Vandam – kocourek s useknutou nožičkou

Vandam
Kost mu čouhala ven a zápach rychle prozradil počínající nekrózu.

Když k nám Vandam přišel, měl useknutou nohu a kost mu čouhala ven. Drobeček doslova hnil zaživa. Pohled na něj lámal srdce. Nevíme, co přesně se mu stalo, ale z jeho stavu bylo jasné, že to muselo být naprosto příšerné.

Kocourek dostal jméno Vandam a ještě v den příchodu k nám podstoupil operaci. Pan doktor je opravdu třída a nakonec se mu podařilo nožičku z velké části zachránit – amputovat bylo třeba jen přední část tlapičky, pata a zbytek nohy mu zůstaly.

Po operaci a několika dnech na veterině Vandámka čekal přesun do dočasné péče a dlouhý proces rekonvalescence. Díky úžasným dočasným tetám Ivet a Vandě měl ale veškerou potřebnou péči a jeho rány se pomalu mohly začít hojit.

Nebyli jsme si jistí, jestli bude Vandámek na operovanou nožku chodit, přeci jen přišel o prstíky. Kocourek se k tomu ale postavil statečně a dneska už si vykračuje, jako by se nic nestalo.

Vandam si prošel peklem, ale díky úžasným a starostlivým lidem mohl dostat druhou šanci a poznat bezpečí, štěstí a hlavně lásku.

Nový domov

„Nový“ není úplně to správné slovo, konečným domovem se mu totiž stala dočasná péče. ❤

Vandámek během své rekonvalescence neuvěřitelně přirostl dočasným tetám k srdci, až si nakonec uvědomily, že si život bez něj už prakticky nedokážou představit a rozhodly se kocourka adoptovat.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha