fbpx
Close

26.2.2019

Alvin – kocourek s jedním okem

Alvin

Jak se k nám dostal Alvin?

Kocourka Alvina našla jedna paní v České Lípě. Někdo ho „odložil“, zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Ještě, že se mu pomoci dostalo včas. Děkujeme všem, kteří se spolu s námi na jeho záchraně podíleli Nabídla se nám dobrovolnice, která převezla kocourka z České Lípy k nám do azylu a odtud rychle putoval dál k panu veterináři.

Alvin

Jak se mu daří?

Kocourek měl svrab, a co je nejhorší, jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Operace naštěstí proběhla bez komplikací. Z Alvina už je teď jednooký „pirát“. 🙂 Díky vám, kteří náš azyl podporujete, máme možnost zasáhnout v takto akutních případech a dopřát vážně nemocným zvířátkům potřebnou péči a ošetření.

Alvin

Další trápení

Alvina kromě potíží s očičkem také dlouho trápila rána na krku, kvůli které musel stále nosit šátek, protože si ji neustále škrábal. I když už to vypadá, že je místo snad zahojené, pokud se mu šátek sundá, Alvin si to zase začne škrabat. Dlouho jsme nevěděli, co se děje – teď už víme. Alvínek s největší pravděpodobností trpí autoimunitní nemocí. To znamená, že prostě bude do konce života nosit okolo krku šálu nebo bude muset brát kortikoidy. 🙁

Není to nic příjemného, ale jedna dobrá věc na tom přeci jen je. Když už teď tohle všechno víme, Alvin se snad bude moct brzy vydat do nového domova. A to je to, o čem tenhle kocourek sní už pěkně dlouho. ❤

Alvin

Adoptujte si Alvina na dálku

Budeme moc rádi, když se rozhodnete kocourka podpořit a stanete se jeho adoptivními rodiči 🙂 Jedině s vaší pomocí máme šanci se postarat o všechny ty psí a kočičí čumáčky, kteří to nutně potřebují.

 

26.2.2019

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *