Oskar – kocour s přeraženou páteří

Černý kocour
Oskar se narodil na ulici, kde pravděpodobně strávil celý svůj dosavadní život.

Byl přinesen na služebnu městské policie s tím, že ho nejspíše srazilo auto a je asi ochrnutý na zadní nohy. Nakonec se ukázalo, že se nejspíše jednalo o práci člověka, nikoliv auta. Dostal se k nám z jiného spolku, kde nemají zkušenosti s péčí o handicapovaná zvířata, a tak jsme od nich Oskara převzali k nám.

Co Oskarovi bylo?

Na zadečku měl obrovskou zhnisanou ránu, což mu způsobovalo obrovský otok a tlačilo to Oskarovi na nervy. Kvůli tomu nedokázal udržet moč ani stolici a nohy mu neustále kmitaly. Po nějakém čase na veterině se ukázalo, že stav zadních nožiček lze pravděpodobně přisuzovat dosud blíže nespecifikovanému poranění míchy, nejspíše v oblasti přechodu hrudní a bederní páteře, problémy s vylučováním pak vážnému poškození nervů v pánevní oblasti, které bylo s největší pravděpodobností způsobeno prudkým tržením za Oskárkův ocásek.

Zlepšil se jeho stav před cestou k nám?

Oskar začal postupně jíst, bylo třeba ho ručně vyprazdňovat a ukázalo se, že mícha utrpěla poškození, ale není přerušená. S Oskarem se také prováděly intenzivní rehabilitace, které nesou své ovoce a nakonec byl z veteriny propuštěn do domácího léčení!

Co ho čeká u nás?

Oskara si do péče vzala naše skvělá azylová teta Jaq, která s ním bude pokračovat v rehabilitacích. Samozřejmostí je také jeho pravidelné vyprazdňování a veškerá potřebná péče. Oskarova prognóza není jistá, ale je nadějná a my moc doufáme, že se jeho stav bude jen a jen zlepšovat.

Černý kocour

Jak se daří Oskarovi?

Oskar se má u tety Jaq přímo báječně – má tam spoustu zvířecích kamarádů na hraní a nejradši dovádí s kocourkem O. J. Především ale musí Oskar každý den poctivě cvičit, aby měl naději, že se jeho stav zlepší. Je nutné protahoval mu packy, aby se procvičily klouby. A kromě toho chodí Oskar i na „procházky“ po domě – útulková teta mu nadlehčuje zadeček, aby mu pomohla a Oskar statečně capká předními a snaží se zapojit i svoje zadní nožky nejlépe, jak jen dovede.

Jaq o Oskarovi říká, že je to ohromně milý kocourek, kterému nevadí žádná manipulace – dokonce když je potřeba mu pomoci, aby se mohl vyprázdnit, tak se tulí k ruce a ještě člověku láskyplně ožužlává rukávy.

Černý kocour

Oskar našel domov!

Oskarův příběh má šťastný konec! A třebaže jsme mu všichni ze srdce přáli, aby našel svou novou rodinu, která se nezalekne komplikací, které souvisí s péčí o ochrnuté zvířátko, tohle nikdo z nás nečekal. Oskar totiž nejen našel báječnou rodinu, která pro něj zajistí fyzioterapii i hydroterapii, ale odešel ke svým adoptivním rodičům spolu s kočičkou Natálkou! Máme obrovskou radost, že se našli lidé, kteří jim dají láskyplný domov.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha