Dinky – fenečka s šedým zákalem

Starší fenka Dinky
Dinky byla fenečka z přemnožené smečky několika desítek pejsků.

Případ řešila jiná organizace a my jsme se nabídli, že pomůžeme s umístěním pejsků. Nejdřív jsme přijali do péče tuhle ušatou krásku a pejska Prdíka. Prdík už našel svůj báječný domov, ale psí babička Dinky zůstala v naší péči.

Dinky měla bohužel trápení s očima. Už byla u pana doktora očaře a ten konstatoval, že má šedý zákal, který je způsoben stářím a nelze ho tedy operovat. Naštěstí se zdálo, že to Dinky nikdy nijak zvlášť netrápilo.

Dinky potrápil zánět v uších

Jedna z věcí, díky kterým byla Dinky tak roztomilá jsou její velká ušiska. Bohužel právě uši jsou důvodem, proč byla hospitalizována na veterině. V uších ji totiž opakovaně trápil zánět a bylo proto nutné jí je nechat na veterině důkladně vyčistit. Dinky byla malá neposeda a odmítala nechat svou dočaskářku, aby jí do oušek dávala léky, proto nebylo možné vyřešit problém jinak.

Dinky brzy propustili z veteriny, ale bohužel to ještě neznamenalo, že by se její problémy vyřešily. Ani po dvou čištěních ouška v sedadci se zánět zahnat nepodařilo vyléčit, proto se pan doktor rozhodl zkusit změnit léky a poslat ji zpět do domácí péče. Na veterinu se ale fenečka musela jednou týdně vracet, aby jí ouško znovu vyčistili a dali jí léky. Naštěstí léčba nakonec přece jen zabrala a ouško se podařilo dát do pořádku.

Artróza

Dinky začala trápit přední nožička a musela proto na veterinu. Tam se ukázalo, že trpí artrózou, což ale v jejím věku není neobvyklého. Pan doktor jí proto předepsal léky na bolest, aby jí ulevil. Dinky byla statečná fenka a zvládla to skvěle.

Dinky odešla za duhový most

V noci nás opustila Dinky, milovaná skřítečka a kouzelná babička. Poslední vyšetření bohužel ukázala, že má rakovinu a selhávají jí orgány. To jediné, co se dalo udělat, bylo dopřát jí klid a lásku a nechat ji bezbolestně odejít, až najde čas – a přesně to jsme také udělali.

Dinky s námi strávila více než dva roky, během kterých se mnohým z nás zapsala do srdce, kde už navždy zůstane. Její odchod nás naplňuje smutkem, zároveň jsme ale rádi, že měla možnost ve svém životě poznat bezpečí, lásku, mazlení a užít si krásné stáří plné všeho, co měla ráda. Jsme moc vděční jejím dočasným rodičům, kteří se o ni starali jako o vlastní a jsme vděční i vám, kteří jste Dinky podporovali a měli ji rádi. ❤

Děkujeme, že jsme tě mohli poznat, Dinky. Moc nám chybíš.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha