Příběh Toničky, jedné úžasné lidské duše

01. 12. 2017

Tonička je hrozně hodná duše, která neměla stejný začátek v životě jako my ostatní. Přes 20 let žila mezi 50 pejsky, s psychicky nemocným otcem, který nešel pro ránu a křik daleko. Detaily asi nemusíme rozebírat. Důležité ale je, že se Tonička dostala z domu pryč a žije v chráněném bydlení. Poprvé byla v restauraci, na výletě, ochutnala hranolky, čokoládu. Musela se naučit dělat si čaj, vařit, mýt si ruce, čistit zuby, do té doby nic z toho neuměla, nezažila, nikdo jí to nenaučil. Má pejska, o kterého se stará a před rokem hodně pomáhala odchytávat pejsky, i když jí několik z nich pokousalo. Pomohla Percivalovi s Lancelotem k nám. Je to moc hodná holka a my ji máme rádi, proto nabízíme možnost zapojit se do toho udělat jí krásné vánoce a poslat jí nějaké dárečky.

Tonička má ráda čokoládové tyčinky, ráda si lakuje nehty, takže se jí bude určitě líbit kosmetika, krémy, mýdla. Určitě jí moc moc potěší cokoliv pro jejího pejska (malý cca 6 kilo, je staroušek, takže spíše měkčí strava, konzervičky). Samozřejmě jí hodně pomůže i jídlo. Trvanlivá rýže, těstoviny, kakao, paštiky, zavařeniny, omáčky v sáčku, domácí marmeláda, čaje, ale třeba i prací prášek, aviváž nebo zubní pasta, toaletní papír. No a oblečení se jí hodí hlavně teď na zimu něco, má velikost XL, bunda, kabát, legíny, kalhoty. Jednoduše cokoliv praktického, co je pro nás samozřejmé v každodenním životě, ale Tonička to všechno teprve objevuje.

Tonička je v chráněném bydlení, proto nebudeme zveřejňovat její adresu. Pokud byste jí chtěli také poslat balíček, napište nám na adresu nikol@petheroes.cz (my vám potom napíšeme adresu její kamarádky, která jí vozí věci a vozí jí na výlety, které Toničku moc baví).

Na fotografii je potom to, kde Tonička vyrůstala, jak vypadala před rokem a jak vypadá dnes, kdy je v chráněném bydlení svobodná 🙂

Novinky

Kocourek Mojito slaví první rok s protézkami. Jak se daří českému unikátu?

23. 11. 2022 - Fotografie ke stažení v zazipovaném souboru zde. Každý má za to, že jeho mazlíček je...

Buchtička nese noviny: operace a adopce!

21. 11. 2022 - Buchtička k nám přišla jako vážně nemocné štěňátko, trpěla tzv. anasarkou. Naštěstí...

Stephen nám dělá radost

18. 11. 2022 - Stephen byl na kontrolních odběrech krve, které mu necháváme pravidelně dělat kvůli...

Rozárka byla na kontrole

16. 11. 2022 - Rozárka začala zvracet, i když dostávala to nejjemnější jídlo, co jde a ještě teta...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha