Jak se daří malé Buchtě

18. 08. 2022

Štěňátko, které jsme pojmenovali Buchta, se k nám dostalo ve velmi vážném stavu. Narodilo se s anasarkou, takže bylo extrémně oteklé (tzv. vodní štěňátko/water puppy). O nemoci jsme sepsali samostatný článek, ve kterém se můžete dozvědět podrobnosti.

Za Buchtu jsme hodně bojovali a to se vyplatilo, protože nakonec splaskla. Vstávali jsme k ní jako ke každému novorozenému štěňátku ve dne v noci, pravidelně ji krmili lahvičkou, masírovali bříško, abychom jí pomohli se vyprázdnit, dohlíželi jsme na to, aby byla v teple a nic jí nechybělo. Bohužel velmi brzy se ukázalo, že má Buchta ještě jeden problém – pupeční kýlu. Na operaci je naneštěstí ještě moc malá, takže se o ni zatím můžeme akorát starat jako doposud a doufat, že to zvládne.

Buchtička je naštěstí velká bojovnice s velkou chutí do života. Roste jako z vody, pěkně nám kyne a má už za sebou celou řadu důležitých milníků: otevřela očička, oslavila první půl kilo váhy, naučila se jíst z mističky a taky se začala batolit.

Buchta ještě nemá vyhráno, ale má kolem sebe spoustu úžasných lidí v čele s dočasnou tetou, kteří mají na srdci její blaho. Pokud byste se i vy chtěli stát jejími hrdiny, můžete si ji na dálku adoptovat a každý měsíc přispívat na její šťastnou budoucnost. Všem rodičům na dálku zároveň pravidelně posíláme e-maily s fotografiemi, aby věděli, jak se jejich adoptovanému štěstíčku daří a o důležitých novinkách se dozvídají vždy jako první.

Novinky

Rozárce se přitížilo a musela být hospitalizována

23. 03. 2023 - Všechno se to odehrálo velmi rychle. V úterý večer se jí nechtělo jíst a navíc měla velmi...

Rozárku propustili z veteriny

18. 03. 2023 - Všechna vyšetření vypadala dobře a jícen je průchozí, proto pan doktor rozhodl, že není...

Rozárka zvládla operaci!

16. 03. 2023 - Je to tak! Naše prosby byly vyslyšeny a včerejší operace Rozárky dobře dopadla. Konečně si...

Kastrace: Proč je důležité kastrovat kočky – a nejen pro jejich zdraví

15. 03. 2023 - Každý kočkomil dobře ví, jak nádherná, milující a vznešená zvířata kočky jsou. A...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha