Mojitovi začaly selhávat ledviny

19. 04. 2023

Kocourka Mojita si určitě řada z vás dobře pamatuje. Tenhle dvounohý chlapec se zapsal do paměti a hlavně do srdíčka velkému počtu lidí. Už před několika lety našel milující rodinu a žil si bez přehánění jako král. Bohužel teď ho osud začal zase zkoušet…

Mojitko začal méně jíst a hubl, takže adoptivní maminky neváhaly a vyrazily na veterinu. Pan doktor provedl všechna potřebná vyšetření, která odhalila chronické selhávání ledvin…

Srdce se nám svírá a jsme hrozně naštvaní na celý svět. Tohle si Mojitko nezasloužil. Vždyť mu jsou teprve čtyři roky. Selhávání ledvin je u koček sice velmi častý problém, ale ne v takhle nízkém věku.

Několik dní strávil na hospitalizaci. Krevní hodnoty měl hlavně zkraje úplně šílené. Pan doktor se nestačil divit, protože na to, jak špatné ty výsledky byly, vypadal velmi dobře. Na pohled by člověka snad ani nenapadlo, že mu něco je.

Léčba pokračuje v domácím prostředí

Samozřejmě společně s Mojitkem a jeho rodinou dál bojujeme. Teď už se přesunul domů, infuze a všechny léky dostal s sebou. Pan doktor adoptivním maminkám všechno vysvětlil a zůstali v kontaktu, takže kdykoliv se jim něco nezdá, mohou to okamžitě řešit. Pro Mojita je to takhle mnohem lepší. Na veterině to totiž vůbec nemá rád.

Mojito našel opravdu úžasný a láskyplný domov. Jeho maminky ho moc milují, oddaně ho opečovávají a žádné mňouknutí nenechají bez povšimnutí. Mojito je miluje úplně stejně jako ony jeho. A navíc má po svém boku i nejlepšího kamaráda, jednookého kocourka Alvina.

Moc doufáme, že Mojitko zabojuje, aby si mohl svou rodinu užívat ještě co možná nejdéle. Tak moc si to zaslouží. Prosím, myslete na něj a držte palce.

Novinky

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Novinky z Hrabří! Stavíme vjezd

22. 04. 2024 - V Hrabří se v posledních měsících dějou věci! Vzniká zde totiž nový vjezd, který by...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha