Žanetka – kočička, kterou srazilo auto

Tahle kočička se zatoulala po srážce autem na zahradu.

Paní, ke které se takto dostala, ji chtěla dát 2 měsíce na to na kastraci jednomu spolku. Ale přitom se zjistilo, že má zlomeninu pánve, zranění byla vážnější a potřebovala vymačkávat močový měchýř. Je to zázrak, že přežila. Jmenuje se Žanetka a dovezla nám ji jiná organizace kvůli našim zkušenostem s tímto typem problémů.

Znovu na veterinu

Žanetka se na chvíli otočila v azylu, ale bohužel brzy jela zpátky na veterinu. Nechtěla totiž papat. Pan veterinář Žanetku vyšetřil a raději si ji nechal na hospitalizaci. Kočička sice brzy začala znovu papat, ale objevily se další potíže.

Žanetka musela bohužel absolvovat amputaci ocásku. Díky tomu se povedlo částečně uvolnit tlak na zlomeninu páteře, kterou utrpěla v důsledku autonehody.

Vedle toho pan doktor řešil i problém s jejím vylučováním, vypadalo to totiž, že Žanetka má megacolon, který způsobuje ucpávání střeva. Ten v tomto případě vzniká důsledkem ochrnutí části střeva, kterým Žanetka trpí kvůli srážce s autem. Žanetce se proto nasadily léky, které naštěstí zabraly.

Žanetka je v dočasné péči

Žanetka si postupně zvykala na svůj nový život. Moc ráda vysedávala na okně a pozorovala cvrkot venku. Večer se pak přišla přitulit k tetě a užít si chvilku mazlení a drbání.

Žanetčino uzdravení

Máme skvělé zprávy! Stala se taková věc – dočasné tety Žanetku zahlédly na kočičím záchůdku! Žanetka později navštívila pro jistotu i pana doktora a ten potvrdil, že už to vážně zvládá z velké části sama. Od dočasných tet potřebuje pomoct už jen s případnými zbytky, které sama vyčúrat nedokáže. To už je ale jen otázka jedné minutky.

Bylo by hezké napsat, že se jedná o „zázrak“, ale zázrak to samozřejmě není. Důvodem jejího uzdravení je, že se někdy s postupem času obnoví některá nervová zakončení, což se stalo právě v Žanetčině případu.

Chtěli bychom hrozně moc poděkovat vám všem, co Žanetku a ostatní zvířátka podporujete. Kdyby vás nebylo, Žanetka by tuhle šanci nikdy nemusela dostat a my jsme za vaši pomoc nesmírně vděční.

Žanetka našla domov

Dočasná péče se nakonec Žanetce stala novým domovem. Nemohli bychom za ni mít větší radost.

Žanetka u nás strávila rok a půl svého života. Během té doby zažila spoustu pěkných věcí, ale také nejednu zdravotní potíž. Pro kočičky, které potřebují vymačkávat jako ona, se domov nehledá vždy snadno, jsme proto opravdu moc rádi, že nakonec našla hned dvě perfektní mámy, které se do ní zamilovaly se a rozhodly se ji přijmout za svou vlastní.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha