Dylan – vychrtlý pudlík

Jednoho listopadového víkendu jsme mimo kočiček, pro které jsme jeli, dostali do ruky i pudlíčka.

Začali jsme mu říkat Dylan. Netušili jsme, že pod hromadou kudrlin se skrývá totální kostra a jeho kůže byla úplně rozežraná od semeniště blech. Proč, proč, proč, jiná otázka nás prostě nenapadá.

Dylana jsme začali dávat dohromady, aby z něj byl zase krásný pan pes, ale to přeci jen vyžadovalo nějaký ten čas. Pomalu mu začaly mizet záněty boláků, co měl na zadku, přestávalo to svědit, přestávalo to být rudé. Hned po příjmu dostal sestřih, ale jak se ukázalo, tak se rád válí v bahně, takže jsme moc nepostoupili.

Co se jídla týče, tak celé dny sondoval, komu by mohl ukrást maso, kde se objeví nějaký piškot. Na první pohled takový stydlivý pudlíček, ale když jste se otočili, už vám zmizela večeře. Dylan byl neskutečná láska, milovali ho od první chvíle, jaký to byl miláček.

Od chvíle, co u nás byl, nabíral Dylan po dobrém masíčku a lysiny mu postupně zarostly novými kudrlinkami.

Jednoho dne však přestal jíst a bylo na něm vidět, že vůbec není ve své kůži. Byl tedy okamžitě hospitalizován na veterině a my netrpělivě čekali na výsledky testů. Diagnóza byla bohužel krutá – velké metastáze na játrech. Nemělo smysl protahovat Dylanovo trápení a tak jsme ho s těžkým srdcem museli nechat odejít.

Jsme vděčni, že jsme s tímto skvělým pejskem mohli strávit alespoň nějaký čas a dát mu naši lásku, péči, otevřenou náruč a vše krásné, co si zasloužil. ❤

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha