Příběh Mojita ❤

01. 03. 2020

Mojito

Připomeňte si s námi příběh Mojita

Příběh Mojita v nás stále probouzí velmi silné emoce. Hrůzu, ale i obdiv. Několikaměsíčního Mojita jsme přijali, protože měl useknuté nohy, nejspíš od kombajnu nebo nějaké sekačky. Pahýlky, které mu po nich zbyly, byly plné červů, kosti mu trčely z těla ven, tkáň nekrotizovala. 🙁 Nikdo z nás si nejspíš nedovede představit, jak se kocourek musel cítit – vyděšený, v bolestech, připravený na smrt. 🙁 Naštěstí mu ale svitla naděje, když přišel do rukou našeho pana veterináře.

Začal boj o jeho záchranu. Pahýlky bylo nutné urychleně vyčistit a zoperovat, aby se zastavila nekrotizace. Kocourkův stav byl vážný, nikdo s jistotou nevěděl, jestli to zvládne. Mojito se ale ukázal jako neuvěřitelný bojovník. Lidí se sice bál, ale bylo na něm vidět, že chuť do života mu v žádném případě nechybí.

Operaci zvládl, nožičky se mu zkrátily o poškozenou část a nejlepší je, že přišla naděje v podobě protézek. Až Mojito vyroste a zesílí mu kosti, dostane protézky z titanu, které by mu měly zůstat už na celý život a bude díky nim moct běhat po všech čtyřech. ❤

Jak to bylo dál?

Od té doby, co jsme Mojita přijali do azylu, ušel ohromný kus cesty. Vyrostl z malého ustrašeného koťátka do silného a sebevědomého puberťáka, který se rád mazlí a ještě radši dovádí s ostatními – hlavně se svým nejlepším kamarádem, jednookým kocourkem Alvinem. ❤ Jedna věc se ale nezměnila, pořád je plný chuti do života, snad ještě o něco víc než na začátku. Den za dnem nám všem připomíná, jak moc je rád, že je tady na světě a užívá si života, jak nejlépe dovede.

Jsme vážně moc rádi, že tenhle prďola dostal příležitost ukázat, co se v něm skrývá. Na začátku se sice našlo dost lidí, kteří v něj nevěřili, ale těch, kteří se mu rozhodli pomoct bylo naštěstí mnohem víc. Jsme moc vděční každému z vás, kdo Mojita na jeho cestě podporuje. Tuhle šanci mohl dostat i díky vám a nikdy vám to nezapomene. ❤

 

Novinky

Přijali jsme nemocnou fenku jorkšírka

06. 12. 2022 - Megie se k nám dostala od majitelky, která se už o ni nedokázala dál postarat. Bohužel nás...

Kocourek Mojito slaví první rok s protézkami. Jak se daří českému unikátu?

23. 11. 2022 - Fotografie ke stažení v zazipovaném souboru zde. Každý má za to, že jeho mazlíček je...

Buchtička nese noviny: operace a adopce!

21. 11. 2022 - Buchtička k nám přišla jako vážně nemocné štěňátko, trpěla tzv. anasarkou. Naštěstí...

Stephen nám dělá radost

18. 11. 2022 - Stephen byl na kontrolních odběrech krve, které mu necháváme pravidelně dělat kvůli...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha