Přidejte se k budování centra pro handicapovaná a nemocná zvířata v nouzi

16. 06. 2021

Stojíme před velkou výzvou.

Našli jsme velký statek, který dává příležitost vytvořit centrum pro rehabilitaci a léčbu týraných, nemocných a handicapovaných psů a koček. Chceme se jí chopit, protože tak dokážeme rozšířit naše kapacity a zachránit ještě více zvířat. Výzev se rozhodně nebojíme! Ale abychom to zvládli, budeme potřebovat vaši mimořádnou pomoc.

Dům

V posledních letech jsme poskytli místo, péči a léčbu přes 600 nemocných zvířat. Většina z nich stála tváří v tvář eutanazii. Potřeby takové pomoci přibývá a my jsme omezeni kapacitou. Koronavirový nárůst zájmu o štěňata způsobil stovky nezodpovědně pořízených zvířat, jejichž majitelé se jich teď zbavují a my bychom jim rádi pomohli, jediné, co nám k tomu chybí je stabilní místo.

Spolu s lidmi, kteří se rozhodli nést na bedrech tíhu náročné péče platíme pronájmy domů a řešíme stěhování z místa na místo. Přitom bychom takto strávený čas mohli využít mnohem účelněji.

Pomozte vybudovat centrum pro zvířata v nouzi. Aby dostali šanci i ti nejvíc nemocní.

Chceme vybudovat místo, kde se naděje stane skutečností, kde záchrana životů nebude jen prázdná fráze a kde handicapovaná zvířata už nebudou muset nikdy zažívat strach. Přidáte se do budování snu, který je jen malý krůček od skutečnosti?

Přispějte na účet 2288471061/5500, VS 202122 nebo zašlete příspěvek přes formulář (platba kartou) a pomozte rozšířit kapacity na pomoc dalším zvířatům. Děkujeme!


Chcete vědět další detaily o statku?

Statek se nachází v obci Hrabří u Sedlčan v překrásné krajině se spoustou lesů a zeleně. Přes 8 000 m2 pozemku se zemědělskými stavbami, které můžeme přetvořit k obrazu zvířecímu.

Rádi bychom zde vytvořili místo, kam budou moct zvířata v nouzi přijít a vyléčit svá zranění na těle i na duši. Obrací se na nás čím dál tím více lidí s prosbou o pomoc pro pejsky a kočičky, kterým hrozí utracení. Jsou to často zvířátka nemocná nebo handicapovaná a potřebují naši pomoc. Chceme pokračovat v naší činnosti a vytvořit prostory specializované právě pro zvířátka na vozíčku, slepá, po amputaci končetin, krutě týraná nebo jakkoliv nemocná. Prostě ta, která čekají na svou pomoc a hrozí jim reálné nebezpečí usmrcení.

Co bychom zde rádi postavili?

  • Veterinární ordinaci
  • Karanténu pro psy
  • Karanténu pro kočky
  • Pokojíčky pro psy s výběhy
  • Pokojíčky pro kočky s voliérami
  • Voliéry se zateplenými prostory pro handicapované plaché kočičky
  • Ubytování pro dobrovolníky
  • Ubytování pro zaměstnance
  • Vzdělávací prostor pro děti a dospělé

Rádi bychom, aby se co nejvíce setkávali lidé se zvířátky. Abychom mohli pokračovat v Mazlících dnech, přijímat dobrovolníky a návštěvníky. Vzdělávat a šířit osvětu pozitivní kontaktní formou. Rozšířit vše, co děláme do teď, do větších prostor. 🙂

Kolik to celé bude stát?

Projekt je to obrovský, není to otázka měsíců, čeká nás mnohaletá práce a přestavby. Finančně se budou odvíjet od aktuálních cen. Teď bychom rádi dosáhli prvního milionu, abychom mohli nemovitost zakoupit a dotáhnout nejnutnější základy. Vše ostatní bude otázka postupné mravenčí práce.

A kdy se to celé odehraje?

Právě teď! V říjnu 2021 jsme díky vaší pomoc statek oficiálně koupili a začínáme řešit první rekonstrukce. Čeká nás ještě velká spousta práce, ale neleníme a děláme vše pro to, aby se na místo mohla první zvířátka nastěhovat co možná nejdříve.

Máte další otázky nebo nabídku ohledně statku? Dejte nám vědět na e-mail nikol@petheroes.cz.

Přijali jsme nové kočičky

03. 08. 2022 - Seznamte se s Rosie a Pampeliškou! Rosie je okouzlující zrzečka, které jsou mezi kočičkami...

Vodní štěňátka (water puppies)

25. 07. 2022 - Co jsou vodní štěňátka? Termín vodní nebo-li mroží štěnátka (v angličtině water...

Kastrace se týkají i kocourů

19. 07. 2022 - Spousta lidí má pocit, že stačí vykastrovat kočku, protože kocour jim koťata domů...

Merida měla cysty na děloze

13. 07. 2022 - Merida má za sebou kastraci a ještě, že tak! Měla totiž na děloze cysty, zjevně jako...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha