Stephen – kocourek se selhávajícími ledvinami

Vyhladovělý, špinavý, kost a kůže. A do toho mu slehávaly ledviny.

V takovém stavu jsme přijali Stephena. Naštěstí se ukázalo, že je Stephen velký bojovník a díky kapačkám, lékům a speciální dietě se mu brzy udělalo lépe. I krevní testy ukázaly zlepšení.

Z dočasné tety i nového prostředí byl Stephen zkraje hodně nervózní a bál se. Dočasná teta byla ale velmi trpělivá a nakonec Stephen pochopil, že se není čeho bát. Postupně dokonce začal přicházet na chuť i drbání a mazlení.

Stephenovým zdravotním problémům ale ještě bohužel nebylo konce. Začaly mu dělat problémy zoubky, protože jich několik bylo mrtvých a navíc měla v tlamičce zánět. Podstoupil proto zákrok, při kterém se problémové zoubky vytrhly, aby už nemohly působit další neplechu a ty zbylé pan doktor vyčistil a ošetřil. Celému zákroku samozřejmě předcházelo kontrolní vyšetření ledvin, abychom měli jistotu, že je to pro něj bezpečné. Vše naštěstí proběhlo dobře. Na Stephenovi bylo vidět, že se mu hodně ulevilo.

Stephen měl poměrně dlouhou dobu svůj vlastní pokojíček, kam za ním nemohly ostatní kočičky. To aby měl klid a nikdo ho nerušil, když se uzdravoval. Když na tom byl ale delší dobu dobře, dočasná teta usoudila, že nastal čas ho s ostatními seznámit a páni! Dopadlo to mnohem lépe, než jsme čekali. Teta dokonce říkala, že snad ještě nikdy neviděla, aby kočička takhle krásně a přirozeně zapadla do smečky.

Stephen ve společnosti ostatních úplně rozkvetl. Se všemi je kamarád, hraje si, pečuje o koťátka… No prostě je opravdu nadšený.

Stephen zůstává v doživotní péči

Ačkoliv se zvířátkům snažíme vždy hledat nové domovy, existují výjimečné případy, kdy se rozhodneme, že bude pro zvířátko nejlepší dožít u svých dočasných pečovatelů. Tento případ se týká i Stephena.

Původně jsme mu domov najít chtěli a dokonce našli, ale bohužel ho nový kočičí kamarád vůbec nepřijal. Ačkoliv nová panička zkusila všechno, ve výsledku byli oba kocourci akorát zbytečně nervózní, proto jsme nakonec s novou rodinou došli k tomu, že bude pro oba nejlepší, když se Stephen vrátí zpátky k dočasné tetě.

Protože Stephen v naší dočasné péči prosperuje, rozhodli jsme se, že už mu další domov hledat nebudeme. Ledvinové onemocnění se bohužel nedá vyléčit, dietou a vitamíny jsme schopni stav poškození maximálně udržet takový, jaký je, a to jen v tom nejlepším případě. Stephen tedy zůstane už na své stáří u nás a uděláme vše pro to, aby mu bylo dobře a cítil se milován.

Rodiče na dálku

Martina KubíčkováLucie RiedlováKristýna Antošová
Kateřina HorákováKateřina MusilováMartina Votrubová
Mariana ZapotilováAdriana BrhelováMonika Peterková
Irena BíláPatricie SokolováJJ Coaching
Eva Sajfridova

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

23 270 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha