Annie – ochrnutá buldočka

Do péče jsme přijali ochrnutou podvyživenou buldočku.

Podepsal se na ní pobyt v kleci u majitelů, kteří úplně nevěděli, jak se o ní mají starat a chtěli ji nechat utratit. Takže byla nejen hubená, ale také měla velmi atrofované svalstvo. Bylo nám jí moc líto, protože na ní byla vidět radost ze všeho nového a nenaplněná buldočí chuť do života.

Co vše ji trápilo?

Kromě výše uvedeného se musí Annie pravidelně vymačkávat močový měchýř a také se musí přebalovat. A jelikož jsme se ji chtěli pokusit rozchodit, bylo potřeba s ní pravidelně cvičit, dojíždět na hydroterapie, atd.

Skvělá dočasná péče!

Naštěstí se našla úžasná dočasné péče, kde se jejích potřeb nezalekli! Annie tak získala i další kamarády buldočky a její stav se postupně zlepšoval. Annie si u svých dočasných paniček užila spoustu legrace a dokonce byla i na srazu buldočků!

Podařilo se Annie rozchodit?

Přes všechnu snahu se Annie bohužel nepodařilo rozchodit. Vyzkoušeli jsme všechno možné – hydroterapie, spinální chůzi a další, ale Annie chodit nezačala. Nechali jsme jí tedy vyrobit vozíček na míru! Aby mohla běhat s ostatními pejsky a užívat si všeho dovádění 🙂 Annie vozíček vůbec nevadí a zvykla si na něj během pár chvilek.

Annie se vrátila zpátky do azylu

Z dočasné péče se Annie vrátila zpátky k nám a se svým vozíčkem kralovala našemu dvorku i zahradě. Nezastavil ji déšť, sníh ani schody! Dokonce i aportovat ji bavilo.

Annie herečkou

Podívejte se, jak to Annie slušelo v reportáži pro iDnes KINO. Dozvíte se, jaká je daň za roztomilost pejsků s plochým čumáčkem a jaké potíže trápí krátkolebá plemena. Každý, kdo zvažuje pořízení francouzského buldočka, by měl vidět následující video.

Annie musela podstoupit operaci

Annie začaly trápit její zadní nožičky, přestože je normálně necítí. Pravděpodobně došlo k poškození nervu. Proto jsme se rozhodli, že nejlepším řešením bude jí nožičky v problémové části zkrátit, aby už měla jednou provždy klid.

Annie podstoupila amputaci zadních paciček a vše proběhlo v pořádku. Nemohla se dočkat, až bude moci zase pobíhat po zahradě. Nemusíte mít o ni strach, s vozíčkem dokáže jezdit stejně jako dřív

Annie našla nový domov

Ano, je to tak. Annie se zapíše do historie Handipet Rescue jako jeden z prvních ochrnutých pejsků, kterému se z azylu povedlo odejít do milující rodiny! Jsme moc rádi, že Annie bude mít svou milující paničku jen pro sebe, respektive pro sebe a ještě jednoho psího kamaráda.

Buldočí odhodlanost, se kterou se Annie poprala s každým zdravotním problémem, byla příkladem i pro nás samotné. Nesmíme opomenout ani její úspěchy na stříbrném plátně. Popřejme tedy společně naší malé bojovnici, ať se jí v novém domově líbí a ať je v něm opravdu šťastná.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Daenerys je pojmenovaná po matce draků, sama ale uměla být pěkným dráčetem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha