Sunny – štěňátko šeltie

Štěně sheltie Sunny v pelíšku
Majitelka nás oslovila s tím, že nemá finance, čas, ani prostor pro to Sunny pomoct.

I přes naše rady na další vyšetření nás požádala, abychom si Sunny vzali. Majitelka mluvila o možnosti eutanázie, nad kterou uvažuje. To byl také důvod, proč jsme neváhali a Sunny přijali do našeho azylu.

Jak se Sunny projevovala?

Sunny byla ze začátku hodně unavená, s hračkami si hrála maximálně pět minut a potom na to zase neměla sílu. Při „záchvatech“ chodila, bez vědomí o svém okolí, přes různé věci. Byla dezorientovaná. Postupem času na speciální dietě, kterou jsme stanovili s veterinářem, začala dovádět s kamarádkou Peanut a nahánět Lense a ostatní chlupaté kamarády. Její stav se hodně i zlepšil díky správně nastavené stravě.

Byla Sunny po příjmu na veterině?

Sunny byla po příchodu několik dní hospitalizována na veterině Jaggy, kde byla provedena základní vyšetření. Zde se potvrdilo podezření na portosystémový shunt a doporučeno další vyšetření. Konkrétně Sunny čekala na CT vyšetření, které nám mělo ukázat, kde a jestli vůbec shunt je. V danou chvíli nešlo říci, jestli bude potřebovat operaci, jestli bude její problém operovatelný a jestli to skutečně shunt je. Sunny přišla a měla pouhých 1,6 kg, takže potřebovala nabrat na váze, aby mohla CT vyšetření podstoupit.

Sunny byla na veterině po druhé hospitalizovaná, když se jí přitížilo. Dostala kapačky a zůstala na veterině několik dní, aby se vzpamatovala. K horšení jejího stavu pravděpodobně přispěla i vedra.

Jelikož je na sociálních sítích o tento případ velký zájem a bohužel vznikají různé dohady a spekulace, rozhodli jsme se nezveřejnit jméno veterinární ordinace, na které byla a bude Sunny hospitalizována. Snažíme se tak chránit jak klid veterináře, tak Sunny. Děkujeme, že tuto skutečnost respektujete.

Jak dopadlo CT vyšetření?

Sunny netrpělivě čekala na objednaný termín CT vyšetření, které mělo odhalit další aspekty její diagnózy. Do té doby jsme ji udržovali stabilizovanou především pomocí stravy a snažili jsme se, aby zesílila, jak jen je to možné. Po vyšetření se mělo vyjasnit, co bude Sunny potřebovat dál. Jestli je její stav operabilní, jaká operace se případně zvolí. Výsledky z podstoupeného CT vyšetření vypadaly pozitivně! Potvrdil se portosystémový shunt – termín operace byl stanoven na 25.9.2018! Její portosystémový shut je tedy operabilní. Její šance na normální život jsou veliké.

Jak dopadla operace?

Sunnyina operace proběhla bez komplikací a pak doktor byl s jejím průběhem spokojen! Po operaci byla na hospitalizaci, kde byla ještě pár dní sledována, aby vše bylo skutečně v pořádku a nyní už ji máme zpět! Sunny se daří po operaci naprosto výtečně – má stále více energie, nabírá na váze, řádí s kočičkami, tahá hračky po celém domě a je plná energie. Dělá nám moc velkou radost!

Jaké jsou náklady za Sunny?

Aktuální náklady na péči Sunny přesáhly již více než 25 000 Kč pouze za veterinární péči a s dalšími dny, kdy Sunny potřebuje speciální výživu, se náklady zvyšují. Naskakují velmi rychle, protože v rámci diety bere i doplňky stravy. Do nákladů za Sunny se počítá strava, pohonné hmoty a veterinární náklady.

Na Sunny se zatím vybralo: 27 272,12 Kč (aktualizace 18.8.2018).

Video z 18. 8. 2018

Jak se daří maličké Sunny?

Sunny si užívá spokojeného života v naší kadlínské pobočce kousek od Mělníka. Má tam spoustu kočiček i pejsků, které může zlobit jako správné štěňátko a ke kterým se může tulit v pelíšku. Navštívila také znovu veterinu, aby ji pan doktor mohl zkontrolovat po operaci a provést krevní testy. Zdá se, že se její život konečně obrací k lepšímu, fenečka je plná energie, neměla už žádný záchvat a krásně přibývá na váze.

Sunny našla svůj pravý domov!

Sunny prožila báječné psí dětství v Kadlíně u útulkové tety Jaq, která se o ni starala jako o vlastní, ale konečně nadešel čas, aby se i Sunny poohlédla po nějakém tom pelíšku, který by měla jen pro sebe, aby mohla novým adoptivním rodičům dělat už jen samou radost. Rozmazlená ale také velice učenlivá princeznička si nakonec získala srdce páníčků, kteří si pro ni přijeli až z Rakouska a tak už se teď naše zlatá Sunny pomalu učí štěkat německy.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha