátkům přibyl ještě otec štěňat a tři fenky, z toho jedna s velkým nádorem a jedna kojící teprve měsíční štěňátka. Dohromady jsme v jeden týden přijali 11 pejsků, z nichž 4 bojovali o život na veterině.

Jak to bylo dál?

Štěňátka bojovala o svoje životy. Místo, aby řádila s kamarády a užívala štěněcí čas, ležela na kapačkách. Náš chrabrý pes Falco jim daroval krev, aby pomohl. Vše, co jsme mohli udělat, jsme udělali. Tři z nich byla nakonec propuštěna z hospitalizace a jejich životy byly zachráněny. Jedno štěňátko bohužel i přes veškerou snahu zemřelo. Bylo tak masivně začervené, že to jeho nebohé tělíčko nezvládlo. Bylo nám z toho velmi smutno, protože stačilo kdyby paní majitelka zaplatila 30 Kč za odčervení a nemuselo se to stát.

Jak na tom byli dospělí pejsci?

Rodiče štěňátek na tom byli od začátku po zdravotní stránce lépe. Po té psychické to bylo o něco horší. Někteří se báli více a někteří méně. Jedna fenka byla opravdu velmi plachá a zdálo se, že vůbec neví, co je to lidská ruka. Nejmladší mamince štěňátek bylo věkově do roka, čekala štěňátka hned po prvním hárání aneb když děti mají děti… A tak by to mohlo pokračovat do nekonečna, kdyby nepřišly zásadní komplikace, které majitelku donutily nás kontaktovat.

Všichni pejskové už našli své domovy!

Všechna štěňátka už mají své milující páníčky a stejně tak i jejich rodiče. Poslední, kdo u nás zůstával, byla fenečka Kitty, která byla extrémně plachá a bojácná. I ta už ale našla novou rodinu, kde pro ni mají pochopení a po čase se i ona začala konečně mazlit.

Čínský chocholatý pes
Fenka Afrodita a její adoptovaniny v novém domově

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha