Xena – divoká kočička

Přijali jsme do péče divokou kočičku v kritickém stavu.

Byla velmi slabá, měla rýmu a strašně zle dýchala. Museli jsme jí pomoct, venku by další zimu nepřežila. Byla na veterině, ale nebylo to s ní snadné. Nebyla zvyklá na lidi, bála se a aby ji bylo možné vyšetřit, musela se uspat. Právě její divoká povaha jí dala jméno – Xena.

Vyšetření kočičky ukázalo zánět v oku, k tomu měla zuby v naprosto šíleném stavu. Ty jí bylo potřeba opravit, musela mít chudinka velké bolesti.

Xena tedy podstoupila operaci zoubků. A brzy potom se vrátila zpátky do kolonie, ze které pochází, protože na veterině byla ve velkém stresu a nechtěla jíst. Je to totiž kočka divoká a na lidi není moc zvyklá, pobyt na veterině byl pro ni něco zcela neznámého. Proto jsme se rozhodli, že nejlepší řešení bude, ji co nejdříve vrátit zpátky do míst, kde to dobře zná a kde bude v klidu.

Udělali jsme, co se dalo a Xena je naštěstí z nejhoršího venku. Kolonii sleduje skupina dobrovolníků, kteří kočičky chodí krmit, takže budou Xenu hlídat pro případ, že by se situace opět zhoršila.

Moc děkujeme všem, kdo jste Xenu podpořili. Díky vám mohla dostat šanci na delší život.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha