Mojito – kocourek bez nožiček

Mourovatý kocourek Mojito, který přišel o zadní nožičky
Příběh Mojita v nás stále probouzí velmi silné emoce. Hrůzu, ale i obdiv.

Co se stalo?

Několikaměsíčního Mojita jsme přijali, protože měl useknuté nohy, nejspíš od kombajnu nebo nějaké sekačky. Pahýlky, které mu po nich zbyly, byly plné červů, kosti mu trčely z těla ven, tkáň nekrotizovala. Nikdo z nás si nejspíš nedovede představit, jak se kocourek musel cítit – vyděšený, v bolestech, připravený na smrt. Naštěstí mu ale svitla naděje, když přišel do rukou našeho pana veterináře.

Začal boj o jeho záchranu. Pahýlky bylo nutné urychleně vyčistit a zoperovat, aby se zastavila nekrotizace. Kocourkův stav byl vážný, nikdo s jistotou nevěděl, jestli to zvládne. Mojito se ale ukázal jako neuvěřitelný bojovník. Lidí se sice bál, ale bylo na něm vidět, že chuť do života mu v žádném případě nechybí.

Lékařská zpráva k nahlédnutí zde

Mojito čeká na nové protézky

Operaci zvládl, nožičky se mu zkrátily o poškozenou část a nejlepší je, že přišla naděje v podobě protézek. Až Mojito vyroste a zesílí mu kosti, potom dostane protézky z titanu, které by mu měly zůstat už na celý život a bude po nich moct běhat po všech čtyřech.

Mojito horolezec

Mojito si pobyt v azylu u tety Jaq náležitě užíval. Vyrostl z něj Pan Kocour, který si omotal každou návštěvu kolem packy, pózoval před fotoaparáty a nechával se obdivovat. A nebyl to rozhodně žádný chudáček, který by neudělal ani krok a plazil se horko těžko po dvou pacičkách, kdepak. Z Mojita vyrostl silák, skočil si kam potřeboval, došel si kam chtěl, hrál si s ostatními zvířaty a dokonce se naučil i sám vylézt na kočičí škrabadlo!

Zápasník ve volném stylu

Že Mojito měl vždy nejen chuť do života, ale dokonce spoustu přebytečné energie na řádění, o tom se můžete přesvědčit na následujícím videu. Jeho „strejda“ Alvin, jednooký kocourek, ho naučil, jak se správně zápasí po kočičím způsobu a Mojito mu byl skutečně důstojným protivníkem. Ale nebojte, oba z toho měli jen zábavu, jsou to kamarádi a nikdy by si vzájemně neublížili.

Přes veškeré kočkování je nad slunce jasné, že Alvin má svého kamaráda Mojita moc rád.

Děkujeme vám za pomoc pro Mojita

Mojito vyrostl v opravdu nádherného kocourka a jeho radost z každého dne a síla, se kterou zabojoval o své místo na světě, jsou pro mnohé z nás inspirací. Jako poděkování všem, kteří se rozhodli dát zuboženému koťátku šanci, pomohli mu dostat se z nejhoršího a umožnili mu užívat si života, tu pro vás máme extra porci roztomilosti.

Mojito musel na veterinu

Mojitkovi se v pahýlech zadních nožiček začala hromadit tekutina a musel proto na veterinu. Pan doktor mu nasadil antibiotika a teta Jaq dostala za úkol mu pahýlky třikrát denně čistit. Naštěstí se pahýlky brzy a bez komplikací zahojily.

Mojito našel nový domov

Máme skvělé zprávy! Mojito a Alvin odešli do nového domova – společně!

Určitě vás zajímá, jak to bude s Mojitovými nožičkami. Nemusíte se bát, plán se nemění a až kocourek plně doroste, dostane titanové protézky. Mojita i jeho stav budeme nadále bedlivě sledovat, což nebude problém, protože nový domov našel u naší kolegyně a kamarádky. Je to ta nejlepší varianta, protože máme jistotu, že s Mojitem takto zůstaneme stále v kontaktu a jeho nová dvounožkyně ví, co přesně a jak má dělat. Také jsme v každodenním osobním kontaktu. I nadále tedy můžete počítat s aktualitami z Mojitova (a Alvinova) života.

Přejeme klukům hodně štěstí. Věříme, že od teď jim už bude jen a jen dobře. Mají totiž dvě milující mámy a jeden druhého – co víc by si takoví chlupáči mohli přát? ❤

Pokud se vám po Mojitovi a Alvinovi stýská, můžete sledovat jejich Instagramový účet @6paws3eyes, abyste i nadále věděli, jak se jim daří.

Videa z nového domova

Mojito má nové nožičky!

Trvalo to déle, než jsme čekali a prošli jsme si s ním těžkou cestou, ale konečně jsme došli k vytouženému závěru.

Mojito má konečně své nožičky!

A jak to celé probíhalo? No bylo to o nervy!

Jelikož operace je svého druhu jedinečná v České republice, pan doktor nechtěl nic podcenit. Na začátku jsme mysleli, že nožičky nebude těžké nasadit hned, ale nebylo to tak. Muselo se počkat až Mojito dokončí růst a jeho kosti zesílí.

Když se konečně zadařilo a Mojito přestal měnit váhu (a to i do šířky, protože jeho adoptivní maminky ho mají veeeeeeeelmi rády), přišel na řadu rentgen a spolupráce s AnyoneGo a jejich vývojářem. Ten pomohl navrhnout 3D model nových nožiček spolu s odborným dozorem pana veterináře.

Jenže potom přišla další komplikace.

COVID.

Firma Beznoska, která měla pro Mojita nožičky vyrobit omezila výrobu a my se tak dostali do svízelné situace, protože existuje jen velmi málo firem, které to zvládnou. Covid zasáhl všechny, na Seznam Zprávách si o tom můžete přečíst také článek.

Rentgen Mojita s protézkami

Takže jsme čekali a čekali a čekali. Až se jednoho dne konečně podařilo obnovit výrobu a firma Beznoska vyrobila titanové nožičky pro Mojita. Následovaly opět rentgeny a kontroly. A osudná operace přišla! A dopadla skvěle, alespoň zatím to tak vypadá.

Teď čeká Mojita 6 týdnů rekonvalescence a hojení. Mojito si na nožičky zvykl rychle a dokáže na nich chodit, zatím je ale nesmí ještě moc používat, nejprve musí zůstat hezky v klidu. Jemu to teda zas až tak moc nevadí, zato jeho maminky jsou trošku moc pečující. Takže když si Mojito zakřičí, okamžitě k němu běží ve dne i v noci a hladí ho, aby mu bylo dobře. No má je dokonale omotané okolo pacičky, co na to říct jiného.

Celá operace včetně konzultací, rentgenů, kontrolních testů a dokonce dvou chirurgů při samotném zákroku vyšla na 49998,14 Kč, v ceně je zahrnutá také pooperační péče, kontroly, hospitalizace a další konzultace stavu až do úplného zahojení. Samotné protézky stály 50000,01 Kč.

Mojita po zahojení čeká ještě jedno vylepšení a to násady od AnyoneGo, které se nasadí na titanové protézky. Přemýšlíme, jestli k nim rovnou nenechat vytisknout také nádržky na mlíčko s pumpičkou jako to mají Američani na fotbale. Prý by to šlo.

Mnohokrát vám děkujeme za přízeň a budeme dál informovat o jeho rekonvalescenci a jak pokračuje vývoj plastových násadek.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

23 270 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha