Mojitovi začaly selhávat ledviny

19. 04. 2023

Kocourka Mojita si určitě řada z vás dobře pamatuje. Tenhle dvounohý chlapec se zapsal do paměti a hlavně do srdíčka velkému počtu lidí. Už před několika lety našel milující rodinu a žil si bez přehánění jako král. Bohužel teď ho osud začal zase zkoušet…

Mojitko začal méně jíst a hubl, takže adoptivní maminky neváhaly a vyrazily na veterinu. Pan doktor provedl všechna potřebná vyšetření, která odhalila chronické selhávání ledvin…

Srdce se nám svírá a jsme hrozně naštvaní na celý svět. Tohle si Mojitko nezasloužil. Vždyť mu jsou teprve čtyři roky. Selhávání ledvin je u koček sice velmi častý problém, ale ne v takhle nízkém věku.

Několik dní strávil na hospitalizaci. Krevní hodnoty měl hlavně zkraje úplně šílené. Pan doktor se nestačil divit, protože na to, jak špatné ty výsledky byly, vypadal velmi dobře. Na pohled by člověka snad ani nenapadlo, že mu něco je.

Léčba pokračuje v domácím prostředí

Samozřejmě společně s Mojitkem a jeho rodinou dál bojujeme. Teď už se přesunul domů, infuze a všechny léky dostal s sebou. Pan doktor adoptivním maminkám všechno vysvětlil a zůstali v kontaktu, takže kdykoliv se jim něco nezdá, mohou to okamžitě řešit. Pro Mojita je to takhle mnohem lepší. Na veterině to totiž vůbec nemá rád.

Mojito našel opravdu úžasný a láskyplný domov. Jeho maminky ho moc milují, oddaně ho opečovávají a žádné mňouknutí nenechají bez povšimnutí. Mojito je miluje úplně stejně jako ony jeho. A navíc má po svém boku i nejlepšího kamaráda, jednookého kocourka Alvina.

Moc doufáme, že Mojitko zabojuje, aby si mohl svou rodinu užívat ještě co možná nejdéle. Tak moc si to zaslouží. Prosím, myslete na něj a držte palce.

Novinky

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Gomezovi už je zase dobře

24. 05. 2023 - Gomez si kvůli problémům pobyl zase několik dní na veterině, ale naštěstí už je mu zase...

Rozárka byla na kontrole s jícnem

15. 05. 2023 - Další kontrolní vyšetření v jícnu bylo původně naplánované až na léto. Jenže v...

Gomez je opět hospitalizovaný

14. 05. 2023 - Chvíli už to vypadalo, že je u Gomeze všechno na dobré cestě. Našli jsme mu novou dočasnou...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha