Večerníček – nemocné štěňátko

Malá čivava
Pejsek Večerníček se narodil s nemocnými očičky.

To ale bohužel nebylo všechno. Jeho maličké tělíčko muselo svést zápas s ošklivým zánětem. Byl hospitalizovaný na veterině, musel být na kapačkách a bojoval doslova o život. Naštěstí svůj boj vyhrál a mohl odejít k nám do azylu.

Večerníčkova očička se podařilo zachránit!

Večerníček byl na kontrole u specializovaného veterináře, aby nám řekl, jak jsou na tom jeho očička. A dobře to dopadlo – očička se podařilo rozkapat a ten náš malý brouček se přece jen podíval na svět.

Zpátky na veterinu

Večerníčkův stav se zničehonic opět zhoršil. Motal se, nechtěl jíst a my jsme netušili, co mu je. Vzali jsme ho urychleně na veterinu a nechali v péči pana doktora. Naštěstí se Večerníček brzy vzpamatoval natolik, že začal sám jíst. Ale bohužel se u něj projevily neurologické příznaky.

Večerníček podstoupil vyšetření MRI

Večerníček měl dennodenně záchvaty. Jeho stav se naštěstí postupně zlepšil alespoň dost na to, aby mohl podstoupit magnetickou rezonanci. Pan doktor mu také odebral mozkomíšní mok a nechal ho poslat do laboratoře.

Výsledky z rozboru mozkomíšního moku byly negativní. Za jeho problémy tedy nejspíš stál autoimunitní zánět mozku. Večerníček bude nadále brát antiepileptika, a v případě, že by se situace zhoršila, dostal by ještě imunosupresiva.

Večerníček našel nový domov

Večerníček odešel do svého nového domova. Loučilo se nám s ním těžko, ale nemělo smysl to odkládat, Večerníček si zaslouží svou vlastní maminku, která ho provede zbytkem života. Má navíc dva čivaví sourozence, takže už nikdy nebude sám. S jeho novou maminkou samozřejmě budeme v kontaktu a v případě, že by u něj nastaly jakékoliv zdravotní komplikace, budeme tu, abychom pomohli a poradili.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha