Přijali jsme nemocnou fenku jorkšírka

06. 12. 2022

Megie se k nám dostala od majitelky, která se už o ni nedokázala dál postarat. Bohužel nás čekalo velké překvapení, když jsme zjistili, v jakém stavu fenka je…

Megie na první pohled vypadala dobře, byla hezky ostříhaná, nebyla nijak vyhublá. Šok přišel ve chvíli, kdy otevřela pusu, protože měla zuby v naprosto katastrofálním stavu. Byly pokryté vrstvami zubního kamene, na většině kořenů měla ošklivý zánět. Chudinka musela mít hrozné bolesti.

Bolesti zubů se týkají i zvířat

Občas máme pocit, že lidé zapomínají na to, že i zvířata trpí bolestmi zubů. Není to jen estetický problém nebo malá nepříjemnost. Zvířata sice dokážou bolest lépe skrývat, ale to neznamená, že ji necítí.

Zkažené zuby jsou navíc pro zvíře i pěkně nebezpečné, protože se tam množí bakterie, které se pak mohou dostávat dál do těla a způsobovat další problémy. Je proto potřeba o zuby pečovat a pravidelně jejich stav kontrolovat. Pozor si dejte i na zápach z úst, který může pomoct odhalit zánět.

Megie o většinu zubů přišla

Megie podstoupila operaci, během které pan doktor zuby ošetřil a vytrhal. Skoro všechny zuby musely ven, zbylo jí jich nakonec asi jen pět, které se podařilo vyčistit a zachránit. Pro Megie to ale byla taková úleva, když se bolavých zubů konečně zbavila! Konečně se dokáže najíst bez bolesti.

Problémům není konec

Bohužel tím problémy Megie neskončily. Během vyšetření jsme totiž také zjistili, že má zvětšené srdce a bude proto muset podstoupit specializované kardio vyšetření, abychom zjistili víc. A do toho má také nádory na mléčné žláze, takže bude potřebovat ještě na jednu operaci…

Počítáme, že se náklady na péči o Megie vyšplhají zhruba na 30 000 Kč. Moc vás proto prosíme o pomoc s jejich pokrytím. Megie můžete přispět přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 202250 nebo skrz formulář níže, který vám umožní využít platební kartu. Moc děkujeme za každý příspěvek!

 

Novinky

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Novinky z Hrabří! Stavíme vjezd

22. 04. 2024 - V Hrabří se v posledních měsících dějou věci! Vzniká zde totiž nový vjezd, který by...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha