Toníček – ochrnutý kocourek

Toníček k nám přijel až z daleké Ostravy, ze stejného útulku, odkud tehdy přišel i kocourek Matýsek.

Co se Toníčkovi stalo?

Nikdy se už nedozvíme, co se mu vlastně stalo, ale Toníček byl částečně ochrnutý – měl poškozenou míchu a nevěděl, kde má nožičky. Nedokázal je tak vědomě ovládat.

Každý den také potřeboval pravidelně ručně vyměšovat, protože to bohužel sám nedokázala. Jemu to ale nikdy nijak zvlášť nepřekáželo. Se svým handicapem si nelámal hlavu a život si užíval nejlépe, jak dokázal.

Toníček podstoupil operaci

Když je zvířátko ochrnuté a tahá postižené nožky za sebou, často dochází k různým oděrkám a dalším nepříjemnostem. To se bohužel týkalo i Toníčka. Při jeho poslední návštěvě veteriny proto pan doktor usoudil, že bude nejlepší, pokud se mu nožičky odeberou. Toníček je totiž stejně necítil a nevěděl o nich a způsobovaly mu jen problémy navíc.

Toníček po amputaci nožiček bral nějakou dobu antibiotika a musel dodržovat klidový režim. Ten ho tedy moc nebavil, ale zvládl to! Nakonec se ale vše zahojilo a Toníček se mohl vrátit ke svému normálnímu režimu.

Zánět močového měchýře

Toníčka potrápil močový měchýř a kvůli problémům musel na hospitalizaci. Výsledky krevních testů dopadly dobře, Toníčka ale bohužel trápil šílený zánět močového měchýře a počínající nekróza penisu. Bylo proto potřeba přistoupit k operaci, během které mu pan doktor uvolnil močové cesty a odstranil nekrotizující část.

Naštěstí všechno dobře dopadlo a Toníčka se podařilo zachránit. Jakmile to bylo možné, vrátil se do dočasné péče, kde si užíval přítomnosti milovaných dočasných tet a kraloval domácnosti.

Návrhář exteriérů

Toníček má mnoho kvalit. Nejen, že je zenový mistr, ukázalo se, že mezi jeho superschopnosti patří také navrhování exteriérů! Důkazem je jeho boudička, kterou si vyzdobil, aby mohl neustále nasávat vánoční atmosféru.

Musíme říct, že se mu výzdoba náramně povedla! Bohužel nás ale odmítl pustit dovnitř, takže interiér nám zůstává záhadou.

Odchod za duhový most

Toníček odešel za duhový most. Jeho odchod byl nečekaný. Věděli jsme, že má svůj věk a zdravotní komplikace vyplývající z jeho handicapu, nicméně jsme pevně věřili, že tu s námi bude ještě dlouho. Dočasné tety mu daly ten nejkrásnější domov, jaký si kočička může přát. Staraly se o něj velmi pečlivě a s láskou a za to jim patří obrovský dík.

Na jednu stranu cítíme hluboký smutek, na druhou stranu jsme vděčni za to, že Toníček odešel doma a ve spánku. Osud mu tedy částečně vynahradil to, že k němu byl po dobu jeho života tak nemilosrdný.

Toníček zůstane navždy v našich srdcích jako kočičí mazel a silný bojovník, kterého žádný handicap neodradí od toho, aby se vyškrábal na nejvyšší poličku škrabadla nebo do poličky, kde si hodlal schrupnout. Jeho nevšední život bude nesmazatelnou kapitolou historie Handipet Rescue – společenství lidí, kteří vědí, že každý zvířecí život má smysl.

Vám všem, kteří jste Toníčka podporovali, patří obrovský dík. Právě díky vám měl veškerou péči, kterou potřeboval a užíval si života opravdu na maximum.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha