Mojito – kocourek bez nožiček

Mourovatý kocourek Mojito, který přišel o zadní nožičky
Příběh Mojita v nás stále probouzí velmi silné emoce. Hrůzu, ale i obdiv.

Co se stalo?

Několikaměsíčního Mojita jsme přijali, protože měl useknuté nohy, nejspíš od kombajnu nebo nějaké sekačky. Pahýlky, které mu po nich zbyly, byly plné červů, kosti mu trčely z těla ven, tkáň nekrotizovala. Nikdo z nás si nejspíš nedovede představit, jak se kocourek musel cítit – vyděšený, v bolestech, připravený na smrt. Naštěstí mu ale svitla naděje, když přišel do rukou našeho pana veterináře.

Začal boj o jeho záchranu. Pahýlky bylo nutné urychleně vyčistit a zoperovat, aby se zastavila nekrotizace. Kocourkův stav byl vážný, nikdo s jistotou nevěděl, jestli to zvládne. Mojito se ale ukázal jako neuvěřitelný bojovník. Lidí se sice bál, ale bylo na něm vidět, že chuť do života mu v žádném případě nechybí.

Lékařská zpráva k nahlédnutí zde

Mojito čeká na nové protézky

Operaci zvládl, nožičky se mu zkrátily o poškozenou část a nejlepší je, že přišla naděje v podobě protézek. Až Mojito vyroste a zesílí mu kosti, potom dostane protézky z titanu, které by mu měly zůstat už na celý život a bude po nich moct běhat po všech čtyřech.

Mojito horolezec

Mojito si pobyt v azylu u tety Jaq náležitě užíval. Vyrostl z něj Pan Kocour, který si omotal každou návštěvu kolem packy, pózoval před fotoaparáty a nechával se obdivovat. A nebyl to rozhodně žádný chudáček, který by neudělal ani krok a plazil se horko těžko po dvou pacičkách, kdepak. Z Mojita vyrostl silák, skočil si kam potřeboval, došel si kam chtěl, hrál si s ostatními zvířaty a dokonce se naučil i sám vylézt na kočičí škrabadlo!

Zápasník ve volném stylu

Že Mojito měl vždy nejen chuť do života, ale dokonce spoustu přebytečné energie na řádění, o tom se můžete přesvědčit na následujícím videu. Jeho „strejda“ Alvin, jednooký kocourek, ho naučil, jak se správně zápasí po kočičím způsobu a Mojito mu byl skutečně důstojným protivníkem. Ale nebojte, oba z toho měli jen zábavu, jsou to kamarádi a nikdy by si vzájemně neublížili.

Přes veškeré kočkování je nad slunce jasné, že Alvin má svého kamaráda Mojita moc rád.

Děkujeme vám za pomoc pro Mojita

Mojito vyrostl v opravdu nádherného kocourka a jeho radost z každého dne a síla, se kterou zabojoval o své místo na světě, jsou pro mnohé z nás inspirací. Jako poděkování všem, kteří se rozhodli dát zuboženému koťátku šanci, pomohli mu dostat se z nejhoršího a umožnili mu užívat si života, tu pro vás máme extra porci roztomilosti.

Mojito musel na veterinu

Mojitkovi se v pahýlech zadních nožiček začala hromadit tekutina a musel proto na veterinu. Pan doktor mu nasadil antibiotika a teta Jaq dostala za úkol mu pahýlky třikrát denně čistit. Naštěstí se pahýlky brzy a bez komplikací zahojily.

Mojito našel nový domov

Máme skvělé zprávy! Mojito a Alvin odešli do nového domova – společně!

Určitě vás zajímá, jak to bude s Mojitovými nožičkami. Nemusíte se bát, plán se nemění a až kocourek plně doroste, dostane titanové protézky. Mojita i jeho stav budeme nadále bedlivě sledovat, což nebude problém, protože nový domov našel u naší kolegyně a kamarádky. Je to ta nejlepší varianta, protože máme jistotu, že s Mojitem takto zůstaneme stále v kontaktu a jeho nová dvounožkyně ví, co přesně a jak má dělat. Také jsme v každodenním osobním kontaktu. I nadále tedy můžete počítat s aktualitami z Mojitova (a Alvinova) života.

Přejeme klukům hodně štěstí. Věříme, že od teď jim už bude jen a jen dobře. Mají totiž dvě milující mámy a jeden druhého – co víc by si takoví chlupáči mohli přát? ❤

Pokud se vám po Mojitovi a Alvinovi stýská, můžete sledovat jejich Instagramový účet @6paws3eyes, abyste i nadále věděli, jak se jim daří.

Videa z nového domova

Mojito má nové nožičky!

Trvalo to déle, než jsme čekali a prošli jsme si s ním těžkou cestou, ale konečně jsme došli k vytouženému závěru.

Mojito má konečně své nožičky!

A jak to celé probíhalo? No bylo to o nervy!

Jelikož operace je svého druhu jedinečná v České republice, pan doktor nechtěl nic podcenit. Na začátku jsme mysleli, že nožičky nebude těžké nasadit hned, ale nebylo to tak. Muselo se počkat až Mojito dokončí růst a jeho kosti zesílí.

Když se konečně zadařilo a Mojito přestal měnit váhu (a to i do šířky, protože jeho adoptivní maminky ho mají veeeeeeeelmi rády), přišel na řadu rentgen a spolupráce s AnyoneGo a jejich vývojářem. Ten pomohl navrhnout 3D model nových nožiček spolu s odborným dozorem pana veterináře.

Jenže potom přišla další komplikace.

COVID.

Firma Beznoska, která měla pro Mojita nožičky vyrobit omezila výrobu a my se tak dostali do svízelné situace, protože existuje jen velmi málo firem, které to zvládnou. Covid zasáhl všechny, na Seznam Zprávách si o tom můžete přečíst také článek.

Rentgen Mojita s protézkami

Takže jsme čekali a čekali a čekali. Až se jednoho dne konečně podařilo obnovit výrobu a firma Beznoska vyrobila titanové nožičky pro Mojita. Následovaly opět rentgeny a kontroly. A osudná operace přišla! A dopadla skvěle, alespoň zatím to tak vypadá.

Teď čeká Mojita 6 týdnů rekonvalescence a hojení. Mojito si na nožičky zvykl rychle a dokáže na nich chodit, zatím je ale nesmí ještě moc používat, nejprve musí zůstat hezky v klidu. Jemu to teda zas až tak moc nevadí, zato jeho maminky jsou trošku moc pečující. Takže když si Mojito zakřičí, okamžitě k němu běží ve dne i v noci a hladí ho, aby mu bylo dobře. No má je dokonale omotané okolo pacičky, co na to říct jiného.

Celá operace včetně konzultací, rentgenů, kontrolních testů a dokonce dvou chirurgů při samotném zákroku vyšla na 49998,14 Kč, v ceně je zahrnutá také pooperační péče, kontroly, hospitalizace a další konzultace stavu až do úplného zahojení. Samotné protézky stály 50000,01 Kč.

Mojita po zahojení čeká ještě jedno vylepšení a to násady od AnyoneGo, které se nasadí na titanové protézky. Přemýšlíme, jestli k nim rovnou nenechat vytisknout také nádržky na mlíčko s pumpičkou jako to mají Američani na fotbale. Prý by to šlo.

Mnohokrát vám děkujeme za přízeň a budeme dál informovat o jeho rekonvalescenci a jak pokračuje vývoj plastových násadek.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Drobek, co chvíli v klidu neposedí.

Elegantní kráska i roztomilé trdýlko, Fiskars zvládá oboje.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha