Vandam – kocourek s useknutou nožičkou

Vandam
Kost mu čouhala ven a zápach rychle prozradil počínající nekrózu.

Když k nám Vandam přišel, měl useknutou nohu a kost mu čouhala ven. Drobeček doslova hnil zaživa. Pohled na něj lámal srdce. Nevíme, co přesně se mu stalo, ale z jeho stavu bylo jasné, že to muselo být naprosto příšerné.

Kocourek dostal jméno Vandam a ještě v den příchodu k nám podstoupil operaci. Pan doktor je opravdu třída a nakonec se mu podařilo nožičku z velké části zachránit – amputovat bylo třeba jen přední část tlapičky, pata a zbytek nohy mu zůstaly.

Po operaci a několika dnech na veterině Vandámka čekal přesun do dočasné péče a dlouhý proces rekonvalescence. Díky úžasným dočasným tetám Ivet a Vandě měl ale veškerou potřebnou péči a jeho rány se pomalu mohly začít hojit.

Nebyli jsme si jistí, jestli bude Vandámek na operovanou nožku chodit, přeci jen přišel o prstíky. Kocourek se k tomu ale postavil statečně a dneska už si vykračuje, jako by se nic nestalo.

Vandam si prošel peklem, ale díky úžasným a starostlivým lidem mohl dostat druhou šanci a poznat bezpečí, štěstí a hlavně lásku.

Nový domov

„Nový“ není úplně to správné slovo, konečným domovem se mu totiž stala dočasná péče. ❤

Vandámek během své rekonvalescence neuvěřitelně přirostl dočasným tetám k srdci, až si nakonec uvědomily, že si život bez něj už prakticky nedokážou představit a rozhodly se kocourka adoptovat.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

4 980 Kč
cíl 10 000 Kč

Na začátku byl Ekko úplně jako sourozenci. Pak ale přestal růst.

Život Allana a Kena začal všelijak, jen ne růžově...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha