Jak se daří malé Buchtě

18. 08. 2022

Štěňátko, které jsme pojmenovali Buchta, se k nám dostalo ve velmi vážném stavu. Narodilo se s anasarkou, takže bylo extrémně oteklé (tzv. vodní štěňátko/water puppy). O nemoci jsme sepsali samostatný článek, ve kterém se můžete dozvědět podrobnosti.

Za Buchtu jsme hodně bojovali a to se vyplatilo, protože nakonec splaskla. Vstávali jsme k ní jako ke každému novorozenému štěňátku ve dne v noci, pravidelně ji krmili lahvičkou, masírovali bříško, abychom jí pomohli se vyprázdnit, dohlíželi jsme na to, aby byla v teple a nic jí nechybělo. Bohužel velmi brzy se ukázalo, že má Buchta ještě jeden problém – pupeční kýlu. Na operaci je naneštěstí ještě moc malá, takže se o ni zatím můžeme akorát starat jako doposud a doufat, že to zvládne.

Buchtička je naštěstí velká bojovnice s velkou chutí do života. Roste jako z vody, pěkně nám kyne a má už za sebou celou řadu důležitých milníků: otevřela očička, oslavila první půl kilo váhy, naučila se jíst z mističky a taky se začala batolit.

Buchta ještě nemá vyhráno, ale má kolem sebe spoustu úžasných lidí v čele s dočasnou tetou, kteří mají na srdci její blaho. Pokud byste se i vy chtěli stát jejími hrdiny, můžete si ji na dálku adoptovat a každý měsíc přispívat na její šťastnou budoucnost. Všem rodičům na dálku zároveň pravidelně posíláme e-maily s fotografiemi, aby věděli, jak se jejich adoptovanému štěstíčku daří a o důležitých novinkách se dozvídají vždy jako první.

Novinky

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Křečové záchvaty u psa a koček a proč to není vždy epilepsie

31. 01. 2024 - Křečové záchvaty u psů a koček si většina z nás automaticky spojí s epilepsií,...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha