Příběh Mojita ❤

01. 03. 2020

Mojito

Připomeňte si s námi příběh Mojita

Příběh Mojita v nás stále probouzí velmi silné emoce. Hrůzu, ale i obdiv. Několikaměsíčního Mojita jsme přijali, protože měl useknuté nohy, nejspíš od kombajnu nebo nějaké sekačky. Pahýlky, které mu po nich zbyly, byly plné červů, kosti mu trčely z těla ven, tkáň nekrotizovala. 🙁 Nikdo z nás si nejspíš nedovede představit, jak se kocourek musel cítit – vyděšený, v bolestech, připravený na smrt. 🙁 Naštěstí mu ale svitla naděje, když přišel do rukou našeho pana veterináře.

Začal boj o jeho záchranu. Pahýlky bylo nutné urychleně vyčistit a zoperovat, aby se zastavila nekrotizace. Kocourkův stav byl vážný, nikdo s jistotou nevěděl, jestli to zvládne. Mojito se ale ukázal jako neuvěřitelný bojovník. Lidí se sice bál, ale bylo na něm vidět, že chuť do života mu v žádném případě nechybí.

Operaci zvládl, nožičky se mu zkrátily o poškozenou část a nejlepší je, že přišla naděje v podobě protézek. Až Mojito vyroste a zesílí mu kosti, dostane protézky z titanu, které by mu měly zůstat už na celý život a bude díky nim moct běhat po všech čtyřech. ❤

Jak to bylo dál?

Od té doby, co jsme Mojita přijali do azylu, ušel ohromný kus cesty. Vyrostl z malého ustrašeného koťátka do silného a sebevědomého puberťáka, který se rád mazlí a ještě radši dovádí s ostatními – hlavně se svým nejlepším kamarádem, jednookým kocourkem Alvinem. ❤ Jedna věc se ale nezměnila, pořád je plný chuti do života, snad ještě o něco víc než na začátku. Den za dnem nám všem připomíná, jak moc je rád, že je tady na světě a užívá si života, jak nejlépe dovede.

Jsme vážně moc rádi, že tenhle prďola dostal příležitost ukázat, co se v něm skrývá. Na začátku se sice našlo dost lidí, kteří v něj nevěřili, ale těch, kteří se mu rozhodli pomoct bylo naštěstí mnohem víc. Jsme moc vděční každému z vás, kdo Mojita na jeho cestě podporuje. Tuhle šanci mohl dostat i díky vám a nikdy vám to nezapomene. ❤

 

Novinky

Alfiemu se musel amputovat ocásek

04. 09. 2023 - Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst,...

Britu čeká operace

03. 09. 2023 - Brita byla na kontrole po čištění uší. Bohužel do levého ouška se problémy zase začaly...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Lumity podstoupil vyšetření na neurologii

01. 09. 2023 - Koncem června jsme přijali ochrnuté koťátko, které za sebou tahalo zadní nohy a potřebovalo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha