Merida – vyhublá princezna

Černá kočička Merida
Merida má princeznovské jméno i povahu, jen ten pohádkově šťastný konec se jí zatím vyhýbal...

Kočičku jsme přijali v červenci, byla vyhublá a měla průjem. Při kastraci pan doktor objevil cysty na děloze. Zjevně šlo o následek antikoncepční tabletky, kterou dostala ještě, než se dostala k nám…

Pevně doufáme, že se neobjeví žádné další následky a zas a znovu připomínáme, abyste své kočičky kastrovali. Spousta lidí to možná myslí dobře (třeba paní, která ji dala Meridě) a o problémech, které to může způsobit, bohužel stále neví. Antikoncepce je přitom pro kočky velmi nebezpečná a může mít až fatální následky…

Dočasná péče a ošetření zoubků

Merida se po kastraci a základním vyšetření přesunula do dočasné péče. Její nová teta se jí ohromně líbí! Nejradši by se v jednom kuse mazlila, je to v tomhle ohledu úplně zlatá kočička.

Nabírání chybějících kil vzala opravdu vážně a během pár týdnů začala vypadat mnohem lépe! Rezavá místa v srsti, které značily podvýživu a začervení, postupně zmizely a nahradil je krásný a hlavně ultra heboučký černý kožíšek. Chvíli jsme bojovali s chozením na záchůdek, ale i to jsme nakonec zvládli.

Merida měla bohužel ve špatném stavu zuby, proto ještě musela podstoupit operaci. Velká část zubů byla shnilá a musela se proto vytrhat. Zbytek pan doktor vyčistil, takže je teď má Meridka skoro jako perličky. Zákrok proběhl hladce a Merida se po návratu do dočasné péče okamžitě vrhla na kapsičku, kterou jí teta naservírovala. Člověk by skoro ani nevěřil, že právě byla na ošetření zubů!

Moc děkujeme všem, kdo jste Meridě přispěli na pokrytí veterinárního ošetření. (A taky té spousty jídla, co spořádá. Má fakt neskutečný apetit. 😁)

Merida našla domov

A dokonce ho ani nenašla sama! Nový páníček si ji totiž adoptoval společně s kocourkem Nickem. Ti dva se během pobytu v dočasné péči velmi spřátelili, neustále spolu „tancovali“ a proplétali si ocásky. Mámě proto ohromnou radost, že i do nového domova mohli odejít společně a nemuseli se rozdělovat.

V novém domově o ně bude bezpochyby skvěle postaráno a my nepochybujeme, že je čeká ten nejkrásnější život, o jakém kočka může snít.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha