Thelma – kočička bez ocásku

Přijali jsme do péče kočičku Thelmu ze Slovenska.

Končila jí dočasná péče a hrozila eutanázie. Bohužel situace na Slovensku je ještě horší než u nás. Thelma byla po úrazu páteře a amputaci ocásku. Byla ochrnutá, ale chodící, nožičky za sebou netahala. Útulková teta jí musela pomáhat s vymačkáváním močového měchýře. Bohužel ale po čase se situace zkomplikovala…

RIP Thelma

Bohužel, postupně se ukázalo, že už nebude možné dál pomáhat Thelmě s vymačkáváním močového měchýře tak jako jiným ochrnutým zvířátkům. Začalo jí to totiž působit bolesti. Dlouho jsme bojovali a snažili se najít řešení. Thelma měla postupně zavedených několik katetrů, ale žádný dobře nefungoval. A protože jiná varianta už nezbývala, nemohli jsme ji nechat, aby se trápila. Postupně by totiž došlo k tomu, že by jí samovolně unikala moč a to by způsobilo, že by měla na zadečku a na zadních nohách mokvavé rány. A pak by se přidala komplikace v podobě megacolonu – její tlusté střevo by se rozšířilo natolik, že by už nemohla ani normálně odcházet stolice a Thelma by měla zácpy. Jediný řešením megacolonu by pak byla velmi riskantní operace, která u koček končí ve většině případů umrtím zvířete.

Proto jsme se spolu s panem vetrinářem rozhodli, že nejlepší, co pro Thelmu můžeme udělat, je nechat ji v klidu a bez bolesti odejít.

Je nám to moc líto, beruško. Tolik jsme doufali, že ti dokážeme pomoci.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha