Jak se daří malé Buchtě

18. 08. 2022

Štěňátko, které jsme pojmenovali Buchta, se k nám dostalo ve velmi vážném stavu. Narodilo se s anasarkou, takže bylo extrémně oteklé (tzv. vodní štěňátko/water puppy). O nemoci jsme sepsali samostatný článek, ve kterém se můžete dozvědět podrobnosti.

Za Buchtu jsme hodně bojovali a to se vyplatilo, protože nakonec splaskla. Vstávali jsme k ní jako ke každému novorozenému štěňátku ve dne v noci, pravidelně ji krmili lahvičkou, masírovali bříško, abychom jí pomohli se vyprázdnit, dohlíželi jsme na to, aby byla v teple a nic jí nechybělo. Bohužel velmi brzy se ukázalo, že má Buchta ještě jeden problém – pupeční kýlu. Na operaci je naneštěstí ještě moc malá, takže se o ni zatím můžeme akorát starat jako doposud a doufat, že to zvládne.

Buchtička je naštěstí velká bojovnice s velkou chutí do života. Roste jako z vody, pěkně nám kyne a má už za sebou celou řadu důležitých milníků: otevřela očička, oslavila první půl kilo váhy, naučila se jíst z mističky a taky se začala batolit.

Buchta ještě nemá vyhráno, ale má kolem sebe spoustu úžasných lidí v čele s dočasnou tetou, kteří mají na srdci její blaho. Pokud byste se i vy chtěli stát jejími hrdiny, můžete si ji na dálku adoptovat a každý měsíc přispívat na její šťastnou budoucnost. Všem rodičům na dálku zároveň pravidelně posíláme e-maily s fotografiemi, aby věděli, jak se jejich adoptovanému štěstíčku daří a o důležitých novinkách se dozvídají vždy jako první.

Novinky

Letos naposledy! Přijďte pomoct s budováním centra pro zvířata v nouzi

27. 09. 2023 - Ačkoliv to zatím příliš nevypadá, pomalu se blíží sychravé podzimní dny a brzké večery...

Alfiemu se musel amputovat ocásek

04. 09. 2023 - Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst,...

Britu čeká operace

03. 09. 2023 - Brita byla na kontrole po čištění uší. Bohužel do levého ouška se problémy zase začaly...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha