Štrúdl – štěně, o které majitelé ztratili zájem

Černé štěňátko Štrúdl
Lidé si pořídili štěně a po dvou měsících zjistili, že na něj vlastně nemají čas...

A tak volali nám. Dovést ho chtěli nejlépe ihned, hlavně ať už se nemusí starat. Původně si ho koupili od množitelů jako štěně „pomeraniana bez PP“, jak jinak. Přesně takoví lidé jsou důvod, proč pořád dokola opakujeme, že zvíře je závazek na mnoho let a je potřeba si jeho pořízení pořádně rozmyslet a nejlépe adoptovat z útulku nebo alespoň vybrat prověřenou a zodpovědnou chovatelskou stanici.

Štrúdl naštěstí vypadá v pořádku, ačkoliv pomeraniana tedy nepřipomíná ani z dálky. I to je jen z důvodů, proč se podpora množíren nevyplácí. Množitelům jde jen o zisk, takže naslibují hory doly a realita pak může být diametrálně odlišná. Zvíře potom může mít k inzerovanému plemenu opravdu daleko – a to je ten lepší případ. V tom horším také může trpět celou řadou zdravotních problémů, protože množitelé neprovádí patřičné testy a na zdraví zvířat jim nezáleží.

Štrúdlík našel domov

Hledání tedy nebylo vůbec složité, protože jsme mu našli tak dobré dočasné rodiče, až se ho rozhodli osvojit nastálo.

Samozřejmě máme z tohohle jejich „nezdaru“ dotáhnout dočaskování do úplného konce velkou radost, protože jsou pro Štrúdlíka opravdu dokonalá rodina. Štrúdlík je naprosto zbožňuje, při každém pohlazení prakticky vrní blahem a vůbec je s nimi moc šťastný. Oni mají zase jeho spokojenost na prvním místě a udělají pro něj první poslední. Takhle si prostě představujeme perfektní domov.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha