Lumity podstoupil vyšetření na neurologii

01. 09. 2023

Koncem června jsme přijali ochrnuté koťátko, které za sebou tahalo zadní nohy a potřebovalo vymačkávat močový měchýř. Naneštěstí mu bylo jen několik málo týdnů, což komplikovalo vyšetření. Z rentgenu to vypadalo, že má vrozenou vadu páteře, ale s návštěvou neurologie bylo potřeba počkat až povyroste.

Specializované neurologické vyšetření Lumity podstoupil včera. Pan doktor broučka důkladně vyšetřil a nakonec konstatoval, že má funkčně přeťatou míchu… A ačkoliv Lumity sice nožkami trochu hýbe a kope, jsou to pouze reflexy. Podle vyšetření totiž nohy ani trochu necítí. To v praxi bohužel znamená, že Lumity už po čtyřech nejspíš nikdy chodit nebude a nedá se s tím nic dělat.

Plánovaná magnetická rezonance se tak nakonec ani nedělala, protože je podle pana doktora v tuhle chvíli zbytečná. Lumity je totiž stále celkem malý a navíc problém stejně není jak řešit.

Šťastnému životu naštěstí nic nebrání

Dobrá zpráva ale je, že Lumísek nemá žádné bolesti a ničím se netrápí. Naopak pan doktor sám říkal, že je to opravdu veselé a spokojené kotě. To nám spadl velký kámen ze srdce, protože bychom nechtěli, aby ho něco bolelo.

Lumityho život tak nakonec může pokračovat dál stejně jako doposud. To zahrnuje spoustu jídla, lovení ocásků kočičích spolubydlících a radostné šplhání na škrabadlo, což mu jde i se dvěma nohama opravdu skvěle.

Samozřejmě nás mrzí, že pro něj nemůžeme udělat víc, ale ze všeho nejvíc jsme rádi, že i se svým postižením může prožít šťastný život.

Moc děkujeme dárcům, kteří Lumitymu přispěli na zajištění potřebné péče. Penízky, které jsme nepoužili na zaplacení magnetické rezonance, využijeme při další péči o Lumityho (upřímně má vzhledem k inkontinenci dost velkou spotřebu inkontinenčních podložek a úklidových prostředků) a ostatní zvířátka.

Staňte se rodiči na dálku

Lumity s námi v Handipet Rescue nejspíš ještě nějakou dobu pobude. Jednak ho teprve čeká kastrace a i potom mu bude hledání toho pravého domova pravděpodobně nějakou chvíli trvat kvůli tomu, že je inkontinentní. Nemusíte se ale bát, dočasná tetička ho má moc ráda a dělá vše pro jeho štěstí.

Pokud byste během toho všeho chtěli dál zůstat po Lumityho boku, můžete si ho adoptovat na dálku. Jako virtuální rodiče navíc získáte i výhodu v tom, že vám budeme každý měsíc posílat exkluzivní e-mail s fotkami, abyste věděli, jak se vašemu chráněnci daří.

Novinky

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Křečové záchvaty u psa a koček a proč to není vždy epilepsie

31. 01. 2024 - Křečové záchvaty u psů a koček si většina z nás automaticky spojí s epilepsií,...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha