Příběh Toničky, jedné úžasné lidské duše

01. 12. 2017

Tonička je hrozně hodná duše, která neměla stejný začátek v životě jako my ostatní. Přes 20 let žila mezi 50 pejsky, s psychicky nemocným otcem, který nešel pro ránu a křik daleko. Detaily asi nemusíme rozebírat. Důležité ale je, že se Tonička dostala z domu pryč a žije v chráněném bydlení. Poprvé byla v restauraci, na výletě, ochutnala hranolky, čokoládu. Musela se naučit dělat si čaj, vařit, mýt si ruce, čistit zuby, do té doby nic z toho neuměla, nezažila, nikdo jí to nenaučil. Má pejska, o kterého se stará a před rokem hodně pomáhala odchytávat pejsky, i když jí několik z nich pokousalo. Pomohla Percivalovi s Lancelotem k nám. Je to moc hodná holka a my ji máme rádi, proto nabízíme možnost zapojit se do toho udělat jí krásné vánoce a poslat jí nějaké dárečky.

Tonička má ráda čokoládové tyčinky, ráda si lakuje nehty, takže se jí bude určitě líbit kosmetika, krémy, mýdla. Určitě jí moc moc potěší cokoliv pro jejího pejska (malý cca 6 kilo, je staroušek, takže spíše měkčí strava, konzervičky). Samozřejmě jí hodně pomůže i jídlo. Trvanlivá rýže, těstoviny, kakao, paštiky, zavařeniny, omáčky v sáčku, domácí marmeláda, čaje, ale třeba i prací prášek, aviváž nebo zubní pasta, toaletní papír. No a oblečení se jí hodí hlavně teď na zimu něco, má velikost XL, bunda, kabát, legíny, kalhoty. Jednoduše cokoliv praktického, co je pro nás samozřejmé v každodenním životě, ale Tonička to všechno teprve objevuje.

Tonička je v chráněném bydlení, proto nebudeme zveřejňovat její adresu. Pokud byste jí chtěli také poslat balíček, napište nám na adresu nikol@petheroes.cz (my vám potom napíšeme adresu její kamarádky, která jí vozí věci a vozí jí na výlety, které Toničku moc baví).

Na fotografii je potom to, kde Tonička vyrůstala, jak vypadala před rokem a jak vypadá dnes, kdy je v chráněném bydlení svobodná 🙂

Novinky

Jak jsme se s Dolly naučili zvládat bouřky

01. 04. 2023 - Bouřky jsou pro Dolly hodně náročné. Než jsem se s tím naučili pracovat, tak během nich...

Rozárka se zvládne sama najíst!

31. 03. 2023 - Rozárka včera byla kontrolním vyšetření jícnu, které dopadlo v rámci možností dobře. V...

Pet Heroes slaví 10 let

29. 03. 2023 - 29. 3. 2013 se začal psát příběh Pet Heroes. Jmenovali jsme se tehdy OS Beky a naší...

Rozárce je zase lépe!

28. 03. 2023 - Byl to boj, ale Rozárka se po několika dnech konečně zbavila teploty a celkově vypadá mnohem...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha