Zrzečci

Do azylu se dostala další tři koťátka, která přišla o maminku.

Jsou to překrásní zrzečci. Když k nám přišli, byli sotva týden staří. Azylová teta Jana si toho s nimi hodně užila, než je naučila pít z lahve. První noc s nimi musela být celou dobu vzhůru a snažila se je přimět, aby se napila. Jsme vážně moc vděční, že Janu máme a hrozně moc si jí a jejího odhodlání pomáhat vážíme.

Jak se měli u nás v azylu?

Koťátka dostala jména Jigglypuff, Squirtle a Eevee – dva kocourci a jedna kočičí slečinka. Do péče si je vzala naše azylová teta Jaq a bylo potřeba je krmit z lahve každých několik hodin, aby mohla tahle miminka usínat spokojená a s plným bříškem. Zrzečci ale rostli jako z vody. Když jim byly 4 týdny tak se pomalu začali přeučovat z lahve na konzervy pro koťátka. Pěkně prospívali a přibírali na váze.

Jigglypuffovo trápení

Když byl Jigglypuff spolu se svými sourozenci na čipování, všimli jsme si, že má na hlavě bouli. Pan doktor ji ještě ten den odstranil a poslal na histologii. Výsledky vyšetření ale naštěstí ukázaly, že se nejedná o nádor ani nic podobného. Bulka byla způsobená nekrotizací tukové tkáně a následnou reakcí okolních tkání. Bulka se mu už odstranila a malý kocourek je v pořádku.

Všechna koťátka našla nový domov

Zatímco Jigglypuff teprve čekal na výsledky vyšetření, jeho sourozenci už se rozběhli do nových domovů. Jeho sestřička a bratříček našli své milující páníčky a my jim to moc přejeme. Ale i na maličkého Puffíka už čekala jeho nová rodina – stejně jako my se o něj strachovali a doufali, že výsledky jeho vyšetření budou v pořádku. A máme obrovskou radost, že příběh kocourka Jigglypuffa nakonec dobře dopadl. Teď už má i on své báječné páníčky jen a jen pro sebe.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha