Wiky – šestikilová čivava

Černá čivava Wiky se světle hnědou náprsenkou na veterině
Proč to nechali zajít tak daleko?

To je otázka, která se nám honila hlavou při pohledu na nebohou čivavku Wiky. Dostala se k nám po tom, co její panička zemřela a rodina se o ni nemohla postarat. To ale nebylo na jejím příběhu to nejhorší.

Wiky vážila přes 6 kg!

To byl na takovou malou čivavu opravdu extrém – vážila asi dvakrát víc, než by měla. Ujít dokázala nanejvýš pár kroků, pak si musela odpočinout. Její nohy prostě na takovou váhu nestačily.

Okamžitě jsme s ní jeli na veterinu, abychom zjistili, jak na tom je a co všechno bude potřeba řešit. Výsledek byl ještě horší, než jsme čekali…

Zánět dělohy a další potíže

Wiky měla brutální zánět dělohy, což byl i jeden z důvodů její váhy. Hnis z ní vytékal ven a neuvěřitelně zapáchala. K tomu měla bulku na mléčné žláze.

Její stav byl jedním slovem kritický. Pomoci se jí dostalo doslova za pět dvanáct. Stačila ještě chvíle a pravděpodobně by zemřela. Původně jsme doufali, že bude čas, aby Wiky před kastrací nejprve trochu zhubla, ale vzhledem k vážnosti situace bylo potřeba jednat okamžitě.

Hned druhý den proto Wiky vyrazila na sál. Vzhledem k její váze byla operace extrémně náročná. Pan doktor Hanzel z Hanima Veterinary Clinic je naštěstí opravdu precizní a operace dobře dopadla!

To byl už druhý krok na cestě k tomu, aby mohla po zbytek života spokojeně žít. První krok bylo dostat ji pryč z těch otřesných podmínek, kde žila do teď…

Šťastný konec to ale ještě taky nebyl. Wiky totiž čekala rekonvalescence, která taky nebyla úplně jednoduchá. Samotná děloha se zánětem podle pana doktora vážila asi 1 kg. No hrůza. Přitom to je zrovna věc, které se dalo úplně jednoduše předejít včasnou kastrací…

Nádor byl zhoubný

Od první operace uběhly dva týdny, rána po operaci se hojila pěkně a Wiky začala být i mnohem pohyblivější… Jenže se bohužel ukázalo, že to ještě přeci jen nebylo všechno. Nádor, který měla na mléčné žláze, byl zhoubný a zjistili jsme, že má další. K tomu pan doktor ještě navíc objevil, že ji trápí i močové kameny a kýla.

Rozhodlo se proto, že Wiky bude muset na další operaci. Bylo to hodně náročné, ale lepší řešení neexistovalo. Problémy by jí mohly vážně ublížit a musely se proto řešit, co nejdříve. Moc se nám ulevilo, když nám pak doktor zavolal, že Wiky operaci zvládla!

Wiky se uzdravila

Rekonvalescence vyžadovala čas a trpělivost. První dny byla Wiky hodně vyčerpaná a většinu dne jen ležela. Postupně ale začala nabírat ztracené síly, až nakonec začala dokonce i běhat a hrát si! Jako by z ní byl úplně nový pejsek.

Dočasná rodina se o Wiky krásně starala a byla jí k dispozici ve dne, v noci. Byli jsme za ně moc vděční. Pevně doufáme, že Wiky už bude dál zdravíčko sloužit jen dobře.

Poděkování

Moc děkujeme všem dárcům, kteří Wiky podpořili. Díky vám se podařilo během pár dnů získat potřebné penízky, za které jsme mohli Wiky zaplatit veterinu, krmení atd. Jste úžasní.

Naše díky samozřejmě patří i MVDr. Juraji Hanzelovi (Hanima Veterinary Clinic) a MVDr. Václavu Vozákovi (Veterina Zbirow), Wiky operovali a poskytli nám velkou slevu, protože chtěli berušce také pomoct. Jsou to opravdu lidé se srdcem na správném místě a my si jejich pomoci velmi vážíme.

Wiky si adoptovala dočasná rodina

Je to tak. Dočasná rodina, která o Wiky během rekonvalescence krásně pečovala, se rozhodla, že tuhle čivaví slečnu definitivně přijmou za svou. Máme z adopce velkou radost, protože Wiky získala laskavé a milující páníčky, u kterých jí už nikdy nebude nic chybět.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha