Mojitův stav je vážný

26. 04. 2023

Mojito byl opět na veterině. Bohužel je to hodně špatné… Krevní hodnoty ani po několika týdnech intenzivní léčby neklesají tolik, kolik by bylo potřeba. Stále jsou mnohonásobně vyšší než by měly být. Většina koček s takovými hodnotami na tom bývá extrémně špatně, trápí se. Mojito se stále drží a všem bere dech – jí, hraje si, mazlí se, z plných plic nadává, když se mu něco nelíbí. Jenže to bohužel nestačí. Jeho ledviny to ani přes veškerou snahu nezvládají.

Pan doktor není z těch, kteří by to vzdali jen proto, že je to těžké. Pomohl nám zachránit spoustu zvířat, kterým by jinde nechtěli dát šanci – včetně samotného Mojita, když k nám poprvé přišel. Pro Mojita i tentokrát udělal opravdu všechno možné a nemožné, nic nezanedbal, všechno zkusil. Mojitovy ledviny už ale prostě dál nemohou.

Mojito se vrátil z hospitalizace domů, aby mohl ještě strávit co možná nejvíc času se svou milovanou rodinou. S tou je totiž na celém světě nejraději. Rodina je s panem doktorem stále v kontaktu, bedlivě ho sleduje a ani na chvíli ho nenechává o samotě. V případě, že by se cokoliv stalo nebo zhoršilo, okamžitě jedou na veterinu.

Je to pro nás strašně těžké. Mojito si toho musel tolik vybojovat a měl dostat možnost prožít dlouhý kočičí život. Hrozně nás štve, že s tím nedokážeme nic udělat, nedokážeme to zastavit. Uklidňuje nás ale vědomí, že Mojito dostal možnost poznat skutečné štěstí, běhat a hrát si jako normální čtyřnohá kočka a hlavně poznat, jaké to je mít rodinu, která ho nadevšechno miluje. Samozřejmě, že v koutku duše stále doufáme ve zlepšení, ale situace tomu nenasvědčuje.

O Mojitovi vás budeme dál informovat, pokud se stane něco důležitého. Především bychom teď ale chtěli dopřát soukromí a klid jeho rodině.

Novinky

„Duhový most“: proč o něm mluvíme při ztrátě mazlíčka?

31. 10. 2023 - Dost možná už jste se někdy v životě setkali s formulkou „Odešel za duhový most“ coby...

Brita je po operaci

13. 10. 2023 - Brituška má za sebou odstranění zvukovodu kvůli opakovaným zánětům. Moc jsme si oddechli,...

Černé kočky smůlu nenosí, lidská bezohlednost ano

04. 10. 2023 - Černé kočky nenosí smůlu. To spíš někteří lidé… Své o tom ví koťátka Wanda a...

Psí senior: Jak se o něj starat?

01. 10. 2023 - Stáří se bohužel nevyhýbá ani psům, třebaže by si jejich páníčci přáli opak. Díky...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha