Close

27.12.2017

Dolly – plachá fenka z kauzy Požďátky

Kdo je Dolly?

Dolly je fenka z množírny z kauzy Požďátky. Předtím než se Dolly dostala k nám, byla cca 2 roky v jiném útulku.

Dolly a její povaha

Celou dobu, co byla Dolly u nás, byla extrémně plachá, nenechala se ani pohladit, při kontaktu štípala do prstů a lidí se štítila. Jinak to ale byla úžasná psí slečna, která milovala piškoty. Vyžadovala velkou trpělivost, ale my jsme ani tak nevzdávali naději, že jednou znovu získá důvěru v lidi a tenhle svět 🙂

Dolly našla nový domov

Nějakou chvíli se Dolly nacházela ve skvělé dočasné péče u paní, která má již zkušenosti s dočaskováním pejsků z kauzy Požďátky. Moc se jí tam líbilo a dělala i pokroky ve svém chování.  A nakonec se na ní usmálo to největší štěstí, když ji „objevila“ její nová panička a adoptovala si ji. ❤ Dolly tak získala skvělý domov a užívala si nový život plný lásky a péče.

Fenka Dolly

Smutný návrat

Když jsme se s Dolly loučili při odchodu do nového domova, domnívali jsme se, že to je nejspíš naše poslední setkání. Bohužel jsme se ale pletli a Dolly se k nám po několika letech vrátila za velmi dramatických okolností… Normálně v takových okamžicích zažíváme zklamání, ale tady jsme pocítili především radost a úlevu.

DollyDolly strávila se svou pohádkovou babičku několik krásných let. Skamarádily se, Dolly se naučila na vodítku a chodily společně na procházky. Jeden osudový den všechno změnil. Pohádková babička zemřela a pozůstalí přemýšleli co se psem. Místo toho, aby dali vědět nám, rozhodli se, že Dolly dají do útulku. Tam je ale odmítli. Co tak člověk napadne dalšího, že by mohl s živým tvorem udělat?

Dolly se tak „záhadným“ způsobem dostala na parkoviště v Brně Olympii, odkud prchala a prchala a prchala. Ten strach, panika, už zase je kdo ví kde na světě a běží o život. Proboha! Proč nám jen někdo nedal vědět, že neví, kam s ní?!

Nad Dolly musí držet ochranou ruku anděl strážný. Po neúspěšných odchytech se zadařilo jedné skvělé paní ji chytit. Zveřejnila ji na Facebooku a díky tomu jsme se o ní konečně dozvěděli také my. Než jsme stihli zareagovat, byla převezena do útulku v Brně.

A tak se kruh uzavírá a Dolly jsme si vyzvedli, aby se vrátila zpět k nám. Strašně nás mrzí, co se stalo. U své pohádkové babičky udělala neuvěřitelný pokrok, chodila na procházky, což bylo dřív naprosto nemyslitelné, nechá na sebe sáhnout i sebou manipulovat. Lidská ruka je pro ni tedy stále na úrovni špinavého hadru, ale to už tak asi bude napořád.

Neděláme to prakticky nikdy, ale vzhledem k tomu, co má Dolly za sebou, jsme se rozhodli, že už ji v naší smečce necháme. Ostatní pejsky má ráda a cítí se mezi nimi dobře. V mezičase se jí navíc zhoršilo srdíčko a bere léky. To by adopci samozřejmě nebránilo, ale spíš už tak nějak cítíme, že to bude nejlepší. Nechceme riskovat a máme ji moc rádi. ❤

Adoptujte si Dolly na dálku

Nový domov už Dolly hledat nebude, ale o to víc by si přála své vlastní rodiče na dálku. Lidi, kteří ji budou podporovat a pomůžou zajistit, že už jí nikdy nebude nic chybět, její HRDINY. ❤ Všem virtuálním rodičům pravidelně posíláme e-maily o tom, jak se jejich svěřencům daří a kdykoliv se stane něco důležitého, jsou ti první, komu o tom dáme vědět.

27.12.2017

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *