Rozárčin stav se zhoršil

22. 12. 2022

Pár týdnů od poslední kontroly na veterině bylo všechno v pořádku, ale koncem minulého týdne se situace zase zhoršila. Jídlo jí začalo postupně zase dělat problémy bez ohledu na to, jak pomaličku ji tetička krmila, takže v sobotu večer jela akutně na veterinu, kde zůstala hospitalizovaná. Poslední vyšetření naneštěstí ukázalo, že problém nakonec přeci jen není jen ve zvětšeném brzlíku, jak se dlouhou dobu zdálo.

Podle posledních zjištění to vypadá, že má beruška špatně vyvinutý cévní systém, který uvěznil jícen a ten proto nemůže správně fungovat. U starších zvířat je možná operace, jenže Rozárka je pořád malé kotě. Pan doktor proto situaci konzultoval ještě přímo se specialistou na kardiologii, to nám dodalo naději! Začátkem ledna si máme zavolat o termín na vyšetření, podle kterého se pak rozhodne o operaci.

Do té doby ale bude muset mít Rozárka zavedenou žaludeční sondu, protože v tuhle chvíli není jiná cesta, jak ji nakrmit. Operaci, při které se sonda zavedla, zvládla dobře a pan doktor jí už dokonce dovolil přesunout se do dočasné péče. Tetička dostala školení, co a jak dělat a zatím to zvládá skvěle. Dokonce i Rozárka už to celkem pochopila a moc při krmení nezlobí.

Rozárka bojuje a my s ní. Náklady ale bohužel nebudou nízké, odhadujeme, že nakonec péče o Rozárku vyjde se vším všudy až na 45 000 Kč. Uvědomujeme si, že je to vysoká částka, ale Rozárka touží žít a podle nás by tu šanci měla dostat. Pokud to vidíte stejně, podpořte ji prosím příspěvkem.

 

Novinky

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Gomezovi už je zase dobře

24. 05. 2023 - Gomez si kvůli problémům pobyl zase několik dní na veterině, ale naštěstí už je mu zase...

Rozárka byla na kontrole s jícnem

15. 05. 2023 - Další kontrolní vyšetření v jícnu bylo původně naplánované až na léto. Jenže v...

Gomez je opět hospitalizovaný

14. 05. 2023 - Chvíli už to vypadalo, že je u Gomeze všechno na dobré cestě. Našli jsme mu novou dočasnou...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha