Sushi – štěňátko z lesa

Přijali jsme malé nalezené štěňátko. Maličkou psí holčičku ve velmi špatném stavu.

Motala se sem a tam a bylo znát, že jí moc neslouží zrak. A co hůř – nálezce ji donesl z lesa, kde ji našel v krabici. Promiňte, ale nechat malé štěňátko vyhladovět v lese? Může vůbec existovat něco ještě krutějšího?

Psí holčičku jsme pojmenovali Sushi nebo taky Sušenka. Byla hrozně zesláblá, nejspíš v té krabici byla už několik dní. Bez jídla a bez vody. Na kapačkách se alespoň trošku vzpamatovala. Brzy začala nadšeně papat a pak i zlobit a okusovat lidské ruce.

Černobílý pes

Sushi podstoupila vyšetření MRI – a máme velkou radost, že vám můžeme oznámit, že její hlavička byla bez nálezu. Žádný nádor, cysta ani hydrocefalus. Prostě jen tancující, spokojená a maličko rozmazlená fenečka, která nám vyrostla před očima.

Černobílý pes

Důvod, proč takto tancuje může být nedovyvinutou částí mozečku nebo prodělanou infekcí v minulosti. To není nic, s čím bychom se nesetkávali pravidelně. Máme mnoho kočiček s tímto postižením a mají zcela šťastný život (JellyBean, Chrochňa, Ray a Charles, O.J., ale také Žab – tancující fenka).

Protože už máme zkušenosti s tanečníky, tak jsme mohli u Sušenky rozvíjet lepší koordinaci pohybů pravidelným balančním cvičením.

Černobílý pes s tenisákem

Jak se měla Sushi u nás v azylu?

Sushi u nás vyrostla v krásnou a silnou psí slečinku, ze svého jednoho ubohého slaboučkého kila živé váhy se dostala daleko před 10kg! Nechali jsme ji vyšetřit u očního specialisty, který nám potvrdil, že Sushi sice vidí, ale ne moc dobře, cokoliv vzdáleného nad 5m a pod 2m je pro ni rozmazané. Ale to jí nikdy nebránilo se radovat ze života.

Sushi se mazlí

Sushi našla nový domov!

Naše princezna Sušenka čekala na svůj šťastný konec dlouho, ale nakonec se přece jen dočkala! Odjela se svou novou paničkou celá nadšená a my jí to moc a moc přejeme. Konečně má možnost poznat, jak vypadá krásný psí život v milující rodině.

Sushi v novém domově

Pozdravy od Sushi

Sushi se má v novém domově báječně. Vyrostla z ní opravdu veliká psí holčička a posílá pozdravy dobrým lidem, kteří jí dali šanci a přispěli na její péči. A také pusu na nos všem, kteří to s ní nevzdali a vypiplali z maličkého nemocného štěňátka tuhle krásku:

Sushi v novém domově

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha