Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024

V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli kontrolám oušek, Nina zase čekala velká kontrola na onkologii a naše nejnovější svěřenkyně Swiftie na veterině už víc než tři týdny doopravdy bydlí…

Buldočka Langusta musela na další operaci

Langusta podstoupila další čištění ouška a odstranění výrůstků, které v něm znovu narostly. Pan doktor také rovnou poslal vzorky na histologii, abychom zjistili, co přesně jsou výrůstky zač a jak s nimi efektivně bojovat, na výsledky zatím čekáme.

Ze stěrů ale už teď víme, že má Langusta v uších rezistentní bakterie a máme velké podezření i na zánět středního ucha. Vše se proto poslalo specialistovi na tuto problematiku, abychom s ním její stav konzultovali. S Langustičkou se život opravdu nepáře, ale my uděláme všechno proto, aby se uzdravila!

Novinky z chystaného centra v Hrabří

V chystaném handipetím centru v Hrabří se v posledních měsících pilně pracovalo na vzniku nového vjezdu! Ten usnadní příjezd nejen dobrovolníkům, ale hlavně strojům, které budou potřeba při dalších rekonstrukcích. Kromě toho se po dlouhých tahanicích s úřady taky konečně podařilo na pozemku zařídit zapojení elektřiny. To jsou všechno skvělé zprávy!

Niny léčba funguje!

Kočička Nina podstoupila velkou kontrolu na onkologii. Výsledky nám udělaly velkou radost! Vypadá to, že léky zabírají a útvar v nose se nezvětšuje, což je pro obrovský úspěch. Ninuška nepociťuje ani žádné vedlejší účinky léčby, je veselá, hravá a pěkně papá.

Přijali jsme zraněnou kočičku ve vážném stavu

Swiftie jsme přijali kvůli poranění nohy, později jsme ale zjistili, že má taky zánět slinivky a celkově na tom není vůbec dobře. Už je několik týdnů na hospitalizaci, protože její stav zatím stále neumožnil přesun do dočasné péče. Noha se zoperovala, ale kočičce stále není dobře a nechce moc jíst…

Výdaje na veterinu jsou už minimálně 40 000 Kč a stále rostou. Chtěli bychom vás proto moc poprosit o zaslání daru, který Swiftie pomůže zajistit potřebnou péči. Moc děkujeme za jakoukoliv pomoc.

 

Články

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Dolly nás opustila | Měsíčník Handipetu

17. 04. 2024 - Slyšíte jako první raději dobré, nebo špatné zprávy? Březen byl poměrně hořkosladký...

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha