Rozárčin stav se zhoršil

22. 12. 2022

Pár týdnů od poslední kontroly na veterině bylo všechno v pořádku, ale koncem minulého týdne se situace zase zhoršila. Jídlo jí začalo postupně zase dělat problémy bez ohledu na to, jak pomaličku ji tetička krmila, takže v sobotu večer jela akutně na veterinu, kde zůstala hospitalizovaná. Poslední vyšetření naneštěstí ukázalo, že problém nakonec přeci jen není jen ve zvětšeném brzlíku, jak se dlouhou dobu zdálo.

Podle posledních zjištění to vypadá, že má beruška špatně vyvinutý cévní systém, který uvěznil jícen a ten proto nemůže správně fungovat. U starších zvířat je možná operace, jenže Rozárka je pořád malé kotě. Pan doktor proto situaci konzultoval ještě přímo se specialistou na kardiologii, to nám dodalo naději! Začátkem ledna si máme zavolat o termín na vyšetření, podle kterého se pak rozhodne o operaci.

Do té doby ale bude muset mít Rozárka zavedenou žaludeční sondu, protože v tuhle chvíli není jiná cesta, jak ji nakrmit. Operaci, při které se sonda zavedla, zvládla dobře a pan doktor jí už dokonce dovolil přesunout se do dočasné péče. Tetička dostala školení, co a jak dělat a zatím to zvládá skvěle. Dokonce i Rozárka už to celkem pochopila a moc při krmení nezlobí.

Rozárka bojuje a my s ní. Náklady ale bohužel nebudou nízké, odhadujeme, že nakonec péče o Rozárku vyjde se vším všudy až na 45 000 Kč. Uvědomujeme si, že je to vysoká částka, ale Rozárka touží žít a podle nás by tu šanci měla dostat. Pokud to vidíte stejně, podpořte ji prosím příspěvkem.

 

Novinky

„Duhový most“: proč o něm mluvíme při ztrátě mazlíčka?

31. 10. 2023 - Dost možná už jste se někdy v životě setkali s formulkou „Odešel za duhový most“ coby...

Brita je po operaci

13. 10. 2023 - Brituška má za sebou odstranění zvukovodu kvůli opakovaným zánětům. Moc jsme si oddechli,...

Černé kočky smůlu nenosí, lidská bezohlednost ano

04. 10. 2023 - Černé kočky nenosí smůlu. To spíš někteří lidé… Své o tom ví koťátka Wanda a...

Psí senior: Jak se o něj starat?

01. 10. 2023 - Stáří se bohužel nevyhýbá ani psům, třebaže by si jejich páníčci přáli opak. Díky...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha