Přijali jsme nemocnou fenku jorkšírka

06. 12. 2022

Megie se k nám dostala od majitelky, která se už o ni nedokázala dál postarat. Bohužel nás čekalo velké překvapení, když jsme zjistili, v jakém stavu fenka je…

Megie na první pohled vypadala dobře, byla hezky ostříhaná, nebyla nijak vyhublá. Šok přišel ve chvíli, kdy otevřela pusu, protože měla zuby v naprosto katastrofálním stavu. Byly pokryté vrstvami zubního kamene, na většině kořenů měla ošklivý zánět. Chudinka musela mít hrozné bolesti.

Bolesti zubů se týkají i zvířat

Občas máme pocit, že lidé zapomínají na to, že i zvířata trpí bolestmi zubů. Není to jen estetický problém nebo malá nepříjemnost. Zvířata sice dokážou bolest lépe skrývat, ale to neznamená, že ji necítí.

Zkažené zuby jsou navíc pro zvíře i pěkně nebezpečné, protože se tam množí bakterie, které se pak mohou dostávat dál do těla a způsobovat další problémy. Je proto potřeba o zuby pečovat a pravidelně jejich stav kontrolovat. Pozor si dejte i na zápach z úst, který může pomoct odhalit zánět.

Megie o většinu zubů přišla

Megie podstoupila operaci, během které pan doktor zuby ošetřil a vytrhal. Skoro všechny zuby musely ven, zbylo jí jich nakonec asi jen pět, které se podařilo vyčistit a zachránit. Pro Megie to ale byla taková úleva, když se bolavých zubů konečně zbavila! Konečně se dokáže najíst bez bolesti.

Problémům není konec

Bohužel tím problémy Megie neskončily. Během vyšetření jsme totiž také zjistili, že má zvětšené srdce a bude proto muset podstoupit specializované kardio vyšetření, abychom zjistili víc. A do toho má také nádory na mléčné žláze, takže bude potřebovat ještě na jednu operaci…

Počítáme, že se náklady na péči o Megie vyšplhají zhruba na 30 000 Kč. Moc vás proto prosíme o pomoc s jejich pokrytím. Megie můžete přispět přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 202250 nebo skrz formulář níže, který vám umožní využít platební kartu. Moc děkujeme za každý příspěvek!

 

Novinky

Druhá dobrovolnická sezóna v Hrabří se rozjíždí 

26. 05. 2023 - Dny se prodlužují, teploty stoupají a na pozemku bývalého JZD v Hrabří se opět rozjíždí...

Gomezovi už je zase dobře

24. 05. 2023 - Gomez si kvůli problémům pobyl zase několik dní na veterině, ale naštěstí už je mu zase...

Rozárka byla na kontrole s jícnem

15. 05. 2023 - Další kontrolní vyšetření v jícnu bylo původně naplánované až na léto. Jenže v...

Gomez je opět hospitalizovaný

14. 05. 2023 - Chvíli už to vypadalo, že je u Gomeze všechno na dobré cestě. Našli jsme mu novou dočasnou...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha