Žofí – vyhladovělé koťátko

Žofinka byla vyhublá, hladová a volala o pomoc.

Tuhle malinkou kočičí holčičku našla jedna slečna v trávě u silnice. Zachránkyně si ji vzala domů, nakrmila ji a postarala se o ni. Jsme moc vděční za to, že se najdou lidé, kterým není lhostejný osud zatoulaných zvířátek a chtějí jim pomoci. Bohužel v nové rodině nemohla Žofinka zůstat kvůli tomu, že se nálezkyni projevila alergie. Proto se obrátila na nás, a tak se Žofí dostala do dočasné péče k naší báječné pomocnici Evě.

Jak se měla Žofí u tety Evy?

Kočička je díkybohu zdravá. Nejdřív jsme o ni měli strach, byla droboučká a slabá, celá se vešla do dlaně. Ale začala krásně papat, byla nadšená z každého jídla a pokaždé se téměř vykoupala ve vlastní mističce. Dostávala speciální krmení pro koťátka a občas také rozmixované maso a vyrostla z ní velká holka. Zvědavá a hravá jako každé jiné mláďátko, oblíbila si mazlení a uměla si o něj už od začátku hezky nahlas říct. Také se ukázalo, že je tak tošku kočko-pes, protože se jí líbily boty, pokaždé si do nich zalezla a ožužlávala je. Byla také poprvé na veterině, byla na očkování a především podstoupila testy kvůli vážným nakažlivým onemocněním. A jelikož všechno dopadlo dobře, už dál nemusela být v karanténě a mohla si konečně hrát a dovádět s ostatními kočičkami.

Žofí našla nový domov

Žofí měla to štěstí, že se pro ni našel báječný nový domov, kde si ji ihned zamilovali. Je teď hýčkanou domácí kočičkou a náležitě si to užívá. Máme velkou radost, že její příběh má tak šťastný konec.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha